2 липня о 8.45  у приміщенні обласної Ради в режимі відеоконференції відбудеться засідання конкурсної комісії з організації проведення конкурсу на посади керівників комунальних закладів; 2 липня о 11.00 у приміщенні обласної Ради відбудеться засідання постійної комісії з питань агропромислового комплексу і земельних відносин у режимі відеоконференції; 2 липня о 14.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінниччина увійшла в четвірку областей України з впровадження електронного врядування Роздрукувати

У Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів  державної влади  Вінницької області пройшов семінар для голів райдержадміністрацій та райрад з питань електронного урядування.

Перед початком роботи директор Центру Тетяна Пашиніна ще раз наголосила на необхідності відвідувати подібні навчання.

- Зробили аналіз активності  громад і побачили, що ті райони, які приїздять на навчання постійно, пишуть грантові проекти, виграють кошти та покращують життя свого населеного пункту, - зауважила Тетяна Семенівна. – Найактивніше себе проявляють громади Гайсинського, Хмільницького. Вінницького, Тиврівського, Томашпільського, Ямпільского, Бершадського, Іллінецького районів. Своїм прикладом вони показують, що гроші на покращення життя є. Вони фактично під ногами, варто лише зробити зусилля аби їх підняти. Зараз є реальні можливості отримувати інвестиції.

Досвід всіх розвинутих країн світу показує, що в період кризи одним з факторів  виходу  з неї є електронна демократія. Вінницька область увійшла в четвірку пілотних областей України, де реалізовується  проект щодо впровадження  електронного урядування. Проект проходить за підтримки програми ЕГАП-фонд Східна Європа.  Розрахована на період до 2017 року.  Йдеться про створення 10 ЦНАПів  в  обраних 10 районах області і однієї потужної обласної лабораторії.

Сьогодні ЦНАПів (Центр надання адміністративних послуг) у районах немає. Проведений моніторинг за 2015 рік показав, що якщо по місті Вінниці на 1000 населення надано 1500 послуг, то по районах області всього 135.

Голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник заявив, що необхідно переосмислити важливість цього процесу.

- Кожен мешканець Вінниччини має просто, без бар’єрів і корупції отримати будь-яку потрібну послугу, - сказав Анатолій Дмитрович. – Зрозуміло, що за відсутності нормального фінансування це зробити непросто. Тому зараз  ми проводимо серйозні перемовини з ДЕСПРО і ПР ООН/ЄС. Вже досягли того, що через органи місцевого самоврядування будемо укладати договори  і проекти ПР ООН будуть фінансувати питання електронного врядування. Це має статися до того часу, коли ми передамо повноваження. І це вже буде не сьогоднішніх 20 тисяч доларів, а в десятки разів більше. І ми як асоційовані члени ЄС  маємо можливість і повинні виходити на більший високий рівень  співпраці з міжнародними фондами. Взаємодія  держави зі своїми громадянами  має бути прозорою. І не людина повинна їздити зі свого села у далекий райцентр за довідкою. Ми говоримо про те, щоб послуга прийшла безпосередньо  до маленького населеного пункту, де будуть технічні можливості  надати людині адміністративні послуги, які вона потребує. Всі данні повинні бути розміщені  у одній електронній базі. І так ми маємо будувати діалог з людьми.

 

 

 

Повернутись Створено: 19 квітня 2016 року, 18:32 Переглядів: 1209

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація