12 грудня о 14.00 в приміщенні обласної Ради (209 кабінет) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм. 12 грудня о 14.00 в приміщенні обласної Ради відбудеться засідання постійної комісії з питань регулювання комунальної власності та приватизації  

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

Вінниччина відновлює темпи будівництва по програмі «Доступне житло» і продовжує програму «Енергозбереження» Роздрукувати

На Вінниччині у червні здадуть в експлуатацію вже другий 8-квартирний житловий будинок у райцентрах за програмою «Доступне житло». Будівництво, призупинене у 2014 році, поступово відновлюється. Здорожчання природного газу стимулює і хід програми «Енергозбереження».

- Нещодавно урочисто перерізали стрічку у смт Томашпіль і вручили ключі від квартир новоселам 8-ми квартирного житлового будинку, -прокоментував голова обласної Ради Анатолій Олійник. - Плануємо у червні приймати будинок у Мурованих Курилівцях. Відновлення цього року фінансування за програмою «Доступне житло» дозволило завершити забудови, розпочаті ще у 2013 році.

Вісім сімей – нові власники квартир - отримали житло у Томашполі на умовах спів фінансування. 30% сплатив позичальник одразу, а 70%, заручившись підтримкою Вінницької комунальної організації «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву», отримав як  кредит під 3% річних на 15 років. Як стверджує голова Фонду Володимир Бабошин, який є замовником будівництва, вартість одного квадратного метра квартири із усіма необхідними комунікаціями склала 5 000 гривень. До речі, серед восьми родин, які отримали ключі − чотири сім’ї учасників антитерористичної операції.

Відповідно до регіональної програми підтримки житлового будівництва на 2010-2015 роки Фонду були виділені ділянки під забудову в 10 районах області під 8-12 квартирні будинки. Розраховували, що позичальниками будуть освітяни, лікарі, працівники соціальної сфери, які не мають власного житла. Протягом 2013-2014 років розпочалось виконання будівельних робіт Фондом із залученням коштів обласного бюджету. За цей період було здано в експлуатацію 8-ми квартирний будинок у м. Шаргород, 28-квартирний у с. Агрономічне та 94-квартирний в м. Вінниці по вул. Тимощука. Решта об’єктів знаходяться на різних стадіях готовності і потребують інвестицій для завершення.

- Фінансову систему країни два роки «трусило» так, що банки фактично не кредитували людей з райцентрів. І ще події на сході країни змінили першочерговість завдань - кошти відправлялись на потреби обороноздатності держави, - пояснив причини вимушеної призупинки програми Володимир Бабошин.

Нині в перспективі завершення недобудов у Бершадському, Крижопільському, Липовецькому, Тростянецькому, Ямпільському, Погребищенському районах.

За іншою програмою Фонду - «Енергозбереження», оснащено котельнями на альтернативному паливі 55 об’єктів: 23 – котельні встановлено у закладах охорони здоров’я, 20 – «Вінницятеплокомуненерго», вісім в освітніх закладах, одна – у об’єкті соціального захисту та чотири і інших установах. За словами Володимира Бабошина, у замовників є проблеми із розрахунками за надані послуги. Найбільше проблем у «Вінницятеплокомуненерго», який спромігся погасити лише 27% від суми планових виплат.

- В об’єкти теплокомуненерго Фонд вклав 8,4 млн гривень і нам мали повернути 3 млн грн, а фактично повернули 906 тисяч гривень, - каже Володимир Бабошин. - Але найцікавіше, що наші енергозберігаючі котли не експлуатуються, бо у теплокомуненерго всю зиму була відсутня сировина – дрова. Тому вони палили газ, маючи котли на альтернативному паливі. Тут є проблема взаємозв’язку теплокомуненерго і агролісу – постачальників палива, яку перед початком нового опалювалього сезону доведеться вирішувати.

За час дії цієї програми у 2010-2015 році на закупівлю енергозберігаючих котлів було витрачено 16,7 млн гривень і 2 млн 353 тис грн – на теплорегулятори. Решта коштів із 20,6 млн грн, виділених із обласного бюджету, пішла на проведення енергозберігаючих заходів - утеплення фасадів, заміну вікна, модернізацію електроплит.

Довідка. Комунальну організацію «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву» створено відповідно до розпорядження голови Вінницької обласної державної адміністрації від 19 травня 1997 року № 155. Фонд створено з метою розширення на території області інвестування в будівництво житла на селі та створення забудовникам сприятливих умов шляхом надання пільгових довгострокових кредитів на будівництво, добудову, реконструкцію, придбання з добудовою і реконструкцією житла (будинків чи квартир), на спорудження інженерних мереж і підключення їх до існуючих комунікацій з упровадженням енергозберігаючих технологій у будівництво.

Фонд є спеціалізованою, кредитно-фінансовою, господарюючою організацією. Засновником Фонду є Вінницька обласна Рада.

 

Повернутись Створено: 9 червня 2016 року, 15:03 Переглядів: 1022

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація