Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Вінниччина визнана найкомфортнішим регіоном за легкістю ведення бізнесу Роздрукувати

Сьогодні, 30 січня, відбулася колегія облдержадміністрації «Про підсумки соціально-економічного розвитку області за 2018 рік та основні завдання на 2019 рік». Участь у засіданні взяли голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур, депутати обласної Ради.

Засідання колегії відбулося під керівництвом голови облдержадміністрації Валерія Коровія.   

Перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко, доповідаючи щодо реалізації у 2018 році пріоритетних завдань, визначених Стратегією збалансованого регіонального розвитку області на період до 2020 року зазначив, що Вінниччина займає перше місце серед регіонів України за темпами зростання заробітної плати.

– Економічна ситуація в регіоні характеризується динамічним поступальним розвитком, – сказав під час виступу Андрій Петрович. – Про це свідчить перше місце Вінниччини серед регіонів України за темпами зростання заробітної плати, індексом будівельної продукції – 142,6%, перше місце – за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства та на одну особу; перше місце – за обсягами виробництва цукрових буряків, картоплі, плодово-ягідних культур, м’яса та молока, з чисельності поголів’я ВРХ, в тому числі корів та птиці. Також область серед лідерів за темпом приросту прямих іноземних інвестицій: за 9 місяців 2018 року – 12,0%, за індексом капітальних інвестицій – 142,4%, індексом споживчих цін – 109,0%, за валовим збором зернових культур, а також за темпами зростання обороту роздрібної торгівлі – 11,1%.

Окрім того, важливими показниками зростання економіки регіону є те, що в області зібрано рекордний урожай зернових культур за всю історію нашої держави – понад 6,1 млн тон. Тенденція збільшення врожайності спостерігається останніми роками, що свідчить про ефективні агротехнологічні рішення в умовах зміни клімату.

Також помітне зростання промислового виробництва на підприємствах області. До того ж темп зростання заробітної плати становить 28,2% і випереджає середньоукраїнський рівень на 2,9 відсоткові пункти. Середньомісячна заробітна плата штатних працівників у січні-листопаді 2018 року становила 7671,5 грн, а середня за листопад – 8150,78 грн.

Також в області протягом останнього року створено майже 3 тис. нових робочих місць у промисловості та легалізовано ще 7 тис. 583 осіб, які отримували заробітну плату без належного її оформлення. Враховуючи тенденції щодо впровадження нових інвестиційних проектів на Вінниччині, бізнес починає відчувати певний дефіцит кваліфікованої робочої сили.

Разом з тим, основними викликами 2018 року Андрій Гижко назвав значну міграцію робочої сили до країн ЄС та необхідність пошуку нових елементів мотивації працівників; диспропорції в розвитку ОТГ та громад старого формату; постійні безпекові загрози, що пов’язано із зовнішнім агресором, та впровадження наприкінці минулого року правового режиму воєнного стану в частині областей України, зокрема і нашому регіоні.

– Варто зазначити, що у 2018 році ми зіткнулись із такою проблемою, як неготовність органів місцевого самоврядування до роботи з субвенціями державного бюджету та швидкого впровадження низки секторальних реформ, ініційованих Президентом України та українським Урядом. Це й глобальна медична реформа, в першу чергу первинної ланки, освітянська реформа, реформа соціального захисту в частині призначення житлових субсидій, – підкреслив Андрій Гижко.

Йшлося також про промислове виробництво Вінницької області, яке відіграє значну роль у структурі реального сектору економіки. Розвиток промислової галузі є одним із найвпливовіших чинників, які визначають рівень соціально-економічного розвитку області та держави в цілому. Зокрема, п’яту частину надходжень до державного бюджету та 17,9% до зведеного бюджету області забезпечує саме промисловість.

– У 2018 році Вінницька область визнана найкомфортнішим регіоном за легкістю ведення бізнесу за результатами опитування вітчизняних підприємців, яке проводили Офіс ефективного регулювання (BRDO) та Спілка Українських підприємців (СУП) в рейтингу «RegionalDoingBusiness 2018», – розповів Андрій Гижко. – Сума надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб’єктів малого підприємництва за 2018 рік становить 4 млрд 78 млн грн, або 29,3% від загальних обсягів надходжень, що на 24,8% більше, ніж у 2017 році. Тож створення умов для розвитку бізнесу було і залишається пріоритетним завданням усіх гілок влади, особливо місцевої, що забезпечить підвищення конкурентоспроможності територій.

Повернутись Створено: 30 січня 2019 року, 16:22 Переглядів: 543

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація