Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Затвердили Порядок надання допомоги постраждалим під час подій на Майдані

    Депутати затвердили порядок використання коштів обласного бюджету для надання щорічної матеріальної допомоги членам сімей загиблих/постраждалих осіб під час участі у масових акціях громадського протесту у зв’язку з річницею подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Порядок визначає механізм використання коштів обласного бюджету для надання ....

  • Депутатів у обласній Раді стало менше

    Відсьогодні двоє депутатів обласної Ради достроково складають свої повноваження. Напередодні Володимир Барцьось та Юрій Мазур написали заяви про припинення дії свого представницького мандата. Володимир Васильович Барцьось був обраний 2015 року в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком Аграрної партії України. Протягом цього часу ві ....

  • 62 голосами підтримали звернення щодо обігу земель та розміру мінімальних пенсій

    Першим питанням порядку денного 41 сесії обласної Ради депутати розглянули звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відкликання законопроекту 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» як такого, що загрожує стабільності в економіці та ....

Вінницька обласна Рада отримала найвищий рейтинг за результатами моніторингу дотримання законодавства про доступ до публічної інформації Роздрукувати

Вінницька обласна Рада, Вінницька облдержадміністрація і Чернівецька міська рада мають найбільший загальний рейтинг за результатами моніторингу дотримання законодавства про доступ до публічної інформації. Про це стало відомо з дослідження Центру демократії та верховенства права у рамках проекту Платформа «Омбудсман Плюс».

За підсумками чотирьох хвиль моніторингу найкращі показники щодо виконання закону про доступ до публічної інформації мають такі розпорядники:

Серед обласних рад – Вінницька, Волинська і Тернопільська обласна рада
Серед ОДА – Вінницька, Сумська і Дніпропетровська
Серед міських рад – Чернівецька, Луцька і Одеська.

Найгірший рейтинг серед обласних рад у Хмельницьому, Миколаєві та Києві. Серед ОДА – Київ, Харків та Донецька ОВЦА. Серед міських рад – Дніпропетровськ, Миколаїв і Харків.

Проект Платформа «Омбудсман Плюс» тривав більше шести місяців. За цей час монітори проекту на місцевому рівні дослідили роботу обласних та міських рад обласних центрів, а також обласних державних адміністрацій.

У результаті, монітори надіслали 700 запитів на публічну інформацію, відвідали 40 засідань сесій рад, дослідили організацію роботи спеціальних місць для роботи запитувачів інформації з документами.

Перша хвиля моніторингу стосувалася роботи структурних підрозділів і спеціальних місць для ознайомлення з документами.

Під час другої хвилі моніторингу запитувачі надсилали запити на публічну інформацію, які стосувалися фінансових ресурсів розпорядників. У результаті виявилося, що на запити надається 61-100% інформації, з яких 100% надають інформацію щодо витрат на службовий транспорт. Гірше розкривають інформацію щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, виділення земельних ділянок і квартир.

Третя хвиля моніторингу стосувалася доступу до засідань місцевих рад, оприлюднення актів та їх проектів.

Були виявлені труднощі з отриманням інформації про порядки денні, дати засідань рад, до протоколів і результатів поіменних голосувань. Деякі розпорядники також не оприлюднюють свої акти на офіційних веб-сайтах.

Четверта хвиля моніторингу стосувалася саме надання інформації на запити. Найкраще надавали інформацію у Вінницькій і Сумській ОДА, Луцькій МР, Сумській ОР.

- Мені надзвичайно приємно коментувати високі оцінки обласної влади, - каже регіональний партнер проекту «Омбудсман плюс», голова ГО «Філософія Серця» Юлія Грига. - Процес комунікації і з радою, і з адміністрацією завжди конструктивний. Всі рекомендації враховуються. Тож і результат відповідний.

 

 

 

 

 

 

Повернутись Створено: 9 червня 2016 року, 15:43 Переглядів: 734

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація