Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Вінницьких гончарів запросили на фестиваль «Кукутень 5000» Роздрукувати

8 травня відбулася зустріч голови обласної Ради Сергія Татусяка з начальником відділу культури, промоції та народних традицій Ясської повітової ради (Румунія) Адріаном Арделяну. Румунський гість прибув до Вінниці, аби взяти участь у ІІІ Всеукраїнському святі народної творчості «Великодня писанка», організованому обласним центром народної творчості.

Скориставшись нагодою, пан Арделяну зустрівся з головою облради та Єврорегіону «Дністер» С.Татусяком, аби обговорити можливі напрями співпраці. Нагадаємо, що з румунами вінничани мають контакт через угоди з Єврорегіоном «Сірет-Прут-Ністру» та Ясською філією «Союзу українців Румунії».

У ході розмови Адріан Арделяну озвучив кілька проектів, до яких, на його думку, можуть долучитися вінничани.

По-перше, це щорічний фестиваль в Яссах «Кукутень 5000» та Національний ярмарок традиційної кераміки, які пропагують традиційне народне гончарство. Цьогоріч цей масштабний міжнародний захід, який збирає сотні гончарів та тисячі туристів, відбудеться в 31 раз.

– Фестиваль відбудеться через місяць. І ми б дуже хотіли бачити серед його учасників майстрів гончарного мистецтва з Вінниччини. Ми знаємо, що у вас сильна школа йього ремесла, – сказав А. Арделяну.

Другий захід, де вінничани можуть показати своє народне, але вже музичне мистецтво, – це Дні міста Ясси. Румунський гість запросив кілька фольклорних колективів Вінниччини виступити з цієї нагоди у Яссах 14 жовтня цього року.

Ще одна цікава пропозиція від пана Арделяну стосується довгострокового проекту, який наразі реалізує Ясський повіт – це «Румунські традиції – європейська культура». Проект дає змогу пропагувати фольклор Румунії серед інших країн Європи. На сьогодні наші сусіди завдяки цьому мають гарні контакти з німцями та французами.

– Ми можемо в рамках цього проекту показати Європі і вінницьких митців. Наприклад, створити змішаний музичний колектив, підготувати для нього програму і показати її у Франції, – запропонував гість.

Сергій Татусяк подякував колезі за напрочуд цікаві пропозиції співпраці і запевнив, що сприятиме участі вінничан в озвучених проектах. 

– Співпраця у сфері культури – дуже важлива для наших народів. Адже тут вже «включається» народна дипломатія, яка формує набагато тісніші зв’язки, ніж адміністративні чи політичні відносини між країнами, – сказав С.Татусяк.

Навзаєм він запросив творчі колективи з Ясс взяти участь у святкуванні Дня незалежності України у Вінниці 24 серпня цього року.

Повернутись Створено: 9 травня 2013 року, 13:07 Переглядів: 998

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація