Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінниччина відновлює історичну справедливість – обласна Рада ухвалила рішення про визнання воїнів ОУН-УПА і демонтаж пам’ятників комуністичним злочинцям Роздрукувати

10 жовтня 2014 року під головуванням очільника обласної Ради Сергія Свитка відбулась чергова 27 сесія Вінницької обласної Ради 6 скликання, яка ухвалила історичні рішення – “Про визнання воїнів ОУН-УПА воюючою стороною у визвольних змаганнях за незалежність України” та “Про демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків, присвячених особам комуністичного режиму”. Зазначені рішення можна впевнено назвати відновленням національної і історичної справедливості на Вінниччині.

Під час голосування 74 депутати обласної Ради із 81 зареєстрованого на черговій сесії, підтримали два зазначених проекти рішення. Не було жодного депутата, який би проголосував проти чи утримався під час голосування за вказані рішення.

Рішенням “Про визнання воїнів ОУН-УПА воюючою стороною у визвольних змаганнях за незалежність України” передбачено: 1. Визнати воюючою стороною воїнів ОУН-УПА, які брали участь у визвольній боротьбі за незалежність України у Другій світовій війні. 2. Передбачити в обласному бюджеті на 2014-2015 роки фінансування відповідних пільг, створивши для цього комісію обласної Ради. 3. Рекомендувати органам місцевого самоврядування Вінницької області щорічно здійснювати заходи щодо вшанування учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті.

У відповідності до рішення “Про демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків” передбачено: рекомендувати органам місцевого самоврядування Вінницької області ухвалити відповідні рішення про демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків, присвячених особам комуністичного режиму, причетним до здійснення політичних репресій і Голодомору 1932-1933 рр. та перейменування назв вулиць, площ, провулків, проспектів та інших топонімічних назв, які носять імена ідеологів, організаторів і виконавців комуністичних злочинів в Україні. Також у рішенні йдеться про те, щоб “звернутися до Верховної Ради України з проханням прискорити ухвалення відповідного закону України”.

Повернутись Створено: 10 жовтня 2014 року, 18:33 Переглядів: 2228

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація