Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Вінницький театр співпрацюватиме із театральною спільнотою Грузії Роздрукувати

Між Вінницьким обласним академічним музично-драматичним театром ім. М. К. Садовського та творчою спілкою «Театральна спільнота Грузії» підписано Меморандум про співпрацю. Підписали документ за сприяння ГО «Кращий Художник/The Best Artist», зокрема, народного художника України Володимира Козюка. Укладення угоди приурочили до Міжнародного дня театру, який відзначається сьогодні, 27 березня.

Документ своїми підписами скріпили голова Театрального товариства Грузії Георгій Гегечкорі та директор Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру імені Садовського Володимир Лозовський. Меморандум складається з чотирьох пунктів.

Перший передбачає обмін гастролями, під час яких театри матимуть можливість презентувати по 2-3 привезені вистави і переглянути постановки сторони, яка приймає.

Другий – дає можливість обмінюватися режисерами, а у перспективі – акторами для постановки вистав.

Третій – це виготовлення спільних театральних продуктів, тобто створення вистав за участі і українських, і грузинських акторів.

Четвертий пункт дозволяє у рамках співпраці проводити спільні презентації, творчі вечори для сценаристів чи музикантів, при чому не лише з обох сторін, а за участі усіх театрів, які уклали договори з Театральною спільнотою Грузії, а це театри Польщі, Вірменії, Польщі та інших країн.

– Торік ми познайомилися з Володимиром Козюком у Грузії і з перших днів знайомства склалося враження, що знаю його вже 20 років, – каже голова Театрального товариства Грузії Георгій Гегечкорі. – Тоді у розмові висловили бажання, що було б добре зав’язати тісні зв’язки з українськими театрами. І от сьогодні ми у Вінниці підписуємо угоду про співпрацю з вінницьким театром, де знайшли нових друзів для того, щоб разом нести театральну культуру народу. У Грузії ми маємо 29 театрів, 22 з них носять звання народних і тримають високу планку, але одна справа «варитися у власному соку», а інша – презентувати свою творчість за кордоном і обмінюватися досвідом з колегами з інших країн. Саме з цією метою ми укладаємо угоди про співпрацю з театрам в різних країнах, адже один із пунктів меморандуму передбачає активну творчу співпрацю у форматі co-production.

Директор Вінницького музично-драматичного театру Володимир Лозовський додав, що театральне життя Вінниччини досить активне. Днями театр презентує нову прем’єру «Смішні гроші», 5 квітня актори відвідають з гастролями Харків, а 9 квітня – Київ. Але підписаний меморандум дозволить нашому театру виїхати за межі України і показати свою творчість за кордоном.

Народний художник України Володимир Козюк зауважив, що один з напрямів роботи «Кращий Художник/The Best Artist» полягає у просуванні українського мистецтва на світовій арені, бо воно достойне того, щоб його побачили і пізнали якомога більше людей.

– Коли я зустрів Георгія в Тбілісі, одразу зрозумів, що це не проста зустріч, це крок для подальшої співпраці між двома країнами та двома містами, – відзначає Володимир Козюк. – Після низки переговорів і організаційних моментів ми маємо можливість приймати у Вінниці представників мистецької еліти Грузії, які приїхати, щоб потоваришувати з нашими музично-драматичним театром, а у перспективі можливо навіть буде укладена угода про співпрацю між два ляльковими театрами – з Кутаїсі та Вінниці. Окрім цього, у нашому конкурсі «Кращий Художник/The Best Artist» торік брали участь художники із Грузії і маю надію, що й цього року вони виграють конкурс і потраплять до фіналу, щоб знову приїхати до Вінниці і відтворити на своїх полотнах «золоту провінцію».

Після офіційної частини заходу відбулося відкриття спільної українсько-грузинської живописної виставки. У експозиції свої полотна презентували:

Григорій Гегечкорі – керівник творчої спілки «Театральна спільнота Грузії», Народний художник Грузії, радник міністра культури; Давид Іванішвілі – члена спілки грузинських художників, екс-керівник відділу мистецтва Міжародної акаемії кульутри і мистецтва; Володимир Козюк – Народний художник України, голова ГО «Кращий Художник/The Best Artist».

За матеріалами сайту Вінниця.info

Повернутись Створено: 27 березня 2019 року, 11:56 Переглядів: 265

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація