Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінниччина святкувала «Обжинки-2019» у Тульчині Роздрукувати

Завершення успішного збору ранньої групи зернових на Вінниччині відсвяткували проведенням масштабного обласного свята «Обжинки-2019». Захід відбувався у місті Тульчині. Участь взяли працівники сільськогосподарської галузі з усіх районів області.

Заступник голови обласної Ради Ігор Хміль разом з головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм привітали хліборобів зі щедрими врожаями.

– Господь наділив українську державу багатими на чорнозем, родючими ґрунтами, – звернувся Ігор Хміль до учасників обласного свята. – Споконвіку українці зміцнювали традиції хліборобського роду. І обжинки є традицією, яка несе в собі символ святості, радості і багатства. Ми живемо у час швидкісних авто і мобільних телефонів,  космічних досягнень та сенсаційних відкриттів у науці. Але пишаємось тим, що в Україні від діда-прадіда передається дітям і онукам любов до праці на землі. Велика вдячність хліборобам, які люблять рідну землю-годувальницю не на словах, а справами примножують її славу. Нехай вона вам щедро віддячує за вашу цінну працю.

Підсумки збору ранніх зернових культур врожаю 2019 року озвучив директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук.

– Впродовж останніх років Вінниччина динамічно розвивається, – сказав Микола Ткачук. – Не зважаючи на непрості погодні умови для аграріїв, які склалися цього сезону, маємо кращий урожай, порівняно з минулим роком. Вінницькі хлібороби за показниками збору ранніх зернових стали кращими в Україні. На площі 450 тисяч гектарів добрим ужинком до державного короваю аграріями області намолочено 2 мільйони 447 тисяч тонн зерна. Це майже на 250 тисяч тонн більше, ніж було минулого року.

Середня урожайність ранньої групи зернових цього року становить 55  ц/га, що майже на 8 ц/га вище минулорічного показника. Найвищі  середні показники на збиранні ранньої групи досягнуто у господарствах Чечельницького – 63 ц/га, Хмільницького – 60,3 ц/га, Гайсинського районів – 59,9 ц/га.

Понад 100 тисяч тон зерна ранньої групи до обласного короваю надійшли від хліборобів Бершадського – 108,8 тис. тонн, Козятинського  – 106,1 тис. тонн та Погребищенського районів – 101,8 тис. тонн.

Одночасно зі збиранням урожаю в області проводяться роботи із закладення основ під урожай 2020 року, інформують аграрії області. Зокрема, продовжується посів озимого ріпаку. Наразі засіяно майже половину прогнозованих площ. Також інтенсивно ведеться підготовка ґрунту під посів озимих зернових, загальна площа яких становитиме наступного року 350 тис. га.

Сьогодні також керівники області нагородили Почесними грамотами облдержадміністрації та обласної Ради аграріїв, комбайнерів та сільськогосподарські колективи, яким вдалося показати найуспішніші показники цьогорічного збору ранніх зернових на Вінниччині.

Для гостей свята Обжинків організатори підготували виставку світлиць із досягнень сільськогосподарського виробництва підприємств району. Розважали учасників аматорські колективи Тульчинського району. А головною атракцією заходу став парад сучасної сільськогосподарської техніки, яка обробляє поля Вінниччини.

Повернутись Створено: 21 серпня 2019 року, 17:17 Переглядів: 825

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація