Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінниччина вшановує пам’ять загиблих українців в часи Голодоморів і політичних репресій Роздрукувати

21 листопада в приміщенні обласної Ради відбулися заходи з відзначення Дня пам’яті жертв  Голодомору та політичних репресій в Україні. Цьогоріч виповнюється 81-а річниця цієї штучно спланованої і організованої комуністичним режимом Москви трагедії. Участь у заходах взяли: голова обласної Ради Сергій Свитко, голова облдержадміністрації Анатолій Олійник, виконувач обов’язків голови, секретар Вінницької міської ради Сергій Моргунов.

Керівники області та присутні на урочистостях - постраждалі від Голодомору-геноциду 1932-1933 років, ветерани, члени обласного Товариства політв’язнів і репресованих, дослідники історії Голодоморів вшанували усіх загиблих внаслідок цієї штучно спланованої сталінським тоталітарним, комуністичним режимом катастрофи. За підрахунками вчених, від 5 до 10 мільйонів українських селян було знищено внаслідок Голодомору 1932-1933 років, не рахуючи Голодоморів 1921-1923 і 1946-1947 років та жертв політичних репресій в Україні.

Учасниками зібрання було делеговано урочисто винести гірлянди квітів представникам громадськості для покладання на могилу першого дослідника Голодомору на Поділлі, доктора історичних наук, професора Іллі Гавриловича Шульги, яка знаходиться на цвинтарі Підлісному. Також визначено покласти квіти і вінки до пам’ятних дошок на будівлях шкіл № 13 і №23, в яких навчалися - Герой Небесної Сотні Максим Шимко і героїчно загиблий в українсько-московській війні на сході країни, Герой України Костянтин Могилко.

Голова обласної Ради Сергій Свитко, звертаючись до присутніх у залі, сказав:

- Варто зазначити, що 20 століття виявилося для українського народу найтрагічнішим, найдраматичнішим, особливо перша його половина. Дві світові війни прокотилися по нашій землі, а три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років викосили цвіт української нації.  Московська орда із півночі знищила молоду українську державність на початку 20 століття і встановила нову імперію – Радянський Союз. Коли ми говоримо про Голодомор 1932-1933 роках, то в історії світової цивілізації немає подібного прикладу, щоб так знищували народ, і в такій кількості. Це був спланований комуністичною партією Радянського Союзу геноцид українського народу, - зазначив Сергій Свитко.   

Очільник обласної Ради також підкреслив, що великим здобутком для українського народу було проголошення незалежності України у 1991 році без жодної краплі крові, що стало наслідком національно-визвольних змагань українців у 20 столітті.

- Ми вірили тоді, що швидко розбудуємо правову, соціальну, демократичну українську державу. Проте, ми не змогли реалізувати свої мрії на початку 90-х років, тому що при владі залишилась колишня партноменклатура – представники комуністичного режиму, які знищували українським народ, зокрема, Голодоморами і репресіями. Помаранчева революція 2004 року також була нереалізованою, в силу відсутності єдності у влади і послідовності у втіленні докорінних змін. У 2014 році український народ піднявся з колін на Революцію Гідності і зробив свій вибір – європейське майбутнє і побудову демократичної держави. Однак, у наші події знову втручається російська імперія, керівництво якої не хоче бачити Україну незалежною і заможною державою. Путінська Росія досі залишається тоталітарною державою, в якій зневажаються права і свободи громадян та національних меншин, зокрема, українців. У цій боротьбі між добром і злом, європейськими цінностями і “цінностями” тоталітарного режиму Кремля, я переконаний, переможе український народ. Ми повинні завжди пам’ятати про уроки історії. Голодомор 1932-1933 та інших років – це та рана, яка ніколи не загоїться в історичній пам’яті нашого народу. Маємо завжди пам’ятати: добробут і щастя народу може бути лише у власній національній державі. І це є найбільша цінність, яку ми зобов’язані передати нашим дітям і онукам, - підкреслив Сергій Свитко.

З нагоди 81-ої річниці Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 року та політичних репресій в Україні очільники області і міста вручили почесні грамоти обласної Ради, облдержадміністрації та грошові винагороди вінничанам, які постраждали внаслідок Голодоморів і сталінських репресій, членам їхніх родин, дослідникам і краєзнавцям цих трагічних сторінок історії нашого народу.

Також в рамках вшанування пам’яті загиблих в часи Голодоморів і політичних репресій в області відбувся поминальний мітинг-реквієм у місті Вінниці. Керівництво області, трудові колективи, духовенство, молодь, громадські організації Вінниччини поклали квіти, колоски пшениці, лампадки до пам’ятника жертвам Голодомору, що знаходиться поблизу “Книжки”. У хвилину скорботи вінничани пом’янули усіх, хто загинув від штучного голоду, хто прагнув жити у незалежній і соборній Україні.

За оцінками дослідників, у Вінницькій області внаслідок Голодомору 1932-1933 років загинуло понад 1 мільйон осіб – національно свідомого і хазяйновитого українського селянства. 

 

Повернутись Створено: 22 листопада 2014 року, 13:41 Переглядів: 1921

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація