Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Вінницька обласна Рада звернулася до міжнародної спільноти щодо закриття повітряного простору над Україною Роздрукувати

Сьогодні, 5 березня, депутати обласної Ради зібралися на 21 позачергову сесію для рішення екстрених питань воєнного часу. Пленарне засідання відбулося в сесійній залі та на платформі ZOOM.

Депутати вирішили спрямувати Звернення до міжнародної спільноти, Президента Сполучених Штатів Америки, Президента Франції, Канцлера Німеччини,  Прем’єр - міністра Великобританії, Організації Об’єднаних Націй та всіх країн – членів Північноатлантичного альянсу про закриття повітряного  простору над Україною.

Повний текст Звернення:

«24 лютого вночі так само, як колись вчинила Гітлерівська Німеччина, – Російська Федерація, порушивши всі норми міжнародного права, розпочала військове вторгнення на територію незалежної європейської держави. Україна тримає оборону і відчайдушно бореться з рашистськими окупантами за свою землю, за свої міста і громади.

За наказом Владіміра Путіна, російські окупанти безперервно обстрілюють українські міста, влучають ракетами у дитячі будинки, школи, лікарні, університети, житлові будинки. Це - воєнні злочини, на які НЕ МОЖНА закривати очі.

Україна завжди цінувала підтримку з боку західних партнерів. Але зараз просто підтримка і слова співчуття не діють. Цього замало! Санкції, за які ми також вдячні, не зупиняють божевільного агресора, який володарює в Кремлі. Те, що відбувається в Україні,  -  ТЕРОР! Це - ГЕНОЦИД мирного населення! Це - ВБИВСТВА безневинних людей! Виправдання цьому немає жодного.

Сьогоднішні Київ та Харків – це Сталінград ХХІ сторіччя! Наші міста Мелітополь, Херсон, Маріуполь, Волноваха та інші – вже не просто на межі гуманітарної катастрофи. ПОЧУЙТЕ нас – гуманітарна катастрофа там уже настала. До них неможливо доправити допомогу з продуктами та ліками. Люди там УЖЕ ГОЛОДУЮТЬ, немає хліба, медикаментів, засобів гігієни. Окупанти не допускають до них вантажі з інших українських громад з допомогою! Не дозволяють евакуацію мирного населення – жінок, дітей, людей похилого віку. Коли сьогодні, 5 березня, нібито узгодили з ними «зелені коридори» для евакуації населення – вони знову почали обстріли, як це уже було в 2014 році в Іловайську.

Окупанти щодня випускають десятки оперативно-тактичних ракет наземного і  морського базування типу “Іскандер” і “Калібр” по мирних містах та селах України. Вже зафіксовано і задокументовано використання російськими військовими касетних бомб.

Російські окупаційні сили захопили Чорнобильську АЕС, поблизу якої вже зафіксоване підвищення рівня радіації. У місті Енергодар, де розташована найбільша в Європі (!) атомна електростанція, - теж окупанти. Світ на межі не просто повторення Чорнобильської катастрофи. Якщо станеться вибух на енергоблоках цієї АЕС – Чорнобиль буде виглядати легкою прогулянкою. Наслідки відчує на собі не лише Україна.  УСВІДОМТЕ ЦЕ - Європа також постраждає. Світ має зупинити божевільного диктатора Путіна!

З України до вас виїхали уже понад мільйон біженців. І це тільки початок – будуть іще мільйони людей, які просто хочуть вижити.

Україна відчайдушно бореться за свою державність, свою землю і свій народ. Спільна трагедія і терор від ідеологів «русской весны» згуртували нашу націю. Ця війна є боротьбою за існування таких понять, як повага до людської гідності, свобода, демократія, рівність, верховенство права та права людини.

Від вас ми просимо єдиного: ЗАКРИТИ ПОВІТРЯНИЙ ПРОСТІР над УКРАЇНОЮ! Це потрібно для того, щоб ворог не міг більше обстрілювати наші міста і села з неба. Рідна земля нам поможе вигнати окупантів назад, у їхнє лігво».

На сесії депутати також вирішили надіслати Звернення Президентові США, Президентові Франції, Канцлеру Німеччини, Прем’єр-міністру Великобританії, Генеральному Секретареві НАТО, Урядам та парламентам країн-членів НАТО,  Послам та дипломатичному корпусу усіх держав НАТО, в якому йдеться:

«Ми, депутати Вінницької обласної Ради 8 скликання, звертаємось  до вас на підтримку прохання Президента України Володимира Зеленського про закриття неба над Україною.

Тисячі загиблих та ранених дітей, жінок, літніх людей, зруйновані лікарні, школи, дитячі садки – така ціна зволікання з закриттям неба.

Підтримайте звернення України до НАТО про закриття неба!

Діяти потрібно негайно!»

Коментуючи рішення депутатів про звернення до міжнародної спільноти, голова обласної Ради Вячеслав Соколовий сказав:

- Сьогодні перед нами є чимало важливих питання, але найважливіше -  війна в Україні, вторгнення агресора. Ми на своїй землі. Наше військо гідно дає відсіч ворогу. І ми обов’язково переможемо! Але ворог порушує всі міжнародні норми, це -    бомбардування мирного населення, житлових будинків, дитячих садочків, шкіл, лікарень,  інфраструктурних об’єктів. Агресор лютує і безчинствує. Тому для України дуже важливо - закриття неба. Це можливо зробити завдяки рішенню  міжнародного співтовариства, учасників країн НАТО. І тому нам обов’язково потрібна підтримка міжнародних партнерів щодо закриття неба над Україною.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 5 березня 2022 року, 19:25

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація