Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінниччина займає перше місце з діагностування онкологічних захворювань Роздрукувати

Вінниччина займає перше місце в Україні з діагностики раку на перших стадіях. Про це в рамках прес-конференції, присвяченої десятиріччю україно-американського благодійного проекту «Незабутня Квітка», розповів головний лікар Вінницького обласного клінічного онкологічного диспансеру Володимир Шамрай.

Головний онколог області зауважив, що за п’ять місяців роботи лікарі діагностували рак у дев’яти мешканок Вінниччини.

- В жовтні минулого року нашому диспансеру передали пересувний сучасний цифровий мамограф, який фактично вже працює в районах впродовж п’яти місяців, - сказав Володимир Шамрай. – За цей час було оглянуто 1703 жінки і в майже 30% було виявлено патології, які потребують більш ретельного вивчення та лікування. Серед мешканок Вінниччини, які пройшли діагностику у пересувному мамографі, рак молочної залози було виявлено у дев’ятьох, фонова та передракова патології - у 483. Ця проблема вкрай актуальна для нашого регіону, адже із майже 41 тисячі хворих, які стоять на обліку, рак молочної залози діагностовано у 5757  жінок.

За словами головного лікаря онкологічного диспансеру щорічно захворювання на рак діагностують у  550 жінок.

- Говорячи про діагностику, Вінницька область демонструє гарні показники порівняно з всеукраїнськими, - наголосив медик. – В Україні це захворювання першої-другої стадії діагностується у 75-80%, у нас цей показник складає 95%. Якщо говорити про третю та четверту стадії, то загальноукраїнський показник  20-25%, в нас ця цифра не перевищує 5%. Проте, нам є над чим працювати. Технічні можливості пересувного мамографу досить обмежені, за добу ми можемо оглянути 30-35 жінок, враховуючи кількість вінничанок, які потребують обстеження, одного мамографу нам не вистачає.

Володимир Шамрай повідомив, що наразі можливість придбання другого мамографА розглядається керівництвом області.

Депутат обласної Ради, голова постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко зауважила, що придбання сучасного медичного обладнання дає можливість більш якісно діагностувати патології молочної залози у жінок.

- Вінниччина стала першою областю в Україні, де завдяки спільній діяльності громади та влади було придбано сучасний мамограф, - сказала Людмила Станіславенко. – Саме завдяки підтримці депутатського корпусу та керівництва області з обласного бюджету було виділено більше 4 мільйонів гривень. Я вважаю, що це наша величезна перемога, адже нині мешканки Вінниччини мають змогу безкоштовно обстежитися. Говорячи про придбання ще одного мамографа, я впевнена, що подібна ініціатива буде підтримана. Сьогодні я хочу щиро подякувати пану Алексу Гутмахеру за його ініціативу та популяризацію української мови і творчості Квітки Цісик.

Засновник україно-американського проекту «Незабутня Квітка» Алекс Гутмахер зізнався, що Вінниччина припала йому до душі не лише своїми людьми, а й смачним борщем, який подають в одному з місцевих кафе.

- Вінниця увійшла в моє серце золотими літерами, в історію десятиріччя програми «Незабутня Квітка», яка продовжує своє життя, рятуючи жінок України, - зауважив Алекс Гутмахер. - Приємно, що мамограф знаходиться в руках одного з найпрофесійніших лікарів України – Володимира Шамрая. Ви можете пишатися цією людиною.

В ході зустрічі Алекс Гутмахер запросив вінничан до Національної Опери України, де 4 квітня відбудеться музичне дійство, приурочене до десятиріччя україно-американського благодійного проекту «Незабутня Квітка». Під час концерту організатор передасть 100 тисяч гривень на придбання пересувного мамографа «Квітка» для профілактики і лікування раку молочної залози серед жінок Києва.

Повернутись Створено: 23 березня 2017 року, 12:33 Переглядів: 562

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація