Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

Вінницька обласна Рада отримала найвищий рейтинг за результатами моніторингу дотримання законодавства про доступ до публічної інформації Роздрукувати

Вінницька обласна Рада, Вінницька облдержадміністрація і Чернівецька міська рада мають найбільший загальний рейтинг за результатами моніторингу дотримання законодавства про доступ до публічної інформації. Про це стало відомо з дослідження Центру демократії та верховенства права у рамках проекту Платформа «Омбудсман Плюс».

За підсумками чотирьох хвиль моніторингу найкращі показники щодо виконання закону про доступ до публічної інформації мають такі розпорядники:

Серед обласних рад – Вінницька, Волинська і Тернопільська обласна рада
Серед ОДА – Вінницька, Сумська і Дніпропетровська
Серед міських рад – Чернівецька, Луцька і Одеська.

Найгірший рейтинг серед обласних рад у Хмельницьому, Миколаєві та Києві. Серед ОДА – Київ, Харків та Донецька ОВЦА. Серед міських рад – Дніпропетровськ, Миколаїв і Харків.

Проект Платформа «Омбудсман Плюс» тривав більше шести місяців. За цей час монітори проекту на місцевому рівні дослідили роботу обласних та міських рад обласних центрів, а також обласних державних адміністрацій.

У результаті, монітори надіслали 700 запитів на публічну інформацію, відвідали 40 засідань сесій рад, дослідили організацію роботи спеціальних місць для роботи запитувачів інформації з документами.

Перша хвиля моніторингу стосувалася роботи структурних підрозділів і спеціальних місць для ознайомлення з документами.

Під час другої хвилі моніторингу запитувачі надсилали запити на публічну інформацію, які стосувалися фінансових ресурсів розпорядників. У результаті виявилося, що на запити надається 61-100% інформації, з яких 100% надають інформацію щодо витрат на службовий транспорт. Гірше розкривають інформацію щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, виділення земельних ділянок і квартир.

Третя хвиля моніторингу стосувалася доступу до засідань місцевих рад, оприлюднення актів та їх проектів.

Були виявлені труднощі з отриманням інформації про порядки денні, дати засідань рад, до протоколів і результатів поіменних голосувань. Деякі розпорядники також не оприлюднюють свої акти на офіційних веб-сайтах.

Четверта хвиля моніторингу стосувалася саме надання інформації на запити. Найкраще надавали інформацію у Вінницькій і Сумській ОДА, Луцькій МР, Сумській ОР.

- Мені надзвичайно приємно коментувати високі оцінки обласної влади, - каже регіональний партнер проекту «Омбудсман плюс», голова ГО «Філософія Серця» Юлія Грига. - Процес комунікації і з радою, і з адміністрацією завжди конструктивний. Всі рекомендації враховуються. Тож і результат відповідний.

 

 

 

 

 

 

Повернутись Створено: 9 червня 2016 року, 15:43 Переглядів: 724

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація