2 липня о 8.45  у приміщенні обласної Ради в режимі відеоконференції відбудеться засідання конкурсної комісії з організації проведення конкурсу на посади керівників комунальних закладів; 2 липня о 11.00 у приміщенні обласної Ради відбудеться засідання постійної комісії з питань агропромислового комплексу і земельних відносин у режимі відеоконференції; 2 липня о 14.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінницькі депутати підтримали звернення про встановлення справедливості та визнання добровольців АТО учасниками бойових дій Роздрукувати

На 10-й сесії депутатами обласної Ради прийнято рішення №202 від 22 вересня 2016 року «Про звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання», де підпункт 1.6 зазначено звернення про встановлення справедливості та визнання добровольців АТО учасниками бойових дій. Звернення надійшло від депутата Ірини Колесник та адресувалося до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

- Взагалі, питаннями атовців я займаюся вже 2 роки, - прокоментувала своє звернення Ірина Миколаївна. - Останнім часом до мене надходило чимало заяв від хлопців, які служать в АТО добровільно, але, повернувшись звідти, мають ряд проблем при оформленні документів та отриманні статусу учасника бойових дій. Через те, було прийнято рішення написати звернення про повернення справедливого ставлення до бійців-добровольців. Адже відсутність статусу учасника бойових дій не дає їм можливості користуватися пільгами, які зараз діють. Тому перший крок на рівні області ми зробили.

Крім цього розроблено законопроект щодо внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», який зараз знаходиться на розгляді в Києві.

Зокрема, у самому зверненні Ірина Колесник зазначила, що  «громадяни України вже понад два роки з гідністю виконують свій конституційний обов’язок і ціною власного життя захищають Вітчизну, незалежність та територіальну цілісність України.

Проте поза увагою держави залишаються українські добровольці АТО, які першими взяли до рук зброю та стали на державний захист кордонів України, які з перших днів за покликом серця залишили власні домівки і сім’ї для захисту незалежності нашої країни і беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, але їх добровольчі формування не були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів.

Ударна міць українських військових дій, учасники найгарячіших військових баталій з окупантом в Україні залишились фактично поза законом та досі не визнані учасниками АТО. Відтак, вони та члени сімей загиблих добровольців АТО не отримують соціальних гарантій, пільг та належної допомоги від держави, а найголовніше - ці герої позбавлені офіційного визнання як захисники України і змушені з цього питання звертатися до суду.

Серед таких героїв, які виявили мужність та героїзм під час захисту територіальної цілісності України, багато і наших земляків, легендарний командир Правого Сектору друг Подолянин — козятинець Олександр Карась, який з першого дня так званої АТО (Донецький аеропорт, Піски, Красногоровка, шахта «Бутовка», Савур-Могила, Степанівка, Старогнатівка, Авдіївська промзона та околиці Дебальцевого) і дотепер захищає Україну у найгарячіших точках донбаського конфлікту, Женя Костюк , якому на момент загибелі було лише 19 років та інші герої добровольці.

З метою забезпечення гідного вшанування воїнів, що віддають своє життя задля миру мільйонів українців, зміцнення патріотизму та самосвідомості громадян України, депутати Вінницької обласної Ради наполягають на внесенні змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у частині визнання учасниками бойових дій осіб, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, без умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів».

 

 

Повернутись Створено: 30 вересня 2016 року, 16:45 Переглядів: 711

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація