Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінниччани відзначили День Гідності та Свободи українського народу Роздрукувати

21 листопада на площі Театральній у місті Вінниці, де громадою встановлено погруддя Великому Кобзарю – Тарасові Шевченку, відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення першої річниці Революції Гідності. Указом Президента України цей день встановлено як державне свято - День Гідності та Свободи.

У заходах взяли участь: голова обласної Ради Сергій Свитко, голова облдержадміністрації Анатолій Олійник, виконувач обов’язків голови, секретар Вінницької міської ради Сергій Моргунов та інші посадовці області. Щоб вшанувати пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні, віддати шану усім героїчним українцям, які кинули виклик злочинному режиму Януковича у листопадові дні 2013 року і взимку 2014 року, зібралася громадськість області і міста: активісти Майдану, молодь, ветерани національного відродження початку 90-х років 20 століття, воїни української армії, яка сьогодні захищає східні кордони України від російського агресора.

Перед учасниками зібрання виступили представники влади, депутати обласної Ради, керівники громадських організацій, українські військовослужбовці, активні учасники Революції Гідності у Вінниці. Вони ділилися спогадами про боротьбу українців на майданах країни за національну державу, європейське майбутнє, демократичні цінності та свободу свого народу від кримінально-олігархічної диктатури, говорили про ті завдання, які сьогодні стоять перед українською державою.

Голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко, який був одним із лідерів Вінницького Майдану, привітав вінничан із Днем Гідності та Свободи і звернувся до учасників зібрання:

- Найвищою цінністю для людини є людське життя – це найдорожче, що є в кожного із нас. Проте, історія показує, що є ще вищі цінності – це свобода і воля українського народу, незалежність української держави. Заради цих вищих святих цінностей найкращі сини і доньки українського народу вийшли на Майдан. Більше ста людей загинули у Києві на Майдані за ці ідеали – це наша свята Небесна Сотня. Ми усі прагнемо змін на краще, ми вірили і віримо в те, що ми збудуємо таку державу, за яку поклали свої життя Герої Небесної Сотні. Сьогодні перша річниця початку революційних змін в українській державі. Це річниця нашої спільної перемоги з усунення бандитського режиму Януковича від влади, - сказав Сергій Свитко.

Крім того, очільник обласної Ради Сергій Свитко підкреслив перед присутніми, що перед українською владою і суспільством стоять непрості завдання: подолати зовнішнього ворога – путінську Росію, і внутрішнього ворога – п’яту колону, систему корупції і олігархічного визиску українського народу.

- Певні зміни в Україні відбулися лише у верхівці держави. Проте, в Україні продовжує існування п’ята колона – маленькі “януковичі”. Янукович мріяв про золоті батони і унітази, а вони мріють про маленькі золоті булочки. Я переконаний, що відбудеться довгоочікуване очищення влади, хоче цього хтось чи ні, бо український народ свій вибір зробив. Це політична воля нації, і вона буде реалізована її силами. Хоч сьогодні ми відзначаємо першу річницю Революції Гідності, проте, в наших серця є смуток, бо там – на сході країни, гинуть сини і дочки українського народу за незалежність та цілісність України. Держава не була готова захистити народ. І українці піднялися на захист держави – це добровольчі батальйони, які стали на смерть заради нашої свободи, це численні волонтери і підприємці, які роблять велику справу, забезпечуючи наших бійців усім необхідним. Я переконаний, що у цій боротьбі ми обов’язково переможемо. Як добро перемагає зло, як світло перемагає темряву, а правда неправду, так український народ переможе у боротьбі із російським агресором, бо з нами правда, і з нами Бог. Слава Україні!, - наголосив Сергій Свитко. 

Повернутись Створено: 22 листопада 2014 року, 16:11 Переглядів: 1100

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація