2 липня о 11.00 у приміщенні обласної Ради відбудеться засідання постійної комісії з питань агропромислового комплексу і земельних відносин у режимі відеоконференції; 2 липня о 14.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінницький фермер «позбавляє» енергозалежності від Росії Роздрукувати

Власним коштом вінницький фермер Володимир Герасименко встановив у закладах соціальної сфери Теплицького району енергозберігаючі котли та впродовж опалювального сезону забезпечував їх пелетами власного виробництва. Запевняє, що пішов на такий крок, бо прагне поки що на рівні району продемонструвати країні, що російський газ нам не потрібен.

Подробиці журналісти дізнавались під час візиту у Теплицький район голови Вінницької обласної Ради Анатолія Олійника.

- На початок 2016 року на Вінниччині працювало 369 котелень бюджетних установ на альтернативних видах палива  - солома, деревина, брикети, -  повідомив Анатолій Дмитрович. - Теплицький район показовий, оскільки тут районна лікарня, дитячий садочок і школа у селі Соболівка – це лише початок роботи у напрямку енергонезалежності району. Водночас, це гарний приклад соціальної відповідальності бізнесу, побудови партнерських відносин влади і місцевих підприємців, за яких можлива суттєва підтримка бюджетних закладів соціальної сфери, розвиток сільських територій. Щорічна економія споживання природного газу в області сягає 7 млн м3. Але із 948 одиниць котелень в області ще 253 працюють на газу і їх слід перевести на альтернативні види палива.

Старий корпус Теплицької районної лікарні та новозбудований, де завершуються ремонтні роботи, відмовились від природного газу лише минулого опалювального сезону. Два енергозберігаючих котли виробництва ПАТ «Барський машинобудівний завод» тут встановлено коштом мецената – фермера Володимира Герасименко. За словами адміністрації закладу, економія на опаленні пелетами дозволила скоротити цю статтю витрат вдвічі. Такі ж потужності працюють і у Соколівській ЗОШ №1 та дошкільному навчальному закладу «Сонечко».

- Вирішив розпочати із закладів, де навчаються мої діти, де я та мої рідні отримують медичну допомогу, - прокоментував мотиви свого вчинку голова СФГ «Герасименко В.І.» Володимир Герасименко. - Ідею породила проблема – високі ціни на енергоносії і їх постійне здорожчання. Замінили газ на пелетні гранули із соломи. Моє фермерське господарство працює на альтернативних видах палива вже кілька років. За цей час впевнився – Україні не потрібен російський газ, можемо повністю від нього відмовитись і працювати на відновлювальних джерелах енергії, зокрема, відходах сільського господарства. Тож поставив собі завдання, показати на прикладі району, що енергозалежності від Росії можна легко позбутись.

Фермер обробляє понад 2400 га землі, розвиває тваринництво, овочівництво. Тож сировини для переробки вистачає. Використовує обладнання українського виробництва і, як ощадливий господар, шукає альтернативу зменшення затрат ще і на електроенергію.

Повернутись Створено: 20 травня 2016 року, 11:38 Переглядів: 1967

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація