Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінницький академічний обласний театр ляльок розпочне новий сезон у нових умовах Роздрукувати

Величезні панорамні вікна, просторі коридори та розкішна глядацька зала на 200 місць – ляльковий театр переїхав у нове приміщення і у день відкриття показав перші вистави.

15 вересня на площі Стуса у адміністративній будівлі «Книжці» вінницькі лялькарі показали вінничанам в яких умовах відтепер працюватиме театр: сучасна сцена, звукове та світлове обладнання, просторі майстерні, великий гардероб і вбиральні, адаптовані для людей з інвалідністю. Варто зазначити, однією з умов депутатів обласної Ради, які опікувалися питанням нового приміщення для театру ляльок, була доступність для цієї категорії людей. Відтак, вхід до приміщення оснащений пандусом, спеціально обладнана туалетна кімната, а згодом, як зазначається проєктом, у театрі з’явиться підйомник.

Голові обласної Ради Анатолію Олійнику, голові облдержадміністрації Валерію Коровію та заступниці Вінницького міського голови  Галині Якубович надали почесне право відкрити двері для перших відвідувачів нової домівки Вінницького академічного обласного театру ляльок.

– Ті, хто спостерігали за роботою Вінницької обласної Ради, бачили лялькові вистави перед сесійними засіданнями. Хвилювалися і приймали рішення, коли вирішувалися питання обласного театру ляльок на засіданнях постійних комісій обласної Ради. Було докладено багато зусиль чималої кількості людей, аби мати одне із найкращих приміщень в Україні, – сказав Анатолій ­Олійник.

Нагадаємо, що приміщення, що на Льва Толстого, площею менше 300 квадратів, театр орендував відт1993 року. На нове приміщення театр чекав вже понад двадцять років. За цей час розглядали чимало варіантів: будівництво біля Палацу школярів на Хмельницькому шосе, і приміщення нинішньої синагоги, що по Соборній. Свого часу був готовий почати будівництво навіть турецький інвестор – планувалося створення не просто театру, а цілого дитячого центру, але тоді не було для цього вдалої земельної ділянки.

– Ми єдиний академічний театр в Україні, який не мав власного приміщення – ми його весь час орендували. Тим не менш, наш театр за рейтингом Мінкульту входить до трійки кращих театрів України вже не один рік, – розповідає директор театру Михайло Байдюк.

Святкову програму вінницькі лялькарі підготували цього дня здебільшого для тих, хто приймав рішення для переїзду театру до нового приміщення та допомагав у реалізації проєкту.

– Ми підготували 11 оригінальних номерів, загальною тривалістю 70 хвилин, – розповідає головний режисер театру ляльок Олександр Свіньїн. – Цим концертом театр ляльок хоче віддячити за нове приміщення, якого в нас не було десятки років, і за ті умови, які з’явилися. Просторе  приміщення із зручною інфраструктурою та сучасним оснащенням надасть можливість  покращити умови праці театральної трупи і технічного персоналу (зокрема, гаряча вода і душова для співробітників), сприятиме збільшенню кількості підготовлених  вистав, а їхній перегляд глядачами зробить значно приємнішим і комфортнішим.

Яскраві концертні номери чергувалися із нагородженнями та словами вдячності  від колективу театру своїм друзям. Подяку від колективу Вінницького академічного обласного театру ляльок отримав голова обласної Ради Анатолій Олійник «за особливий внесок у розвиток мистецтва театру ляльок Вінниччини та втілення в життя мрії багатьох поколінь батьків та дітей – відкриття нового приміщення театру, де житиме казка».

Вже за місяць відбудеться відкриття 82-го театрального сезону. Його розпочнуть традиційним фестивалем «Подільська лялька», який триватиме протягом 1-5 жовтня і буде присвячений 20-річчю його заснування. Сам фестиваль відкриють прем’єрою вистави «Річкова Фея Агайя».

Вінницький академічний обласний театр ляльок «Золотий ключик», один із найстаріших професійних театрів ляльок України, створений 1937 року. Репертуар театру різноманітний: від казок народів світу до сучасної драматургії для дітей. Історія вінницького театру ляльок – це майже 400 вистав. Різноманітність художніх форм досягається у створенні різних видів ляльок, системами їх керування. Традиційними для театру є верхові ляльки – рукавична лялька та тростинна лялька, маски, окрім того виготовляються планшетні й паркетні ляльки, маріонетки. У театрі створюються ширмові вистави та вистави, у яких використовується гра акторів у засіб «живого плану». Гастрольні маршрути колективу пролягли через усі райони Вінниччини. Вінницький академічний  обласний театр ляльок – дипломант та лауреат багатьох міжнародних  фестивалів та конкурсів, засновник та організатор Міжнародного фестивалю театрів ляльок «Подільська лялька». За видатні досягнення, пов’язані з розвитком вітчизняної культури, творчому колективу театру 2007 року надано статус академічного.

Повернутись Створено: 16 вересня 2019 року, 09:35 Переглядів: 691

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація