Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінниччина поглиблюватиме співробітництво із Гомельською областю Республіки Білорусь Роздрукувати

8 червня відбулась офіційна зустріч керівників обласної влади з делегацією Гомельської області Республіки Білорусь, в рамках якої було обговорено різні аспекти поглиблення співпраці між Вінницькою і Гомельською областями. Це перший такий візит делегації з Гомеля на Вінниччину.

Участь у зустрічі взяли: голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко та інші посадовці обласної влади. Білоруську сторону представляли: голова Гомельської обласної Ради депутатів Олег Борисенко, заступник голови Гомельського обласного виконавчого комітету Болеслав Пірштук, радник Посольства Республіки Білорусь в Україні з торгівельно-економічних питань Валерій Гурін,  генеральний директор ОАО “Гомельський лікеро-горілчаний завод “Радамир” Галина Кардасєва, генеральний директор ОАО “Мілкавіта” Віктор Гомолко, генеральний директор ОАО “Рогачівський молочно-консервний комбінат” Іван Колупахо.

Голова обласної Ради Сергій Свитко привітав білоруську делегацію із візитом на вінницьку землю, подякував Президенту Республіки Білорусь та білоруському народу за підтримку України, зокрема за допомогу у політичному врегулюванні кризи на Донбасі.

- Хочу підкреслити, що співробітництво із Гомельською областю Республіки Білорусь є надзвичайно важливим для Вінниччини, адже нас цікавлять спільні проекти з розвитку сільських територій, сільського господарства, тваринництва, вирощування і переробки сільськогосподарської продукції. Обласна Рада і облдержадміністрація розглядають питання про проведення Днів Республіки Білорусь у місті Вінниці в серпні цього року. Ми плануємо запросити представників усіх регіонів Республіки Білорусь, у яких із Вінниччиною підписані договори про співробітництво: з Гомельською, Гродненською, Вітебською і Мінською областями, а також за участі представників Посольства Республіки Білорусь в Україні. Ваш візит – це ще один крок до зміцнення дружби і співробітництва між двома братніми народами: українським і білоруським, - наголосив Сергій Свитко.

Голова Гомельської обласної Ради депутатів Олег Борисенко подякував за запрошення, відмітив потенціал області і міста, сказав про зацікавленість білоруської сторони у співпраці з областю не тільки в галузі економіки, а й освіти, науки та культури. Заступник голови Гомельського обласного виконавчого комітету Болеслав Пірштук розповів про економічний потенціал Гомельської області, умови для розвитку виробництва та ведення бізнесу в Республіці Білорусь, детальніше зупинився на питаннях можливого співробітництва у конкретних напрямах, зокрема, закликав розглянути можливість розробки спільних проектів у галузі сільського господарства.

У свою чергу голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій охарактеризував соціально-економічний стан області, підкреслив зацікавленість обласної влади у залученні новий інвестицій в українську економіку. В ході зустрічі йшлося про обмін досвідом, співпрацю областей на рівні закладів освіти і культури, підприємств, бізнесу, тощо. Зокрема, голова обласної Ради Сергій Свитко попросив владу Гомельщини сприяти в питанні практичної реалізації угоди про співпрацю, яка існує між Вінницьким державним педагогічним університетом ім. М.М. Коцюбинського і Гомельським державним університетом ім. Ф. Скорини.  

Наприкінці зустрічі очільник обласної Ради Сергій Свитко запросив керівників Гомельської області відвідати Вінниччину на День Незалежності України і запропонував підписати план реалізації угоди між Вінницькою і Гомельською областями на 2015-2016 роки.

Нагадаємо, що 30 жовтня 2014 року Вінницька і Гомельська (Республіка Білорусь) області підписали угоду про співпрацю. Підписання відбулося в Гомелі під час візиту офіційної делегації Вінницької області на чолі із головою Вінницької обласної Ради Сергієм Свитком до Республіки Білорусь.

На завершення зустрічі між керівниками областей відбувся традиційний обмін цінними подарунками. 

Детальніше у відеосюжеті:

Повернутись Створено: 8 червня 2015 року, 17:17 Переглядів: 911

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація