Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінницька обласна Рада отримала найвищий рейтинг за результатами моніторингу дотримання законодавства про доступ до публічної інформації Роздрукувати

Вінницька обласна Рада, Вінницька облдержадміністрація і Чернівецька міська рада мають найбільший загальний рейтинг за результатами моніторингу дотримання законодавства про доступ до публічної інформації. Про це стало відомо з дослідження Центру демократії та верховенства права у рамках проекту Платформа «Омбудсман Плюс».

За підсумками чотирьох хвиль моніторингу найкращі показники щодо виконання закону про доступ до публічної інформації мають такі розпорядники:

Серед обласних рад – Вінницька, Волинська і Тернопільська обласна рада
Серед ОДА – Вінницька, Сумська і Дніпропетровська
Серед міських рад – Чернівецька, Луцька і Одеська.

Найгірший рейтинг серед обласних рад у Хмельницьому, Миколаєві та Києві. Серед ОДА – Київ, Харків та Донецька ОВЦА. Серед міських рад – Дніпропетровськ, Миколаїв і Харків.

Проект Платформа «Омбудсман Плюс» тривав більше шести місяців. За цей час монітори проекту на місцевому рівні дослідили роботу обласних та міських рад обласних центрів, а також обласних державних адміністрацій.

У результаті, монітори надіслали 700 запитів на публічну інформацію, відвідали 40 засідань сесій рад, дослідили організацію роботи спеціальних місць для роботи запитувачів інформації з документами.

Перша хвиля моніторингу стосувалася роботи структурних підрозділів і спеціальних місць для ознайомлення з документами.

Під час другої хвилі моніторингу запитувачі надсилали запити на публічну інформацію, які стосувалися фінансових ресурсів розпорядників. У результаті виявилося, що на запити надається 61-100% інформації, з яких 100% надають інформацію щодо витрат на службовий транспорт. Гірше розкривають інформацію щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, виділення земельних ділянок і квартир.

Третя хвиля моніторингу стосувалася доступу до засідань місцевих рад, оприлюднення актів та їх проектів.

Були виявлені труднощі з отриманням інформації про порядки денні, дати засідань рад, до протоколів і результатів поіменних голосувань. Деякі розпорядники також не оприлюднюють свої акти на офіційних веб-сайтах.

Четверта хвиля моніторингу стосувалася саме надання інформації на запити. Найкраще надавали інформацію у Вінницькій і Сумській ОДА, Луцькій МР, Сумській ОР.

- Мені надзвичайно приємно коментувати високі оцінки обласної влади, - каже регіональний партнер проекту «Омбудсман плюс», голова ГО «Філософія Серця» Юлія Грига. - Процес комунікації і з радою, і з адміністрацією завжди конструктивний. Всі рекомендації враховуються. Тож і результат відповідний.

 

 

 

 

 

 

Повернутись Створено: 9 червня 2016 року, 15:43 Переглядів: 790

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація