Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінницькі депутати просять запровадити прозорий і цивілізований обіг земель Роздрукувати

Першим питанням депутати розглянули проєкт рішення «Про звернення депутатів Вінницької обласної Ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної  Ради України».

Згідно з прийнятим рішення до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної  Ради України буде надіслано два депутатських звернення. Зокрема, «Звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо майбутнього продажу земель» та «Звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо збільшення величини прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати до економічно обґрунтованого рівня». Ініціаторами звернень виступили депутати обласної Ради Геннадій Мазур та Сергій Лановик.

В тексті звернення щодо майбутнього продажу землі йдеться, що у випадку скасування мораторію та запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення буде одним з кроків, який вийде далеко за рамки сьогодення та визначить подальшу долю не тільки аграрного сектору, а і всієї країни на десятиріччя вперед.

«Одним з найважливіших питань, яке хвилює нас, аграріїв та всіх жителів Вінницької області є, чи стануть українці наймитами на власній землі, чи продовжать і далі в Україні рости земельні латифундії? Це не тільки економічне, а й соціальне питання. Там, де землю обробляють малі і середні аграрії – село продовжує жити: у людей є робота, місцеві бюджети отримують податкові надходження, а самі аграрії відіграють ключову роль в підтримці соціального та культурного життя громади. Там, де землю забрали великі агрохолдинги, а особливо холдинги з капіталом іноземного походження, спостерігається інша картина: люди працюють вахтовим методом, а більшість сіл виявляються просто не потрібні, економічно невиправдані, що веде до їхнього повільного знищення.

Враховуючи вищесказане, ми прийняли рішення звернутися до вас щодо недопущення поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення і законодавчої заборони іноземцям купувати Українські землі та заборони продажу земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності. Надати державі виключне право купувати землі сільськогосподарського призначення. Забезпеченням цього є внесення відповідних норм до першої частини Конституції України, що можна зробити лише після проведення всеукраїнського референдуму. Невиконання цього та допуск іноземців до Українських земель є реальною загрозою нашій економічній та продовольчій безпеці, а також призведе до наростання соціального напруження та пришвидшеної деградації Українського села!

Закликаємо вас:

– розпочати широке, публічне, суспільне обговорення покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь;

– ініціювати проведення всеукраїнського референдуму щодо заборони іноземним фізичним та юридичним особам прямо, або опосередковано набувати у власність Українські землі сільськогосподарського призначення.

Ми глибоко переконані, що земля має бути ресурсом розвитку саме українського народу, а не об’єктом наживи для іноземних спекулянтів та олігархів, в тому числі росіян та кремлівської кліки, представники якої вже давно обзавелися паспортами країн ЄС, Великої Британії та США!», – написано в тексті звернення депутатів обласної Ради.

Також відповідно до проєкту рішення депутати звертаються до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної  Ради України стосовно збільшення величини прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати до економічно обґрунтованого рівня.

«Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 липня 2019 року встановлено на рівні 1936 грн, в той час як рівень мінімальної заробітної плати з 1 січня 2019 року визначено у розмірі 4173 грн.

Необхідно відзначити, що встановлений рівень прожиткового мінімуму не відповідає фактичній вартості життя в Україні, розрахованого на основі мінімального споживчого кошику товарів і послуг, які необхідні людині для забезпечення базових потреб. За розрахунками експертів та науковців, рівень прожиткового мінімуму, який би забезпечував можливість задоволення базових потреб людини в Україні повинен бути значно вищим», – йдеться у тексті звернення.

Також депутати в своєму зверненні просять розробити та внести на розгляд найближчої сесії Верховної Ради України законопроєкт про внесення змін до Закону України про Державний бюджет України на 2019 рік в частині збільшення величини прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати до економічного обґрунтованого рівня. 

Проєкт цього рішення підтримали 63 депутати. Особливу увагу під час обговорення приділили зверненню щодо майбутнього продажу землі, адже це питання вкрай важливе для кожного.

Після того як депутати проголосували за цей проєкт рішення депутат обласної Ради, автор звернення Сергій Лановик, а також заступники голови обласної Ради Ігор Хміль та Михайло Кременюк звернулися до активістів-аграріїв, які прийшли під стіни приміщення обласної Ради висловити свою позицію щодо земельного питання.

Сергій Лановик під час виступу перед активом аграрного сектору зазначив, що наступного тижня буде організовано велику розширену зустріч аграріїв Вінниччини із керівництвом області.   

 

 

Повернутись Створено: 26 вересня 2019 року, 12:20 Переглядів: 363

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація