9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування відзначила третю річницю своєї діяльності Роздрукувати

23 квітня у філії обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. Тімірязєва відбулось засідання круглого столу на тему “Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування: три роки діяльності, перспективи розвитку”. В ході обговорення було підбито підсумки роботи за трьохрічний період та визначено нові пріоритети.

Участь в засіданні взяли голова обласної Ради Сергій Свитко, голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, депутат обласної Ради Сергій Татусяк, виконавчий директор обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, депутат обласної Ради Валерій Рубан, Гніванський міський голова Володимир Кулешов, директор Регіонального ресурсно-інформаційного центру розвитку громад “Громади Вінниччини”, депутат обласної Ради Андрій Кавунець, депутат обласної Ради Ігор Кревський та голова МГО “Україна-Польща-Німеччина” Олексій Гаврилов, директор Координаційого центру Єврорегіону “Дністер” Володимир Мережко та громадські діячі області. Під час обговорення йшлося про здобутки і напрацювання обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, нові виклики і першочергові завдання.

Голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Сергій Татусяк поінформував присутніх про діяльність самоврядців за три роки, розповів про напрацювання Асоціації в частині підготовки пропозицій щодо внесення змін до Конституції України і чинного законодавства, що стосується реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні. Окремо визначено пріоритети і завдання для Асоціації, зокрема, посилення просвітницької діяльності серед територіальних громад, проведення навчань для керівників органів місцевого самоврядування, розвиток міжнародної діяльності. Наголошено на потребі активізації діяльності в питанні конкретної методичної допомоги територіальним громадам області, зокрема, в написанні грантових проектів. Під час засідання було зазначено, що за активної участі Асоціації було створено експертну групу, яку очолив правозахисник і громадський діяч Віталій Дорох. Зазначена експертна група готує пропозиції і програму дій щодо розробки і впровадження плану добровільного об’єднання територіальних громад області.

Голова обласної Ради Сергій Свитко привітав керівництво і членів Асоціації з третьою річницею з дня її створення, побажав плідної праці і успіхів на ниві відстоювання інтересів територіальних громад Вінниччини, подякував за проведену роботу.

- Україна є постгеноцидною і посттоталітарною країною. 23 роки тому український народ зробив свій вибір – це побудова незалежної, демократичної, правової, соціальної української держави. Дуже важливою є розбудова в Україні самодостатнього громадянського суспільства. Цей шлях пройшли усі цивілізовані нації світу. Саме наявність громадянського суспільства дасть нам можливість розбудувати омріяну Україну, за яку поклали свої життя кращі сини і доньки українського народу. Асоціація органів місцевого самоврядування є унікальною, адже об’єднує 498 керівників районних, міських, селищних і сільських рад області. Асоціація є тим консолідуючим органом, який сьогодні віддзеркалює позицію територіальних громад нашого краю. Ви тримаєте руку на пульсі усіх важливих подій в країні і області, реагуєте на проблеми, готуєте пропозиції, зокрема, щодо змін до чинного законодавства в частині реформування органів місцевого самоврядування. Напрацювання Асоціації є корисними в непростих умовах сьогодення. Ваша діяльність підтверджує те, що Вінниччина була і є в авангарді нових змін в українські державі, - сказав Сергій Свитко.

Очільник обласної Ради також зазначив, що обласній Асоціації органів місцевого самоврядування важливо працювати у напрямі формування справжнього національного народовладдя, повернення ресурсів і реальної влади територіальним громадам, розвивати міжнародну співпрацю і залучати передовий досвід іноземних колег, а також підкреслив, що керівництво держави має прислухатися до думки людей на місцях.

Крім того, на засіданні круглого столу виступив виконавчий директор обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Валерій Рубан, який розповів про форми і зміст роботи, поповнення Асоціації новими членами, зазначив про нові завдання – відстоювання інтересів територіальних громад і ведення активної просвітницької діяльності в контексті добровільного об’єднання територіальних громад. Директор Регіонального ресурсно-інформаційного центру розвитку громад “Громади Вінниччини” Андрій Кавунець зупинився на питанні грантової діяльності громад області.

На засіданні круглого столу також виступили із різних питань діяльності Асоціації органів місцевого самоврядування та перспектив її подальшого розвитку: Гніванський міський голова Володимир Кулешов, перший заступник голови обласної Асоціації Ігор Кревський, голова МГО “Україна-Польща-Німеччина” Олексій Гаврилов, директор Координаційого центру Єврорегіону “Дністер” Володимир Мережко, громадські діячі та представники інтелігенції нашого краю. Наприкінці засідання підбито підсумки роботи круглого столу, присвяченого третій річниці діяльності Асоціації.

Повернутись Створено: 24 квітня 2015 року, 12:10 Переглядів: 1727

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація