Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінниччина подала найбільше проектів у Програму розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Роздрукувати

7 квітня голова обласної Ради Анатолій Олійник очолив засідання V обласної Координаційної ради з питань реалізації Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Вінницькій області. У засіданні також  взяли участь спеціаліст з розвитку громад проектів «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ» Олена Рудич, перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко, голови районних рад та райдержадміністрацій, учасники проекту, керівники  районних ресурсних центрів.

У вступному слові голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що проект діє на Вінниччині з 2008 року і він багато чому навчив наші громади. Закликав проявляти ініціативність, адже досвід  громад, які беруть участь у проектах,  вказує на  перспективність такого шляху розвитку  громад.

- Проект був непростий не тільки за вимогами, але й за звітністю, - сказав Анатолій Дмитрович. – Однак сьогодні громади, як пройшли цей шлях, знаходяться на крок попереду тих громад, які тільки визначаються у своєму рішенні взяти участь у проекті.

Спеціаліст з розвитку громад проектів «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ» Олена Рудич зазначила, що на Вінниччині дуже хороші перспективи.

- Вінничани пропонують настільки цікаві ідеї для реалізації, що ми плануємо впроваджувати їх до кінця року, - зазначила Олена Леонідівна. – Рада повідомити, що Вінниччина отримала найбільшу кількість проектів.  Ми пристосовуємось до ситуації в Україні,  міняємо проекти відповідно до тих проблем, з якими стикаються громади.  Той вклад, який Вінницька область вносить у розвиток громад,  ми цінуємо, але  хочемо більше чути про вас. Наступна фаза буде можливою тільки завдяки нашим спільним зусиллям.

Перший заступник губернатора області  Андрій Гижко звернув увагу на можливість збільшення вартості мікропроектів. Повідомив, що у наступній фазі проекту дуже актуальним буде питання твердих побутових відходів та благоустрою населених пунктів.

- З 1 січня 2018 року буде заборонено проводити захоронення несортованого сміття, - повідомив Андрій Петрович. -  На жаль, ми не готові до цього, адже у Вінницькій області лише  8 громад почали реалізовувати такий проект.

Представники районів Вінниччини, де вже активно діють проекти, представили свої презентації та розказали про досягнення та успіхи. Це Іллінецький, Калинівський, Крижопільський, Могилів-Подільський, Оратівський, Томашпільский, Чечельницький, Ямпільский.  У всіх районах діє від 4 до 8 громадських організацій та кооперативів. Реалізація проектів пов’язана з ремонтом шкіл, дитячих садочків, спортивних залів, проведення міжвуличного освітлення.

За успішну реалізацію мікропроектів були нагороджені такі громади: у Барському район села Балки, Митки, Маньківці, Ялтушків, Шипинки, Іванівці, у Калинівському районі  села Коммунарівка та Нова Гребля, у Крижопільському районі  с. Вільшанка, у Чечельницькому районі села Бербка та Рогізка, у Ямпільскому районі   - с. Довжок. До речі, саме Барський район реалізує найбільше проектів серед інших районів Вінниччини. Таких впроваджується  66.

Спільний проект Європейського Союзу та ПР  ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» з 2008 року активно діє по всій Україні.  2.5 млн. людей у понад 2000 сіл мають відновлені дитячі садки, школи, медпункти, доступ до якісної вод, енергозберігаюче вуличне освітлення.

Мета проекту – сприяння сталому соціально-економічного розвитку шляхом зміцнення спільного управління та заохочення місцевих ініціатив по всій Україні. Такі ініціативи успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцеві, районні та обласні  влади, Проекту та  приватних спонсорів.

Найбільше  проектів з енергозбереження та енергоефективності – майже 80%, решта – охорона здоров’я, водопостачання, охорони довкілля та економічні  проекти.

 

 

Повернутись Створено: 7 квітня 2016 року, 12:59 Переглядів: 1337

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація