Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінниччина вшановує 85 річницю Дня пам’яті жертв Голодоморів Роздрукувати

Сьогодні, 24 листопада, в приміщенні облдержадміністрації відбувся захід до Дня пам’яті жертв голодоморів за участі голови обласної Ради Анатолія Олійника, заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка та заступника Вінницького міського голови Галини Якубович.

– Історія розвитку людства – це історія трагедії, пам’яті і жертв. Так сталось, що для нашого українського народу XX-те століття стало століттям знищення. Сьогодні ми повертаємо свою історичну пам’ять, яка пов’язана з трагедією нашого народу. Нарешті ми відкрито говоримо про голодомор, вшановуємо безневинно загиблих в ті страшні роки. Я вдячний кожному з вас за те, що ви свято бережете пам'ять про покоління знищених українців. Дякую історикам, які досліджують тему голодомору. Я впевнений, що ми повинні жити на своїй землі у вільній і незалежній державі, – зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник.

З нагоди 85-ої річниці Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років та політичних репресій в Україні керівники області й міста вручили Почесні грамоти обласної Ради, облдержадміністрації, міської ради та фінансову допомогу вінничанам, які постраждали внаслідок голодоморів і сталінських репресій, членам їхніх родин, науковцям, краєзнавцям, дослідникам тематики, представникам обласного товариства політичних в’язнів та Всеукраїнського об’єднання ветеранів.

Депутат обласної Ради, поетеса Жанна Дмитренко зачитала свій вірш-реквієм «Голодомор», а фольклорний гурт «Мокоша» Вінницького училища культури і мистецтв ім. М.Леонтовича виконав на її вірші композицію «Хай святиться ім’я твоє, Україно».

За оцінками дослідників в області, внаслідок Голодомору 1932-1933 років, загинуло понад 1,5 мільйони українського селянства. Вінниччина належить до другої категорії постраждалих від голодомору – геноциду областей в Україні. Упродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, а й взагалі заборонялось про нього згадувати.

В Україні щорічно в четверту суботу листопада відзначають День пам’яті жертв голодоморів 1932-1933, а також 1921-1922 і 1946-1947 років.

28 листопада 2006 року Верховна Рада України прийняла закон «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», яким голодомор визнано геноцидом українського народу. У 2007 році президент Віктор Ющенко своїм указом встановив День пам’яті жертв голодоморів. Крім того, голодомор офіційно визнаний геноцидом у 23 країнах світу і п’яти церквах.

Повернутись Створено: 24 листопада 2017 року, 15:58 Переглядів: 503

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація