Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінниччина ділилась досвідом грантової діяльності Роздрукувати

7 червня у Києві відбувся підсумковий інформаційний семінар «Кращі практики місцевого самоврядування». Мета семінару - інформування та залучення потенційних учасників Конкурсу кращих практик місцевого самоврядування – 2013, який проводиться Центром експертизи з питань реформи місцевого самоврядування Ради Європи в рамках Програми «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні».

Центр експертизи реалізовує Програму у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Українською асоціацією районних та обласних рад, Асоціацією міст України, Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад, Національною академією управління при Президентові України та Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню в Україні.

Учасниками семінару були  представники органів місцевого самоврядування з Вінницької, Волинської, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Черкаської та Чернігівської областей.

В рамках семінару було представлено досвід Ради Європи щодо проведення Конкурсу кращих практик місцевого самоврядування в Україні у 2012 році, поінформовано потенційних учасників про Конкурс – 2013, його зміст, мету, процедуру та критерії відбору переможців.

Крім того, учасники заходу дізнались про діяльність асоціацій органів місцевого самоврядування та програм міжнародної технічної допомоги з підтримки та розповсюдження новітніх практик, заслухали доповіді провідних експертів Ради Європи щодо програми обміну кращими практиками в Україні 2012-2013 років, ознайомилися з програмами міжнародної технічної допомоги, обмінялися досвідом роботи, обговорили проблемні питання та перспективи.

Відбулися також презентації регіональних конкурсів та кращих практик місцевого самоврядування областей-учасників Конкурсу.

Досвід кращих практик, програм та конкурсів місцевого самоврядування Вінницької області перед присутніми презентував перший  заступник голови обласної Ради Ігор Кревський.

У підсумковому виступі за результатами проведення семінару радник Президента України – керівник Головного управління конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук відзначила позитивну практику  Вінницької області з питань грантової діяльності.

Конкурс  проводиться у номінаціях:

1. Співробітництво громад: об’єднання зусиль та ресурсів.

2. Місцеві ресурси: пошук та мобілізація на користь громади.

3. Демократія участі: залучення громадян до справ громади.

Для участі в Конкурсі орган місцевого самоврядування має надіслати заповнену анкету на електронну адресу kateryna.sasina@coe.int до 1 серпня 2013 року.

Електронна версія анкети доступна на сайтах:

http://www.slg-coe.org.ua/

http://www.coe.kiev.ua

Додаткову інформацію можна отримати за

тел.: (044) 303-99-16 (*112).

Довідково. У Вінницькій області активно іде роботу по розробці грантових проектів, залученню коштів вітчизняних і міжнародних фондів для розвитку соціальної сфери територіальних громад і районів області.

За 2012 рік в області було підготовлено та подано до участі у різноманітних конкурсах близько 320 проектів, із них 200 – на обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад, 44 – на Всеукраїнський конкурс проектів і програм розвитку місцевого самоврядування, близько 80 проектів на інші конкурси.

Разом із органами місцевого самоврядування активно працюють по впровадженню грантових проектів 25 громадських організацій області. Серед них найактивнішими є: МГО “Україна-Польща-Німеччинна”, Єврорегіон “Дністер”, Подільська агенція регіонального розвитку, Вінницька обласна організація органів місцевого самоврядування, ГО “Відкрите суспільство”, ГО “Філософія серця”.

Обласна Рада активно здійснює роботу по навчанню із написання і підготовки грантових проектів. Так, протягом останніх півроку було проведено 5 заходів та більше 15 зустрічей в межах навчальної програми «Розробка грантових проектів».  В навчальних семінарах прийняли участь більше 140 представників від:

  • 44 громадських організації.
  • 12 Головних управлінь та департаментів облдержадміністрації.
  • 31 сільської, селищної та районної рад.
  • Більше 50 представників вищих навчальних закладів Вінницької області.

До грантової роботи активно долучаються райони Вінницької області. Серед них найкращі показники демонструють Жмеринський, Калинівський, Козятинський, Бершадський та Хмільницький райони. 

Повернутись Створено: 7 червня 2013 року, 16:48 Переглядів: 744

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація