Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Вінниччина зміцнюватиме дружбу із Латвійською республікою Роздрукувати

26 серпня відбулася чергова зустріч очільників Вінницької області і міста Вінниці із Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні Аргітою Даудзе, на якій було обговорено перспективи налагодження партнерських економічних і культурних зв’язків Вінниччини із адміністративно-територіальними одиницями Латвійської республіки. Участь в зустрічі взяли: голова обласної Ради Сергій Свитко, голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник, секретар Вінницької міської ради Сергій Моргунов.

Це черговий робочий візит Надзвичайного і Повноважного Посла Латвійської Республіки в Україні Аргіти Даудзе на Вінниччину (про попередній візит детальніше: http://www.vinrada.gov.ua/ochilniki-oblasti-zustrilis-iz-nadzvichajnim-i-povnovazhnim-poslom-latvijskoi-respubliki-v-ukraini.htm), в рамках якого було заплановано зняти кадри для документального кінофільму “Українські розмови” про Україну, який би дав можливість латвійцям дізнатися більше про український народ та його боротьбу за державність, демократію і європейське майбутнє. Для цього з Аргітою Даудзе прибула знімальна група з відомим латвійським журналістом Атісом Клімовічсем.

Голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко подякував Послу за підтримку України Латвійською республікою та привітав із минулим святом відновлення державності Латвії:

- У наших країн дуже багато спільного в історії. Український і латвійський народи пройшли складний шлях здобуття незалежності, перед тим, як на уламках російської імперії - Радянського Союзу - були утворені незалежні держави. Багато кроків, які робилися в балтійських республіках були запозичені Україною. Наприклад, у 1988 році у Латвії був утворений Народний Фронт. В цей час в Україні, і у Вінниці зокрема, був також заснований Народний Фронт, який став предтечею утворення Народного Руху України - тієї політичної сили, яка привела український народ до незалежності, - сказав Сергій Свитко.

Сергій Свитко також зазначив про важливість співпраці між Україною та Латвією на державному рівні, водночас очільник обласної Ради наголосив: "Для нас дуже важливі також регіональні проекти. Користуючись нагодою, хочу попросити вашого сприяння в налагодженні співпраці між адміністративними одиницями Латвії та Вінницької області, і підписанні відповідних угод. Це був би важливий крок у посиленні дружби між нашими країнами".

Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Аргіта Даудзе запевнила керівників області у підтримці Латвією прагнення України до збереження незалежності та цілісності, демократичних перетворень і європейської інтеграції: “Ми сумуємо в Латвії разом з вами, не визнаємо несправедливої агресії щодо України і окупацію Криму Російською Федерацією, засуджуємо те, що відбувається у Донецькій і Луганській областях. Ми не будемо визнавати анексію Криму – це тверда позиція Латвійської республіки”. Також Аргіта Даудзе зазначила, що “після візиту на Вінниччину, я передала ваші побажання щодо співпраці з латвійськими регіонами Міністерству регіонального розвитку Уряду Латвії. Ці питання детально вивчаються. Інтерес латвійських регіонів до співпраці із Україною досить великий. Посольство Латвії в цьому питанні на вашому боці, тому чекайте на офіційні делегації та запрошення до Латвійської республіки”.

Наприкінці зустрічі, що мала дружній характер, відбувся традиційний обмін подарунками між сторонами. Крім того, цього ж дня було заплановано відкрити в обласному краєзнавчому музеї виставку світлин “Наш шлях до незалежності” з нагоди 23-ої річниці Незалежності України та 25-ої річниці акції “Балтійський шлях”. Виставка показує боротьбу латвійського народу за незалежність наприкінці 80-х на початку 90-х років ХХ століття.

Повернутись Створено: 26 серпня 2014 року, 23:53 Переглядів: 834

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація