Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Вінницька молодь вивчала Швейцарію за рахунок гранту Роздрукувати

З 26 вересня по 2 жовтня депутат обласної Ради Наталія Рекута (Гетце) очолила делегацію громадських активістів з Вінниці та Києва у поїздці в Швейцарію. Мета візиту – ознайомлення з механізмами функціонування прогресивного європейського суспільства.

– Почалось все з малого – з бажання. Громадська організація «Інститут громадських експертиз», маючи на меті розвивати Вінницький регіон та суспільство в цілому, стала учасником програми «Молодь змінить Україну» та отримали грант від благодійного фонду Богдана Гаврилишина. Це дозволило сформувати команду спеціалістів із Вінниці, щоб вивчати позитивний досвід однієї з прогресивних країн Європи. В поле зору потрапила Швейцарія, пояснила Наталія Рекута.

За результатами мандрівки, члени делегації виокремили, на їхню думку, найважливішу для порівняння інформацію. А саме: про систему місцевого самоврядування, розвиток бізнесу, збереження історичних  цінностей, політичну, правову, економічну, соціальну та культурну сфери.

Принцип 1: «Працювати – як годинниковий механізм».

Для більшості з нас Швейцарія це країна надійних банків, точних годинників, смачного шоколаду та якісного сиру! Крім цього, Швейцарська конфедерація – одна з найрозвинутіших країн світу та за багатьма показниками – найрозвинутіша країна Європи. Тут прийнятне середовище для розвитку бізнесу та пошуку надійних партнерів.

Наталія Рекута залучилась партнерством зі Швейцарсько-російським форумом, організацією, яка зорієнтована на розвиток та співпрацю з країнами східної Європи в 4-х галузях: фармакології, правознавства, культури та журналістики. 

Швейцарія – країна унікального політичного та адміністративного устрою. Як кажуть місцеві жителі: «Політична система Швейцарії виглядає як найбільш складні швейцарські годинникові механізми», проте цей механізм впорядкований таким чином, що кожен громадянин відчуває свою причетність до справ, які відбуваються в країні, місті чи його населеному пункті.

Швейцарія, яка складається із 26 кантонів, розподілила систему таким чином, що кожен окремий кантон має власну конституцію, парламент, уряд, систему народної освіти й охорони здоров’я, поліцію та закони.

Рівень місцевої демократії у Швейцарії надзвичайно високий. Швейцарці беруть безпосередню участь в управлінні та розвитку своїх міст та країни загалом. Жителі кожного міста – це ніби члени одного підприємства під умовною назвою «місто Берн», які спільно працюють та несуть відповідальність за його добробут.

Таким чином, завдяки децентралізації влади на місцях, громада має можливість не лише спостерігати, але й долучатись та  контролювати діяльність органів влади та вирішення питань по суті, враховуючи специфіку кожної окремо взятої територіальної громади, яких в Швейцарії понад 3 тис. різного розміру.

Принцип 2: «Якщо не я, то хто?».

Під час свого перебування в Швейцарській Конфедерації учасники програми мали можливість зустрітись з представниками органів влади, бізнесу, громадських організацій. Познайомитись з життям країни з середини і переконатись, що запорукою успіху Швейцарії є її люди. Успішно працює велика кількість громадських організацій, які вважають своїм обов’язком долучатись, контролювати та впливати на процеси державного управління.  Люди не байдужі до того, що їх оточує, чим живе їх громада. Вони дійсно керують життям своєї країни, а, значить, і своїм життям.

Делегати акцентують увагу на тому, що швейцарці зважаючи на свою правдивість ВМІЮТЬ поважати себе та оточуючих, МОЖУТЬ організувати свій час та справи і ХОЧУТЬ захищати  свої права та принципи. 

Принцип 3: «Завжди знаходити спільну мову».

Німецька, французька, італійська та ретороманська може звучати з вуст швейцарця, але переважно це діалекти сформовані в залежності від місцевості. Офіційно в Швейцарії 4 державних мови, проте є перспектива доручення англійської мови, як п’ятої. Не зважаючи на мовний бар’єр швейцарці завжди знаходять порозуміння.

Принцип 4: «Голосують всі!».

Референдуми в Швейцарії відбуваються доволі часто, практично двічі на місяць. Громадськість виражає свою думку з приводу різних змін, які можуть відбутись в країні, чи їхньому населеному пункті. Чи потрібно дітям щеплення? Чи можна застосовувати евтаназію? Чи потрібна країні армія? Чи потрібна ще одна державна мова? Чи потрібен новий маршрут транспорту? Будь-який громадянин має право зібрати 30 тис. підписів на підтримку своєї ініціативи та винести її на розгляд міського парламенту, який поставить це питання на голосування громади.

Для економії часу та зручності голосування інформація щодо проблематики голосування та бюлетені розсилаються громадянам поштою, і ті можуть або відіслати в муніципалітет свої заповнені бюлетені або ж прийти та віддати свій голос на дільниці у призначений день голосування.

Принцип 4: «Гроші. Вміємо заробляти, рахувати та зберігати»

Побувавши в трьох містах – Базель, Берн та Цюрих, молоді спеціалісти з Вінниччини мали змогу зустрітись та домовитись про подальшу співпрацю з представниками Швейцарської агенції з розвитку та співпраці SDC та секретаріату з економічних питань SECO, це організації завдяки яким Вінницею сьогодні курсують швейцарські трамваї, а також, згідно з Швейцарською стратегією співпраці з Україною 2011-2014, на Вінниччині відбувається заміна системи теплопостачання. Представники організацій в жовтні прибудуть на запрошення вінничан та зустрінуться з представниками міської та обласної влади для обговорення реалізації та фінансування інших проектів.

В м.Цюриху відбулись зустрічі з директором Технопарку, одного з найбільших бізнес інкубаторів в конфедерації, та офіційні зустрічі з представниками фондів та організацій, які відкривають перспективи для розвитку бізнесу в Швейцарії.

 Всі члени делегації вдячні благодійному фонду Богдана Гаврилишина за можливість налагодити контакти та перейняти корисний досвід, який дозволить виконувати основну місію програми «Молодь змінить Україну» – сприяти вихованню і становленню людей нового покоління, свідомих та відповідальних за долю держави та благо суспільства.

 

Повернутись Створено: 11 жовтня 2013 року, 16:40 Переглядів: 898

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація