Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінницька область займає І місце в Україні в допорогових закупівлях через систему «ProZorro» Роздрукувати

Голова обласної Ради Анатолій Олійник взяв участь у засіданні колегії облдержадміністрації «Про підсумки соціально-економічного розвитку області за І квартал 2017 року». Засідання відбулося під керівництвом голови облдержадміністрації Валерія Коровія та за участі членів колегії облдержадміністрації, керівників силових структур області, голів райдержадміністрацій, голів районних рад, міських голів міст обласного значення, голів об’єднаних територіальних громад, керівників департаментів, управлінь, установ та організацій.

З питання щодо виконання заходів з детінізації економіки області перед присутніми виступив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко.

– З 1 січня поточного року законодавчо змінено розмір мінімальної заробітної плати. Попри песимістичні прогнози деяких експертів це нововведення сприяло суттєвому збільшенню доходів населення, зростанню надходжень до місцевих бюджетів та не позбавило робочих місць найманих працівників, – розповів Андрій Петрович під час свого виступу. – Підтвердженням цього є офіційні дані Головного управління ДФС у Вінницькій області щодо прийняття на роботу працівників. Так, протягом І кварталу поточного року від роботодавців отримано 22123 повідомлення про прийняття на роботу працівників, тоді як станом на аналогічний період минулого року кількість повідомлень становила 14256. Тобто за три місяці 2017 року на роботу прийнято майже на 8 тисяч осіб більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

Андрій Петрович розповів, що найвищі темпи росту прийнятих на роботу працівників демонструють Вінницький район (182,7%), Липовецький (181,2%), Тульчинський (181,2%) райони, а також місто Вінниця (170,8%). Найнижче значення зазначеного показника зафіксовано в Теплицькому (109,5%), Крижопільському (115,6%) та Томашпільському (119%) районах.

Під час свого виступу Андрій Гижко звернув увагу також на оплату праці.

– Фонд оплати праці, за даними Державної Фіскальної Служби, за січень-лютий 2017 року становить 3 млрд. 9,8 млн. грн., тоді як рік тому становив 1 млрд. 963,3 млн. грн. Зростання склало 153,3%, в тому числі, по бюджетних установах – 142,9%, по економічних агентах – 165,2%, - зазначив Андрій Гижко. – Суттєве збільшення показників оплати праці вже в першому кварталі 2017 року стало основою збільшення надходжень податку з доходів фізичних осіб та єдиного соціального внеску. ПДФО за січень-березень 2017 року надійшло в сумі 1 млрд. 23,7 млн. грн., що на 360,2 млн. грн., або 154,3% більше за аналогічний період минулого року. ЄСВ надійшло в сумі 1 млрд. 22,9 млн. грн., що на 317,6 млн. грн., або 145% більше аналогічного періоду.

Про виконання бюджету за І квартал 2017 року присутнім розповів директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський.

– До бюджету області (загальний і спеціальний фонди) надійшло власних та закріплених доходів в сумі 1560,6 млн. грн., що становить 26,3% до плану на рік з врахуванням змін та 126,6% до планових показників на 3 місяці згідно з помісячним розписом, – повідомив Микола Копачевський.

За словами посадовця, забезпечено виконання по всіх 55-ти бюджетах адміністративно-територіальних одиниць, які мають прямі міжбюджетні відносини з міністерством фінансів України.

– З 634 сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад виконали свої бюджети по доходах (без трансфертів) по планах на 3 місяці 2017 року 619 рад, або 97,6% загальної кількості, – розповів Микола Миколайович. – На сьогодні по 3-х бюджетах виконано вже річні бюджетні призначення по доходах, а ще по 12-ти бюджетах – виконання становить більше 50% плану на рік.

Обласний бюджет виконано на 113,2% плану на 3 місяці 2017 року і додатково отримані доходи за підсумками І кварталу склали 21,7 млн. грн.;
- бюджети міст обласного значення - на 108,3%, і додатково отримані доходи склали 43,2 млн. грн.;

- бюджети об’єднаних територіальних громад - на 124,9%, і додатково отримані доходи склали 23,5 млн. грн.;

- районні бюджети – виконані на 126,8%, і додатково отримані доходи склали 47,9 млн. грн.;

- бюджети сільських, селищних і міських (міст районного значення) - на 150,4%, і додатково отримано доходів в сумі 81,0 млн. грн.;

З питання про впровадження в області урядової програми «Доступні ліки» виступила директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович.

Директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко доповідав про впровадження системи електронних закупівель «ProZorro».

– За перший квартал поточного року проведено 3115 закупівель через систему «ProZorro», – повідомив Володимир Мережко. – Вінницька ОДА за кількістю проведених закупівель через систему  «ProZorro» посідає 5 місце серед обласних державних адміністрацій України. Аналізуючи стан закупівель через систему «ProZorro», варто відзначити, що питома вага допорогових закупівель по Вінницькій ОДА перевищує середній рівень по Україні і становить 86,5% проти 77,5% по Україні. За питомою вагою допорогових закупівель через систему «ProZorro» Вінницька ОДА займає І місце серед ОДА України.

Під час засідання колегії йшлося і про питання узагальнення практик розвитку об’єднаних територіальних громад, яке озвучив директор Вінницького відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко.

В ході засідання вручили 7 державних та урядових нагород окремим працівникам області, які зробили значний внесок у соціально-економічну розбудову Вінниччини. Крім того, з 70-річчям привітали голову Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктора Вікалюка та вручили Почесну грамоту Верховної Ради України.

Повернутись Створено: 28 квітня 2017 року, 16:22 Переглядів: 913

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація