Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінницькі депутати взяли участь в парламентських слуханнях щодо прав дітей в Україні Роздрукувати

12 жовтня у Києві відбулися парламентські слухання на тему: «Права дитини в Україні: забезпечення, дотримання, захист». Участь в слуханнях взяли заступник голови обласної Ради Олександр Качур, голова постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини обласної Ради Людмила Станіславенко, голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва Лариса Білозір та секретар постійної комісії з питань регулювання комунальної власності та приватизації Тарас Кобець.

            На слуханнях розглянули питання функціонування системи прийомних сімей (ПС) та дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) і підготовку вихованців до самостійного життя. Зокрема, зосередили увагу на питаннях про стан забезпечення прав дітей у ДБСТ та ПС на виховання догляд в родинному середовищі, системи підготовки вихованців до самостійного життя.

Крім цього говорили про ризиковані поведінкові практики щодо інфікування ВІЛ серед підлітків та доступність консультування і тестування ВІЛ, а також темою обговорення стало «Голос підлітків та молоді: можливості та окремі результати ю-репорта».

 Стосовно теми слухань Лариса Білозір на своїй сторінці у Фейсбук залишила коментар.

 - На жаль, мушу констатувати, що посилюються негативні тенденції в сфері забезпечення та захисту прав дітей, які становлять п'яту частину українського соціуму у соціальній, правовій, медичній сферах, - пише Лариса Миколаївна. - Особливе занепокоєння викликає ситуація із забезпечення права дітей на охорону здоров'я. Важкохворі діти та їх батьки покинуті напризволяще, а їх рідні знаходяться у відчаї, шукаючи кожен день кошти на лікування своїх дітей. На жаль, закони прийняті, але не діють ні для забезпечення лікування дітей з орфанними захворюваннями, ні онкохворих дітей. З 90-років дитяче населення зменшилося на 40% в Україні. Дитяча смертність у два рази вище ніж в розвинених країнах, 2% від загального населення - інваліди, кожна третя дитина живе за межею бідності. Місію забезпечення прав дітей нарешті має взяти на себе держава, як це відбувається у цивілізованому світі. Ми всі знаємо, що сьогодні Україна переживає найважчі часи, тому нам потрібно об'єднати ресурси, зусилля, кадри, знайти кошти, щоб захистити наших дітей, бо від цього залежить майбутнє нашої країни.

Повернутись Створено: 12 жовтня 2016 року, 18:07 Переглядів: 755

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація