Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Вінницькі депутати закликають прийняти Державну Програму з відродження та впровадження української мови в усі сфери життя Роздрукувати

 На 10 сесії обласної Ради було прийнято рішення № про «Зверенення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр - міністра України щодо функціонування та подальшого впровадження української мови як державної», що було ініційоване постійною комісією з питань освіти, культури, сім’ та молоді, спорту і трузму, духовності та історичної спадщини (голова - Людмила Станіславенко)..

«Ми, депутати Вінницької обласної Ради 7 скликання, глибоко стурбовані ситуацією, яка сьогодні має місце в українському інформаційному просторі стосовно використання телерадіоорганізаціями державної мови у своїй діяльності.

Державний статус української мови чітко визначено в Конституції України, стаття 10 якої констатує: «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України».

Разом з тим, розвиток подій в Україні показав, що, прийнятий Верховною Радою України у 2012 році Закон України «Про засади державної мовної політики», суперечить Конституції України, став подразником та провокатором мовного сепаратизму в східних і південних областях України та перешкоджає українцям реалізувати своє конституційне право в частині використання, поширення, пропагування державної української мови.

Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Вінницької обласної Ради 7 скликання, звертаємося з пропозиціями щодо врегулювання на законодавчому рівні питання вживання української мови в національному теле- і радіо просторі шляхом внесення відповідних змін до законодавства України, а саме:

В Законі України від 21 грудня 1993 р. № 3760-ХІІ «Про телебачення і радіомовлення»:

у статті 1 термін «національний аудіовізуальний продукт» замінити на «національний україномовний аудіовізуальний продукт - програми, фільми, аудіовізуальні твори, вироблені фізичними або юридичними особами України, озвучені виключно українською мовою»;

статтю 9 викласти в такій редакції: «У загальному обсязі діяльності кожної телерадіоорганізації не менше 75 відсотків має становити національний україномовний аудіовізуальний продукт. Частка україномовної музики на телебаченні та радіо має становити не менше 50% від усієї музики зі словами».

Скасувати як антиукраїнський закон від 03 липня 2012 р. № 5029-

«Про засади державної мовної політики» (неофіційно - закон Колесніченка - Ківалова ) та прийняти Державну Програму з відродження та упровадження української мови в усі сфери державного та суспільного життя.

Створити в уряді спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань регулювання державної мовної політики».

 

 

Повернутись Створено: 3 жовтня 2016 року, 11:58 Переглядів: 1091

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація