Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Вінниччина є найбільш активною у польському проекті Роздрукувати

3 травня голова обласної Ради Анатолій Олійник та голова облдержадміністрації Валерій Коровій провели зустріч з радником міністра Департаменту з програм надання допомоги Міністерства економічного розвитку Республіки Польща Кшиштофом Сівеком. Він є керівником проекту "Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів".

У зустрічі також взяли участь виконувач обов’язків директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Валерій Нікітюк та директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко.

Вінниччина увійшла до числа областей-учасників проекту «Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів», що реалізується Міністерством економічного розвитку Республіки Польща у рамках програми «Польська допомога для розвитку - 2016». Одним із основних завдань проекту є підтримка розвитку сектора малого і середнього бізнесу, іноземних інвестицій та експорту, а також перейняття польського досвіду роботи з фінансовими інструментами.

В ході зустрічі йшлося про характеристику інвестиційного потенціалу Вінницької області, стану сектора малого та середнього підприємництва на території області, побудову інфраструктури підтримки бізнесу в області, діяльність центрів підтримки підприємництва та обговорення напрямів розвитку області з акцентом на пріоритетні галузі.

- Вінницька область є найбільш активною у нашому проекті, - заявив Кшиштоф Сівек. – 2016-й став переломний роком, коли в Україні зрозуміли, що розвивати бізнес потрібно тоді, як будуть вже створені й діятимуть інституції, що допомагатимуть розвиватись малому та середньому бізнесу.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник звернув увагу, що Вінниччина стала першою областю в Україні, де була створена саме така інституція - Агенція регіонального розвитку.

- Саме така установа, засновниками якої є влада, бізнес та навчальні заклади, є гарантією на державному рівні для інвесторів щодо розуміння процесів  розвитку  малого та середнього бізнесу, - зазначив Анатолій Дмитрович.

Виконувач обов’язків директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Валерій Нікітюк наголосив, що сьогодні важливо зекономити час, враховуючи польський досвід становлення Агенцій.

- У роботі проекту ми будемо опиратися на органи місцевого самоврядування, - сказав пан Сівек. - Думаю, що реалізація цього проекту стане стартом для малого і середнього бізнесу у вашому регіоні. Передусім, це стосується активності наших міст та районів-партнерів.

Нагадаємо, що загальний бюджет проекту складає  500 000 польських злотих (800 000 євро). Період реалізації - 2 роки, з червня 2016 року по грудень 2017 року.

Партнерами в Україні є Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, а також окремі регіони: Київська, Тернопільська, Вінницька, Черкаська, Житомирська, Чернігівська області та муніципалітети міст Коростеня і Білої Церкви.

Захід включає в себе два основні компоненти: 1) на національному рівні – надання технічної допомоги для завершення проведеного дерегулювання малого та середнього бізнесу; 2) на регіональному рівні – забезпечення бізнес-консультацій і підвищення підприємницьких навичок для малого і середнього бізнесу через мережу регіональних агентств розвитку/центрів підтримки бізнесу.

Основна ціль полягає у створенні місцевої правової та інституційної інфраструктури – місцевих агентств регіонального розвитку для розвитку підприємництва і підтримки малого та середнього бізнесу, включаючи управління і використання міжнародних грантів, наприклад, грантових схем Європейського Союзу або норвезьких і швейцарських фондів.

Метою є перейняття польського досвіду роботи з фінансовими інструментами: фінансовим механізмом EOG (Європейський економічний простір), Норвезьким фінансовим механізмом (відомим як «норвезькі фонди»), які були запропоновані для нових держав-членів ЄС Норвегією, Ісландією та Ліхтенштейном і аналогічною швейцарською моделлю. Таким чином, проект повинен також полегшити доступ до фінансування за рахунок синергії між наданими цією програмою послугами бізнес-консультацій, додатковими заходами, що фінансуються ЄС, а також фінансовими послугами, що пропонуються іншими донорами. Проект схожий на програму EU SURE: Підтримка Європейського Союзу у відновленні економіки України (55 млн євро; 2016-2020).

Проект профінансований спільно в рамках польської Програми  допомоги для розвитку Міністерства закордонних справ.

Повернутись Створено: 3 травня 2017 року, 17:20 Переглядів: 568

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація