Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Вінницька обласна Рада - у лідерах рейтингу прозорості міст та областей України Роздрукувати

10 березня експерти Міжнародного центру перспективних досліджень оприлюднили результати рейтингу прозорості міст та областей України.  Вінницька область посіла другу сходинку рейтингу.

—  Третє місце в рейтингу прозорості обласних рад цього року посіла Хмельницька область, друге місце посіла Вінницька область, і перше місце вже вдруге протягом 2019-20 років посіла Рівненська область, —  оголосила молодша експертка з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень Юлія Проценко на презентації рейтингу в ІА «Укрінформ».

До першої десятки найбільш прозорих областей увійшли також Волинська, Сумська, Запорізька, Тернопільська, Чернігівська, Львівська та Одеська області.

Експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Єгор Киян зазначив, що рейтинг є особливо актуальним у зв’язку з децентралізацією в Україні й передання функцій влади на місця.

Довідково

Рейтинг прозорості 22 обласних рад в Україні ґрунтується на даних, отриманих із наступних джерел:

Відповіді на опитувальник, направлений МЦПД до 22 обласних рад. Кожен опитувальник містив 16 запитань. 

Відповіді на запити на інформацію, направлені МЦПД неофіційно – через третю особу («запит таємного клієнта»). Запити були спрямовані на виявлення реакції обласних рад на запити від пересічних громадян.

Інформація у відкритому доступі на офіційних сайтах обласних рад.

Інформація з профілів обласних рад у соціальній мережі Facebook.

Оцінювались 22 обласні ради, за винятком тимчасово окупованих територій. Дві області (Донецька і Луганська) були виключені з рейтингу через відмінності в компетенції звичайних обласних рад та спеціальних військово-цивільних адміністрацій, введених у Донецькій і Луганській областях Президентом України у зв'язку з антитерористичною операцією на територіях областей. Ці адміністрації частково взяли на себе функції місцевого самоврядування і виконавчої влади.

Сфери прозорості і показники

В рамках підготовки рейтингу було розроблено 67 показників у 9 основних сферах, які відображають ситуацію щодо транспарентності обласних рад. Найбільш важливими сферами визначено інформаційну політику, складання бюджету, участь громадян, а також професійну етику та конфлікт інтересів. Максимальна оцінка обласної ради з 9 сфер становить 100 балів.

Повернутись Створено: 11 березня 2021 року, 11:41

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація