2 липня о 11.00 у приміщенні обласної Ради відбудеться засідання постійної комісії з питань агропромислового комплексу і земельних відносин у режимі відеоконференції; 2 липня о 14.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінниччина мала найчисельніше представництво на економічному форумі в Яссах Роздрукувати

17-18 червня у місті Ясси (Румунія) відбувся перший Транскордонний економічний форум, який зібрав представників органів влади, бізнесу, громадських організацій та засобів масової інформації 3-х країн – Румунії, Молдови та України. Організаторами заходу виступили Єврорегіон «Сірет-Прут-Дністер» та Ясська повітова рада на чолі з головою Крістіаном Адомніцеєм.

Нашу державу представляли 3 регіони: Вінницька, Одеська та Чернівецька області – останні мають з Румунією спільні державні кордони, а Вінниччина – в рамках Єврорегіону «Дністер».

Вінницька область мала найчисельніше представництво на даному заході – близько 80 осіб. Одну 40-особову делегацію складали представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств області на чолі з головою обласної Ради Сергієм Татусяком та головою облдержадміністрації Іваном Мовчаном. Друга делегація об’єднала журналістів та громадських діячів Вінниччини, які відвідали форум в рамках програми «Європейський досвід залучення грантових коштів для розвитку громад».

Голова облради С.Татусяк взяв участь в офіційній частині форуму та у роботі секції на тему «Презентація доречностей траскордонної співпраці в баченнях регіональних та місцевих адміністрацій Молдови, Румунії та України». У її рамках презентацію інвестиційного потенціалу Вінниччини зробив директор Департаменту регіонального економічного розвитку ОДА Андрій Гижко. Крім того свої можливості рекламували вінницькі підприємcтва «Плазматек», «Руслана», «Валром Україна» та «Володарка».

Сергій Татусяк підкреслив, що така представницька участь вінничан у Транскордонному економічному форумі стала можливою лише завдяки співпраці Єврорегіонів «Дністер» та «Сірет-Прут-Дністер», які підписали угоду у листопаді 2012 року.

– Сьогоднішній форум – це вже певний результат нашої співпраці. Мені імпонують азарт, креативність голови Єврорегіону «Сірет-Прут-Дністер» Крістіана Адомніцея, його бажання зробити багато корисного не тільки для повіту Ясси, а й для Вінницької області й України, – зазначив С.Татусяк.

Як приклад він навів підписання 25 угод про співпрацю між районами, селами Вінниччини і територіальними громадами Румунії лише протягом 6 місяців спільної роботи.

Голова додав, що важливість і особливість таких форумів, як в Яссах, полягає в тому, що вони проводяться не на центральному, а на місцевому рівні. Це дає змогу ефективніше й оперативніше включитися у роботу над окресленими питаннями органам місцевої влади та жителям територій.

Саме тому наразі розглядається можливість проведення наступного Транскордонного економічного форуму за участю представників України, Молдови і Румунії у Могилеві-Подільському Вінницької області.

 

Повернутись Створено: 19 червня 2013 року, 14:33 Переглядів: 1155

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація