Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Вінницькі депутати підтримали звернення про встановлення справедливості та визнання добровольців АТО учасниками бойових дій Роздрукувати

На 10-й сесії депутатами обласної Ради прийнято рішення №202 від 22 вересня 2016 року «Про звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання», де підпункт 1.6 зазначено звернення про встановлення справедливості та визнання добровольців АТО учасниками бойових дій. Звернення надійшло від депутата Ірини Колесник та адресувалося до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

- Взагалі, питаннями атовців я займаюся вже 2 роки, - прокоментувала своє звернення Ірина Миколаївна. - Останнім часом до мене надходило чимало заяв від хлопців, які служать в АТО добровільно, але, повернувшись звідти, мають ряд проблем при оформленні документів та отриманні статусу учасника бойових дій. Через те, було прийнято рішення написати звернення про повернення справедливого ставлення до бійців-добровольців. Адже відсутність статусу учасника бойових дій не дає їм можливості користуватися пільгами, які зараз діють. Тому перший крок на рівні області ми зробили.

Крім цього розроблено законопроект щодо внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», який зараз знаходиться на розгляді в Києві.

Зокрема, у самому зверненні Ірина Колесник зазначила, що  «громадяни України вже понад два роки з гідністю виконують свій конституційний обов’язок і ціною власного життя захищають Вітчизну, незалежність та територіальну цілісність України.

Проте поза увагою держави залишаються українські добровольці АТО, які першими взяли до рук зброю та стали на державний захист кордонів України, які з перших днів за покликом серця залишили власні домівки і сім’ї для захисту незалежності нашої країни і беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, але їх добровольчі формування не були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів.

Ударна міць українських військових дій, учасники найгарячіших військових баталій з окупантом в Україні залишились фактично поза законом та досі не визнані учасниками АТО. Відтак, вони та члени сімей загиблих добровольців АТО не отримують соціальних гарантій, пільг та належної допомоги від держави, а найголовніше - ці герої позбавлені офіційного визнання як захисники України і змушені з цього питання звертатися до суду.

Серед таких героїв, які виявили мужність та героїзм під час захисту територіальної цілісності України, багато і наших земляків, легендарний командир Правого Сектору друг Подолянин — козятинець Олександр Карась, який з першого дня так званої АТО (Донецький аеропорт, Піски, Красногоровка, шахта «Бутовка», Савур-Могила, Степанівка, Старогнатівка, Авдіївська промзона та околиці Дебальцевого) і дотепер захищає Україну у найгарячіших точках донбаського конфлікту, Женя Костюк , якому на момент загибелі було лише 19 років та інші герої добровольці.

З метою забезпечення гідного вшанування воїнів, що віддають своє життя задля миру мільйонів українців, зміцнення патріотизму та самосвідомості громадян України, депутати Вінницької обласної Ради наполягають на внесенні змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у частині визнання учасниками бойових дій осіб, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, без умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів».

 

 

Повернутись Створено: 30 вересня 2016 року, 16:45 Переглядів: 607

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація