Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Вінниччина увійшла в четвірку областей України з впровадження електронного врядування Роздрукувати

У Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів  державної влади  Вінницької області пройшов семінар для голів райдержадміністрацій та райрад з питань електронного урядування.

Перед початком роботи директор Центру Тетяна Пашиніна ще раз наголосила на необхідності відвідувати подібні навчання.

- Зробили аналіз активності  громад і побачили, що ті райони, які приїздять на навчання постійно, пишуть грантові проекти, виграють кошти та покращують життя свого населеного пункту, - зауважила Тетяна Семенівна. – Найактивніше себе проявляють громади Гайсинського, Хмільницького. Вінницького, Тиврівського, Томашпільського, Ямпільского, Бершадського, Іллінецького районів. Своїм прикладом вони показують, що гроші на покращення життя є. Вони фактично під ногами, варто лише зробити зусилля аби їх підняти. Зараз є реальні можливості отримувати інвестиції.

Досвід всіх розвинутих країн світу показує, що в період кризи одним з факторів  виходу  з неї є електронна демократія. Вінницька область увійшла в четвірку пілотних областей України, де реалізовується  проект щодо впровадження  електронного урядування. Проект проходить за підтримки програми ЕГАП-фонд Східна Європа.  Розрахована на період до 2017 року.  Йдеться про створення 10 ЦНАПів  в  обраних 10 районах області і однієї потужної обласної лабораторії.

Сьогодні ЦНАПів (Центр надання адміністративних послуг) у районах немає. Проведений моніторинг за 2015 рік показав, що якщо по місті Вінниці на 1000 населення надано 1500 послуг, то по районах області всього 135.

Голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник заявив, що необхідно переосмислити важливість цього процесу.

- Кожен мешканець Вінниччини має просто, без бар’єрів і корупції отримати будь-яку потрібну послугу, - сказав Анатолій Дмитрович. – Зрозуміло, що за відсутності нормального фінансування це зробити непросто. Тому зараз  ми проводимо серйозні перемовини з ДЕСПРО і ПР ООН/ЄС. Вже досягли того, що через органи місцевого самоврядування будемо укладати договори  і проекти ПР ООН будуть фінансувати питання електронного врядування. Це має статися до того часу, коли ми передамо повноваження. І це вже буде не сьогоднішніх 20 тисяч доларів, а в десятки разів більше. І ми як асоційовані члени ЄС  маємо можливість і повинні виходити на більший високий рівень  співпраці з міжнародними фондами. Взаємодія  держави зі своїми громадянами  має бути прозорою. І не людина повинна їздити зі свого села у далекий райцентр за довідкою. Ми говоримо про те, щоб послуга прийшла безпосередньо  до маленького населеного пункту, де будуть технічні можливості  надати людині адміністративні послуги, які вона потребує. Всі данні повинні бути розміщені  у одній електронній базі. І так ми маємо будувати діалог з людьми.

 

 

 

Повернутись Створено: 19 квітня 2016 року, 18:32 Переглядів: 1094

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація