Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • На підтримку сил оборони з обласного бюджету Вінниччини спрямують понад 75 млн грн

    На засіданні 46 сесії обласної Ради депутати заслухали інформацію про виконання протокольного доручення 43 сесії від 25 серпня 2023 року. У ньому йшлося про першочергове спрямування коштів обласного бюджету на підтримку військових частин Збройних Сил України, зокрема тих, що дислокуються на території Вінницької області та виконують завдання в зоні ....

  • Відбулася 46 чергова сесія Вінницької обласної Ради

    24 листопада Вячеслав Соколовий провів чергову 46 сесію Вінницької обласної Ради. На початку сесійного засідання депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників, захисниць та мирного населення, які загинули у війні з росією. Першим питанням депутати заслухали інформацію про хід виконання Обласної цільової програми соціального захис ....

  • Посилення співпраці та партнерства: делегація Вінниччини перебуває у Свєнтокшиському воєводстві

    19-22 листопада з робочою поїздкою у Польщі перебуває делегація Вінниччини на чолі з головою обласної Ради Вячеславом Соколовим. У Кельце відбулася зустріч із маршалеком Анджеєм Бентковскі, головою крайової ради Аркадіушем Бонком та членом воєводської ради Томашем Ямкою. У складі делегації від Вінниччини – депутат обласної Ради, радник гол ....

Вінницькі депутати закликають прийняти Державну Програму з відродження та впровадження української мови в усі сфери життя Роздрукувати

 На 10 сесії обласної Ради було прийнято рішення № про «Зверенення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр - міністра України щодо функціонування та подальшого впровадження української мови як державної», що було ініційоване постійною комісією з питань освіти, культури, сім’ та молоді, спорту і трузму, духовності та історичної спадщини (голова - Людмила Станіславенко)..

«Ми, депутати Вінницької обласної Ради 7 скликання, глибоко стурбовані ситуацією, яка сьогодні має місце в українському інформаційному просторі стосовно використання телерадіоорганізаціями державної мови у своїй діяльності.

Державний статус української мови чітко визначено в Конституції України, стаття 10 якої констатує: «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України».

Разом з тим, розвиток подій в Україні показав, що, прийнятий Верховною Радою України у 2012 році Закон України «Про засади державної мовної політики», суперечить Конституції України, став подразником та провокатором мовного сепаратизму в східних і південних областях України та перешкоджає українцям реалізувати своє конституційне право в частині використання, поширення, пропагування державної української мови.

Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Вінницької обласної Ради 7 скликання, звертаємося з пропозиціями щодо врегулювання на законодавчому рівні питання вживання української мови в національному теле- і радіо просторі шляхом внесення відповідних змін до законодавства України, а саме:

В Законі України від 21 грудня 1993 р. № 3760-ХІІ «Про телебачення і радіомовлення»:

у статті 1 термін «національний аудіовізуальний продукт» замінити на «національний україномовний аудіовізуальний продукт - програми, фільми, аудіовізуальні твори, вироблені фізичними або юридичними особами України, озвучені виключно українською мовою»;

статтю 9 викласти в такій редакції: «У загальному обсязі діяльності кожної телерадіоорганізації не менше 75 відсотків має становити національний україномовний аудіовізуальний продукт. Частка україномовної музики на телебаченні та радіо має становити не менше 50% від усієї музики зі словами».

Скасувати як антиукраїнський закон від 03 липня 2012 р. № 5029-

«Про засади державної мовної політики» (неофіційно - закон Колесніченка - Ківалова ) та прийняти Державну Програму з відродження та упровадження української мови в усі сфери державного та суспільного життя.

Створити в уряді спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань регулювання державної мовної політики».

 

 

Повернутись Створено: 3 жовтня 2016 року, 11:58

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація