Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінницький обласний краєзнавчий музей відсвяткував столітній ювілей Роздрукувати

16 травня у Вінницькому обласного краєзнавчому музеї відбулись урочистості з нагоди його 100-річчя: «Музей: перехрестя історії й легенд». Зі славним ювілеєм колектив закладу привітали керівники області та міста – заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович.

– Дуже приємно, що сьогодні з ідеологічних центрів, які диктували, що пам’ятати, а що забувати, у третьому тисячолітті музеї перетворюється на відкриті інституції, місця розмірковування і спілкування, обміну думками, – зазначив Ігор Хміль, звертаючись до працівників та гостей свята. – Сьогодні я хочу вас привітати з історичним ювілеєм від імені голови обласної Ради, депутатів і подякувати за вашу плідну діяльність, а також запевнити, що ми завжди будемо сприяти всім вашим хорошим починанням.

Слова вітання з найкращими побажаннями колективу висловили голова облдержадміністрації Валерій Коровій і заступник Вінницького міського голови Галина Якубович, наголосивши, що музей – це особливе місце у будь-якому соціумі, це острівець історії і людської пам’яті у коловерті буденної суєтності та щоденної метушні.

Після слів вдячності керівники області та міста нагородили кращих працівників музею Почесними грамотами. Навзаєм виконувач обов’язків музею Катерина Висоцька вручила їм ювілейні книги.

До уваги гостей було представлено реконструкцію середньовічного бою за участі працівників музею та концертні номери у виконанні юних талантів.

 

Сягнувши 100-літнього рубежу, Вінницький обласний краєзнавчий музей пишається фондовою збіркою, що містить понад 113 тисяч музейних предметів. Зокрема, археологічна збірка закладу вважається однією з найкращих та неодноразово експонувалась в Україні та за її межами – в Італії, Японії, Англії, Німеччині, Австрії. Колекція нумізматики, боністики та фалеристики Вінницького обласного краєзнавчого музею є найбільшою у регіоні й налічує більш ніж 32 тисяч монет, паперових грошей, орденів, медалей, знаків та значків. Окрасою колекції є пам’ятки православних, католицьких, старообрядницьких та юдейських громад, що впродовж багатьох століть проживали на теренах сучасної Вінниччини. Твори декоративно-ужиткового мистецтва презентують справу кращих майстрів області. Зразки образотворчого мистецтва подають барвисту палітру творчого доробку широкого кола митців. Частина предметів представлена в експозиції, демонструється під час стаціонарних і пересувних виставок, презентує колекцію на сторінках музейних видань.

Щорічно тут бувають понад 200 тисяч відвідувачів, проводиться 1,5 тисячі екскурсій. Роботу 9 відділів і чотирьох філій музею забезпечують 110 працівників.

Повернутись Створено: 16 травня 2018 року, 16:35 Переглядів: 473

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація