Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Вінницький центр професійної реабілітації інвалідів – на новому етапі розвитку Роздрукувати

Зсередини літа Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів «Поділля» отримав новий менеджмент, а відтак, розпочав новий етап свого розвитку. Даний центр є унікальним державним закладом (одним з п’яти існуючих в Україні), де здійснюється комплексна реабілітація інвалідів – професійне навчання, соціально-психологічні послуги, медичне обслуговування.

21 серпня з метою ознайомлення з діяльністю закладу та питаннями, котрі потребують допомоги органів влади області, заклад відвідав голова обласної Ради Сергій Татусяк.

Директор центру Роман Штогрин показав навчальні приміщення, медичну частину, гуртожиток та їдальню. Він наголосив, що наразі заклад потребує ремонтних робіт та оновлення матеріально-технічної частини.

– Зараз у центрі перебуває 75 слухачів із Вінницької Закарпатської, Одеської, Черкаської, Дніпропетровської, Тернопільської та інших областей. У вересні ми запускаємо ще 5 груп і вийдемо на кількість у 130 осіб. А загалом центр протягом року може прийняти 240 слухачів, – повідомив Р.Штогрин

На сьогодні центр забезпечує підготовкою інвалідів від 16 до 60 років за 17-ма професіями, серед яких бухгалтер, оператор комп’ютерного набору, швець, взуттєвик, перукар тощо. Перевагами для слухачів зі всієї України є також безкоштовність послуг: проживання у гуртожитку, 3-разове харчування, дозвілля, соціально-психологічна реабілітація.

 

Сергій Татусяк зазначив, що хоча заклад є державним, але потребує допомоги як обласної влади, так і бізнес-структур.

– Обласна Рада веде роботу з усіма структурами – державними і місцевими, щоб напрацювати формат допомоги таким закладам, особливо фінансової, – сказав С.Татусяк.

Він додав, що в центрі працюють справжні професіонали, які не тільки знають свою справу, а й небайдужі до тієї категорії людей, яких обслуговують.

– Сьогодні їхнє основне завдання – надання якісних послуг своїм клієнтам. І я радий, що центр очолив Роман Штогрин, бо з тими вболіваннями, які в нього є, йому все вдасться. Безумовно, з нашою підтримкою, – зауважив Сергій Татусяк.

У найближчих планах керівництва закладу – підготовка до зими (утеплення приміщень та заміна вікон), запуск швейної майстерні. Займаються також отриманням ліцензії на підвищення кваліфікації кількох професій і створенням корпусу побутового обслуговування. Він забезпечить для випускників центру 20-ть транзитних робочих місць.

Крім того у планах директора вивести заклад на самостійну господарську діяльність, яка дозволить заробляти власні кошти і спрямовувати їх на розвиток установи.

Довідково: Центр був створений у квітні 2005 року наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 03.02.2005 №66 «Про створення Вінницького міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів «Поділля» Міністерства праці та соціальної політики України». На сьогодні Центр є державною установою сфери управління Міністерства соціальної політики України, цільовим призначенням якої є здійснення заходів, спрямованих на підготовку дітей-інвалідів віком від 16-ти років та інвалідів, які не досягли пенсійного віку, до професійної (трудової) діяльності, відновлення їх працездатності та здобуття ними професії.

Адреса центру: вул. Пирогова, 135-а, м. Вінниця, 21100, Україна; тел. (0432) 68-02-61, 68-02-60; факс: (0432) 55-47-10 e-mail: zapit@podillyarehab.gov.ua, сайт: www.podillyarehab.gov.ua

 

Повернутись Створено: 21 серпня 2013 року, 16:14

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація