30 січня о 14.00 у приміщенні обласної Ради (каб. 209) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінницьких гончарів запросили на фестиваль «Кукутень 5000» Роздрукувати

8 травня відбулася зустріч голови обласної Ради Сергія Татусяка з начальником відділу культури, промоції та народних традицій Ясської повітової ради (Румунія) Адріаном Арделяну. Румунський гість прибув до Вінниці, аби взяти участь у ІІІ Всеукраїнському святі народної творчості «Великодня писанка», організованому обласним центром народної творчості.

Скориставшись нагодою, пан Арделяну зустрівся з головою облради та Єврорегіону «Дністер» С.Татусяком, аби обговорити можливі напрями співпраці. Нагадаємо, що з румунами вінничани мають контакт через угоди з Єврорегіоном «Сірет-Прут-Ністру» та Ясською філією «Союзу українців Румунії».

У ході розмови Адріан Арделяну озвучив кілька проектів, до яких, на його думку, можуть долучитися вінничани.

По-перше, це щорічний фестиваль в Яссах «Кукутень 5000» та Національний ярмарок традиційної кераміки, які пропагують традиційне народне гончарство. Цьогоріч цей масштабний міжнародний захід, який збирає сотні гончарів та тисячі туристів, відбудеться в 31 раз.

– Фестиваль відбудеться через місяць. І ми б дуже хотіли бачити серед його учасників майстрів гончарного мистецтва з Вінниччини. Ми знаємо, що у вас сильна школа йього ремесла, – сказав А. Арделяну.

Другий захід, де вінничани можуть показати своє народне, але вже музичне мистецтво, – це Дні міста Ясси. Румунський гість запросив кілька фольклорних колективів Вінниччини виступити з цієї нагоди у Яссах 14 жовтня цього року.

Ще одна цікава пропозиція від пана Арделяну стосується довгострокового проекту, який наразі реалізує Ясський повіт – це «Румунські традиції – європейська культура». Проект дає змогу пропагувати фольклор Румунії серед інших країн Європи. На сьогодні наші сусіди завдяки цьому мають гарні контакти з німцями та французами.

– Ми можемо в рамках цього проекту показати Європі і вінницьких митців. Наприклад, створити змішаний музичний колектив, підготувати для нього програму і показати її у Франції, – запропонував гість.

Сергій Татусяк подякував колезі за напрочуд цікаві пропозиції співпраці і запевнив, що сприятиме участі вінничан в озвучених проектах. 

– Співпраця у сфері культури – дуже важлива для наших народів. Адже тут вже «включається» народна дипломатія, яка формує набагато тісніші зв’язки, ніж адміністративні чи політичні відносини між країнами, – сказав С.Татусяк.

Навзаєм він запросив творчі колективи з Ясс взяти участь у святкуванні Дня незалежності України у Вінниці 24 серпня цього року.

Повернутись Створено: 9 травня 2013 року, 13:07 Переглядів: 950

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація