Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Вінницькі депутати закликають прийняти Державну Програму з відродження та впровадження української мови в усі сфери життя Роздрукувати

 На 10 сесії обласної Ради було прийнято рішення № про «Зверенення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр - міністра України щодо функціонування та подальшого впровадження української мови як державної», що було ініційоване постійною комісією з питань освіти, культури, сім’ та молоді, спорту і трузму, духовності та історичної спадщини (голова - Людмила Станіславенко)..

«Ми, депутати Вінницької обласної Ради 7 скликання, глибоко стурбовані ситуацією, яка сьогодні має місце в українському інформаційному просторі стосовно використання телерадіоорганізаціями державної мови у своїй діяльності.

Державний статус української мови чітко визначено в Конституції України, стаття 10 якої констатує: «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України».

Разом з тим, розвиток подій в Україні показав, що, прийнятий Верховною Радою України у 2012 році Закон України «Про засади державної мовної політики», суперечить Конституції України, став подразником та провокатором мовного сепаратизму в східних і південних областях України та перешкоджає українцям реалізувати своє конституційне право в частині використання, поширення, пропагування державної української мови.

Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Вінницької обласної Ради 7 скликання, звертаємося з пропозиціями щодо врегулювання на законодавчому рівні питання вживання української мови в національному теле- і радіо просторі шляхом внесення відповідних змін до законодавства України, а саме:

В Законі України від 21 грудня 1993 р. № 3760-ХІІ «Про телебачення і радіомовлення»:

у статті 1 термін «національний аудіовізуальний продукт» замінити на «національний україномовний аудіовізуальний продукт - програми, фільми, аудіовізуальні твори, вироблені фізичними або юридичними особами України, озвучені виключно українською мовою»;

статтю 9 викласти в такій редакції: «У загальному обсязі діяльності кожної телерадіоорганізації не менше 75 відсотків має становити національний україномовний аудіовізуальний продукт. Частка україномовної музики на телебаченні та радіо має становити не менше 50% від усієї музики зі словами».

Скасувати як антиукраїнський закон від 03 липня 2012 р. № 5029-

«Про засади державної мовної політики» (неофіційно - закон Колесніченка - Ківалова ) та прийняти Державну Програму з відродження та упровадження української мови в усі сфери державного та суспільного життя.

Створити в уряді спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань регулювання державної мовної політики».

 

 

Повернутись Створено: 3 жовтня 2016 року, 11:58 Переглядів: 1055

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація