Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

Вінниччина зміцнюватиме дружбу із Латвійською республікою Роздрукувати

26 серпня відбулася чергова зустріч очільників Вінницької області і міста Вінниці із Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні Аргітою Даудзе, на якій було обговорено перспективи налагодження партнерських економічних і культурних зв’язків Вінниччини із адміністративно-територіальними одиницями Латвійської республіки. Участь в зустрічі взяли: голова обласної Ради Сергій Свитко, голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник, секретар Вінницької міської ради Сергій Моргунов.

Це черговий робочий візит Надзвичайного і Повноважного Посла Латвійської Республіки в Україні Аргіти Даудзе на Вінниччину (про попередній візит детальніше: http://www.vinrada.gov.ua/ochilniki-oblasti-zustrilis-iz-nadzvichajnim-i-povnovazhnim-poslom-latvijskoi-respubliki-v-ukraini.htm), в рамках якого було заплановано зняти кадри для документального кінофільму “Українські розмови” про Україну, який би дав можливість латвійцям дізнатися більше про український народ та його боротьбу за державність, демократію і європейське майбутнє. Для цього з Аргітою Даудзе прибула знімальна група з відомим латвійським журналістом Атісом Клімовічсем.

Голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко подякував Послу за підтримку України Латвійською республікою та привітав із минулим святом відновлення державності Латвії:

- У наших країн дуже багато спільного в історії. Український і латвійський народи пройшли складний шлях здобуття незалежності, перед тим, як на уламках російської імперії - Радянського Союзу - були утворені незалежні держави. Багато кроків, які робилися в балтійських республіках були запозичені Україною. Наприклад, у 1988 році у Латвії був утворений Народний Фронт. В цей час в Україні, і у Вінниці зокрема, був також заснований Народний Фронт, який став предтечею утворення Народного Руху України - тієї політичної сили, яка привела український народ до незалежності, - сказав Сергій Свитко.

Сергій Свитко також зазначив про важливість співпраці між Україною та Латвією на державному рівні, водночас очільник обласної Ради наголосив: "Для нас дуже важливі також регіональні проекти. Користуючись нагодою, хочу попросити вашого сприяння в налагодженні співпраці між адміністративними одиницями Латвії та Вінницької області, і підписанні відповідних угод. Це був би важливий крок у посиленні дружби між нашими країнами".

Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Аргіта Даудзе запевнила керівників області у підтримці Латвією прагнення України до збереження незалежності та цілісності, демократичних перетворень і європейської інтеграції: “Ми сумуємо в Латвії разом з вами, не визнаємо несправедливої агресії щодо України і окупацію Криму Російською Федерацією, засуджуємо те, що відбувається у Донецькій і Луганській областях. Ми не будемо визнавати анексію Криму – це тверда позиція Латвійської республіки”. Також Аргіта Даудзе зазначила, що “після візиту на Вінниччину, я передала ваші побажання щодо співпраці з латвійськими регіонами Міністерству регіонального розвитку Уряду Латвії. Ці питання детально вивчаються. Інтерес латвійських регіонів до співпраці із Україною досить великий. Посольство Латвії в цьому питанні на вашому боці, тому чекайте на офіційні делегації та запрошення до Латвійської республіки”.

Наприкінці зустрічі, що мала дружній характер, відбувся традиційний обмін подарунками між сторонами. Крім того, цього ж дня було заплановано відкрити в обласному краєзнавчому музеї виставку світлин “Наш шлях до незалежності” з нагоди 23-ої річниці Незалежності України та 25-ої річниці акції “Балтійський шлях”. Виставка показує боротьбу латвійського народу за незалежність наприкінці 80-х на початку 90-х років ХХ століття.

Повернутись Створено: 26 серпня 2014 року, 23:53 Переглядів: 853

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація