Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Вінниччину занесено до Книги рекордів України Роздрукувати

26 жовтня в приміщені обласної філармонії ім. М.Леонтовича в рамках проекту «Моя Вінниччина» пройшов фестиваль «Відродимо село – розквітне Україна».

Участь у заході взяли голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Інна Кухарчук,  керуючий справами виконавчого апарату обласної Ради Тетяна Яременко, депутати та працівники виконавчого апарату обласної Ради.   

Виступаючи перед присутніми, Анатолій Олійник зазначив, що під час реалізації проекту «Моя Вінниччина» надихнувся ідеєю створення книги про історію його рідного села Вила Томашпільського району.

– Разом зі своїми земляками та своєю рідною сестрою Надією Дмитрівною за вісім місяців зібрали матеріали про історію свого рідного села для видання книги «Вила», – сказав Анатолій Дмитрович. – Для моїх односельчан, це був всенародний проект. Координаторам виляни приносили багато архівної інформації, спогадів,  матеріалів з історією своїх  родин.  Спільними зусиллями весною цього року світ побачила книга на понад півтисячі сторінок про історію села Вила Томашпільського району, накладом більше 400 примірників.

Анатолій Олійник подякував усім, хто допомагав реалізувати проект «Моя Вінниччина». Завдяки цьому проекту Вінницька область стала рекордсменом у галузі книговидавництва з серії про історії сіл.

В ході урочистостей обласній Раді, Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, заслуженому журналісту України, головному редактору журналу «Вінницький край» Вадиму Вітковському та депутату обласної Ради Павлу Каленичу вручили дипломи Книги рекордів України про встановлення рекорду, в категорії «Видавництво» – єдине в Україні найчисленніше, багатотомне видання історій сільських та міських громад однієї області.

Вручав дипломи представник Книги рекордів України у Вінницькій області,  народний художник України Володимир Козюк.

На Вінниччині налічується 1330 сільських, селищних та міських громад. Вінницька обласна Рада разом із журналом «Вінницький край» вперше в Україні і поки єдині, реалізовують амбітний проект за кошти обласного бюджету. На сьогодні видано 28 випусків книг формату А4, загальною кількістю  майже 8 000 сторінок.

Також вперше було нагороджено лауреатною премією ім. Віктора Тимчука українського поета, публіциста, драматурга, перекладача, громадського діяча, члена Національних спілок письменників України та журналістів України Михайла Каменюка. Цією премією відзначають найкращі книжки року, що видані в серії «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край».

Під час заходу вінницька письменниця Ніна Гнатюк урочисто вручила членські квитки Національної спілки письменників України семи вінничанам.

Повернутись Створено: 26 жовтня 2018 року, 16:30 Переглядів: 1567

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація