Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Вінниччину з робочим візитом відвідала пані Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова Роздрукувати

Третього червня до Вінниці з робочим візитом прибула пані Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова. Разом із головою обласної Ради Вячеславом Соколовим, Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим та заступником міського голови Андрієм Очеретним вона поклала квіти до пам’ятного знаку «Жертвам ракетних ударів по Вінниці».

– Сьогодні наслідки воєнних злочинів у Вінниці пані Посол побачила на власні очі. Там, на площі Перемоги, 14 липня два роки тому росіяни вбили 29 людей, серед них – трьох дітей. Не забудемо і не пробачимо. Маємо жити далі та перемагати, – зазначив Вячеслав Соколовий.  

Тоді руйнувань зазнали 50 будинків, розташованих неподалік місця ракетного удару. Згоріли десятки машин, які перебували на парковці. Повністю зруйнований Будинок офіцерів та Будинок побуту, на першому поверсі якого була розташована медична клініка.

Під час візиту пані Посол Катаріна Матернова зустрілася зі студентами та викладачами Донецького Національного університету імені Василя Стуса. Говорили про війну та мир, про перспективи України стати членом ЄС, про грантову підтримку та допомогу європейських країн у відбудові України.

– Намагаюся за тих обставин, які сьогодні є, за умов воєнного стану, відвідувати різні частини України. Причина, чому я сьогодні у Вінниці та, що ми проводимо тут регіональний семінар для журналістів. Я вирішила скористатися цією нагодою й зустрітися з Вінницьким міським головою, з представниками обласної влади, а також подивитися ті проєкти, які впроваджуються за підтримки Європейського Союзу, – сказала пані Катаріна Матернова. –  У нас є велика кількість проєктів у різних сферах (культура, підтримка громадянського суспільства, медіа, інфраструктурні, підтримка малого та середнього підприємництва), і, звісно, такі проєкти реалізовуються у Вінниці. Один із них – ULEAD, яким підтримується децентралізація в Україні.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, важливо те, що  дипломатичний корпус Європейського Союзу зацікавлений у підтримці українських регіонів, в тому числі Вінниця та Вінниччини.

– Вінниця є надійним партнером у реалізації спільних міжнародних проєктів. Ми достатньо активно працюємо на міжмуніципальному співробітництві щодо побратимства та партнерства, – підкреслив Сергій Моргунов. – І, найголовніше, – у контексті майбутнього членства України в ЄС, нам необхідно отримувати теоретичний і практичний досвід юридичного характеру, в тому числі – всі алгоритми щодо адаптації, зокрема й нашого регіону, до стандартів Європейського Союзу.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий подякував пані Послу ЄС в Україні Катаріні Матерновій за те, що вона сьогодні – у Вінниці, за те, що Європа – з Україною.

– Із перших днів війни і дотепер маємо велику підтримку країн Європи в гуманітарних, військових та економічних питаннях. Для України в цей час це надзвичайно важливо. Ми сьогодні говорили про область, про громади, про роль місцевого самоврядування в питаннях допомоги Збройним Силам України, забезпечення життєдіяльності громад, про партнерство між нашими громадами з містами країн Європи, – зазначив Вячеслав Соколовий. – Ще говорили про енергонезалежність, оскільки це дуже болюче питання для України, коли росія б’є по об’єктах критичної інфраструктури, об’єктах енергогенерації, енергорозподілу. Для громад, області, України важливим є подальший рух в напрямі децентралізації, адаптації законодавства до європейського, повноцінної участі наших громад у відновленні країни як інституцій базового рівня. Сьогоднішній візит дозволив нам зрозуміти, чого від нас чекають європейські партнери.  Ми працюємо разом із ними для того, щоб бути готовими до роботи місцевого самоврядування з відновлення та відбудови України після нашої перемоги.

Повернутись Створено: 3 червня 2024 року, 16:50

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація