Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінницькі школярі дізнаються, як працює Верховна Рада України Роздрукувати

20 лютого у приміщенні обласної Ради відкрилась виставка Освітнього центру Верховної Ради України. Освітній центр проводить інтерактивні уроки, в ході яких дітям розповідають про історію українського Парламенту та його сучасну роботу. Відвідувачам пропонується взяти участь у грі-моделюванні прийняття законопроєкту. Центр діє з 19 липня 2019 року і за цей час провів подібні виїзні уроки в Одеській, Львівській, Волинській та Дніпропетровській областях. А сьогодні завітав на Вінниччину. Працівники освітнього центру організують уроки та інтерактивну гру для школярів 8-11 класів школи-гімназії №6. Також пропонується дводенний тренінг для помічників-консультантів народних депутатів «Діяльність народного депутата та його команди».

–  Є приклади світової демократії, які показували важливість залучення якомога більше наймолодших членів суспільства до демократичних процесів, – сказав на відкритті голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Важливо цікавитись, як функціонують органи влади, як працює Верховна Рада, як вона взаємодіє з органами місцевого самоврядування, якими є повноваження народних депутатів і повноваження місцевих депутатів.

До присутніх звернувся також голова облдержадміністрації Владислав Скальський.

До речі, при Парламенті Британії діє подібний центр, який користується великою популярністю серед дітей і тому подібну ідею перейняли у Верховній Раді України. Необхідно, щоб українці змалку виростали у розумінні, що таке парламентська демократія, змалку здобували знання і необхідну компетенцію як громадяни України, які будуть творити нашу майбутню історію. Освітній центр дасть змогу залучити молодь, дітей до вивчення історії українського парламентаризму. Кількість відвідувачів Парламенту за останні роки збільшилася у кілька разів: з 4000 у 2014 році – до 35 000 громадян у 2018 році. Наразі основною цільовою аудиторією Центру є діти віком від 6 до 18 років.

Освітній центр Верховної Ради України вже відвідали 6872 учні та студенти з 17 областей нашої держави.

Освітній центр заснувала Верховна Рада України за підтримки проєкту ЄС-ПРООН із парламентської реформи та Програми USAID РАДА задля підвищення рівня ознайомленості з демократичними процесами є дуже важливим для становлення та укріплення демократичних процесів.

Повернутись Створено: 20 лютого 2020 року, 12:34
Оновлено: 20 лютого 2020 року, 13:16
Переглядів: 255

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація