Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Вінниччина зміцнюватиме дружбу із Латвійською республікою Роздрукувати

26 серпня відбулася чергова зустріч очільників Вінницької області і міста Вінниці із Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні Аргітою Даудзе, на якій було обговорено перспективи налагодження партнерських економічних і культурних зв’язків Вінниччини із адміністративно-територіальними одиницями Латвійської республіки. Участь в зустрічі взяли: голова обласної Ради Сергій Свитко, голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник, секретар Вінницької міської ради Сергій Моргунов.

Це черговий робочий візит Надзвичайного і Повноважного Посла Латвійської Республіки в Україні Аргіти Даудзе на Вінниччину (про попередній візит детальніше: http://www.vinrada.gov.ua/ochilniki-oblasti-zustrilis-iz-nadzvichajnim-i-povnovazhnim-poslom-latvijskoi-respubliki-v-ukraini.htm), в рамках якого було заплановано зняти кадри для документального кінофільму “Українські розмови” про Україну, який би дав можливість латвійцям дізнатися більше про український народ та його боротьбу за державність, демократію і європейське майбутнє. Для цього з Аргітою Даудзе прибула знімальна група з відомим латвійським журналістом Атісом Клімовічсем.

Голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко подякував Послу за підтримку України Латвійською республікою та привітав із минулим святом відновлення державності Латвії:

- У наших країн дуже багато спільного в історії. Український і латвійський народи пройшли складний шлях здобуття незалежності, перед тим, як на уламках російської імперії - Радянського Союзу - були утворені незалежні держави. Багато кроків, які робилися в балтійських республіках були запозичені Україною. Наприклад, у 1988 році у Латвії був утворений Народний Фронт. В цей час в Україні, і у Вінниці зокрема, був також заснований Народний Фронт, який став предтечею утворення Народного Руху України - тієї політичної сили, яка привела український народ до незалежності, - сказав Сергій Свитко.

Сергій Свитко також зазначив про важливість співпраці між Україною та Латвією на державному рівні, водночас очільник обласної Ради наголосив: "Для нас дуже важливі також регіональні проекти. Користуючись нагодою, хочу попросити вашого сприяння в налагодженні співпраці між адміністративними одиницями Латвії та Вінницької області, і підписанні відповідних угод. Це був би важливий крок у посиленні дружби між нашими країнами".

Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Аргіта Даудзе запевнила керівників області у підтримці Латвією прагнення України до збереження незалежності та цілісності, демократичних перетворень і європейської інтеграції: “Ми сумуємо в Латвії разом з вами, не визнаємо несправедливої агресії щодо України і окупацію Криму Російською Федерацією, засуджуємо те, що відбувається у Донецькій і Луганській областях. Ми не будемо визнавати анексію Криму – це тверда позиція Латвійської республіки”. Також Аргіта Даудзе зазначила, що “після візиту на Вінниччину, я передала ваші побажання щодо співпраці з латвійськими регіонами Міністерству регіонального розвитку Уряду Латвії. Ці питання детально вивчаються. Інтерес латвійських регіонів до співпраці із Україною досить великий. Посольство Латвії в цьому питанні на вашому боці, тому чекайте на офіційні делегації та запрошення до Латвійської республіки”.

Наприкінці зустрічі, що мала дружній характер, відбувся традиційний обмін подарунками між сторонами. Крім того, цього ж дня було заплановано відкрити в обласному краєзнавчому музеї виставку світлин “Наш шлях до незалежності” з нагоди 23-ої річниці Незалежності України та 25-ої річниці акції “Балтійський шлях”. Виставка показує боротьбу латвійського народу за незалежність наприкінці 80-х на початку 90-х років ХХ століття.

Повернутись Створено: 26 серпня 2014 року, 23:53 Переглядів: 806

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація