9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінницька обласна Рада домагається внесення змін до Бюджетного кодексу України Роздрукувати

Голова обласної Ради Сергій Свитко звернувся до Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Євгенія Гєллєра з проханням розглянути можливість внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині скасування казначейського обслуговування місцевих бюджетів із одночасним переходом на обслуговування в комерційних чи державних банках, визначених в установленому законодавством порядку.

Керівництво обласної Ради відреагувало на численні звернення від сільських, селищних, міських голів, голів районних рад щодо не проведення органами Державної казначейської служби України вчасних платежів відповідних місцевих бюджетів, що призводить до виникнення кредиторської заборгованості.

У відповідь на звернення голови обласної Ради і на виконання доручення Мінфіну України Державна казначейська служба України відповіла листом від 07.05.2014 року за підписом першого заступника голови Даневича О.С. В листі, зокрема, зазначається, що обслуговування місцевих бюджетів в установах банків призведе до порушення принципу єдності бюджетної системи України, і не дасть можливості Казначейству України забезпечити ведення бухгалтерського обліку та формування достовірної інформації про виконання місцевих бюджетів відповідно до вимог Бюджетного кодексу України.

Сергій Свитко так прокоментував відповідь казначейської служби:

- Ми повторно будемо звертатись до Верховної Ради України з пропозиціями внести необхідні законодавчі зміни до Бюджетного кодексу України в частині надання місцевим бюджетам права обслуговування в державних або комерційних банках, оскільки така нагальна потреба існує. Адже керівники місцевих органів самоврядування скаржаться, що не можуть вільно і своєчасно розпоряджатися бюджетними коштами, розраховуватися за кредитні зобов’язання, бо казначейська служба не проводить відповідні розрахунки і платежі. Складна соціально-економічна і політична ситуація в країні вимагає оперативного реагування на нові виклики. Отже, права і інтереси територіальних громад не повинні від цього страждати, - зазначив Сергій Свитко.

Повернутись Створено: 15 травня 2014 року, 15:27 Переглядів: 1013

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація