Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Вінницька обласна Рада і НАЗК підписали Декларацію розбудови доброчесності органів місцевого самоврядування Роздрукувати

23 травня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зустрівся з Головою Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Віктором Павлущиком та представниками Агентства. Участь у зустрічі взяли заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк, заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Володимир Слишинський та начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату обласної Ради Ярослав Ніколаєвський. Під час зустрічі обговорили результати антикорупційної реформи в Україні, успіхи та виклики в боротьбі з корупцією, спільні заходи та можливості співпраці органів місцевого самоврядування та НАЗК. 

Голова НАЗК Віктор Павлущик розповів, що Агентство координує антикорупційну політику в Україні, організовує роботу з питань доброчесності (запобігання та виявлення корупції) в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях.

– Також працюємо з антикорупційними уповноваженими, з викривачами та куруємо розробку Антикорупційних програм, – сказав Віктор Павлущик. – Щодо роботи з деклараціями, розроблена низка пояснень із заповнення тих чи інших розділів. У жовтні плануємо удосконалити декларації в частині автозаповнення. Таким чином, спростимо декларантам необхідність їх заповнення до функції перевірки правильності подання даних та внесення тих, які відсутні в реєстрах.  

Віктор Павлущик зазначив, що Вінниччина входить до числа регіонів з одним з найменших показників за кількістю проведених повних перевірок. Зокрема, НАЗК розпочало проведення 11 повних перевірок декларацій, три з них завершено. Це невисокий результат, лідерами за кількістю є Київ, Одеська та Київська області.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий повідомив, що в лютому цього року на сесії депутати затвердили Антикорупційну програму Вінницької обласної  Ради на 2024-2026 роки, яка була надіслана до НАЗК.

– Впродовж трьох років Вінницька обласна Рада посідає перші місця у рейтингу прозорості діяльності рад. Рада працює системно, прозоро та відповідально. За звітні періоди трьох років декларації своєчасно подали працівники виконавчого апарату та депутати обласної Ради, – сказав Вячеслав Соколовий. – Вінницька обласна Рада підключена до Єдиного порталу повідомлень викривачів. Затверджений також Порядок обробки повідомлень про корупцію, що надходять до обласної Ради, та Порядок запобігання й врегулювання конфлікту інтересів у діяльності посадових осіб місцевого самоврядування виконавчого апарату обласної Ради.

Заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк підкреслив, що обласна Рада розглядає НАЗК як партнерів, адже при розробці Антикорупційної програми чітко слідували рекомендаціям Агентства.

– Керуючись вашими рекомендаціями щодо залучення громадськості до розробки програми, ми завчасно оголосили про можливість взяти участь в роботі робочої групи будь-якої громадської організації. Всіх, хто подав свої документи, ми включили до складу робочої групи з підготовки Антикорупційної програми та врахували їхні пропозиції і зауваження, – розповів Ігор Івасюк. – Дійсно, важливо, що з боку громадськості запитань як до діяльності робочої групи, так і до Програми – не було. Крім того, я очолюю робочі групи з реакції на протоколи з вчинення корупційних діянь керівниками комунальних підприємств. Було прийнято рішення, що зовнішній нагляд здійснюють департаменти обласної військової адміністрації, які фактично ці підприємства фінансують. Зі свого боку, ми щорічно письмово попереджаємо про корупційні ризики керівників обласних комунальних закладів, організацій та підприємств.

Учасники зустрічі обговорили ключові аспекти співпраці Національного агентства з питань запобігання корупції з органами місцевого самоврядування на Вінниччині.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Віктор Павлущик підписали Декларацію розбудови доброчесності органів місцевого самоврядування. Вінницька обласна Рада стала другою після Харківської, яка підписала Декларацію розбудови доброчесності органів місцевого самоврядування.

Повернутись Створено: 23 травня 2024 року, 13:47

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація