6 грудня о 14.00 у приміщенні обласної Ради відбудеться засідання постійної комісії з питань учасників АТО, бойових дій, Революції гідності, волонтерського руху та зв’язків з громадськістю

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

«Віноблагроліс» заготовляє паливну деревину та запроваджує переробку Роздрукувати

Заготівля дров та паливної тріски невід’ємні в лісогосподарській діяльності дочірніх підприємств “Віноблагроліс”. Минулого року реалізували 100 тис. кубометрів цієї продукції. В умовах зростання ціни на газ і труднощами, які виникають з постачанням вугілля, попит на деревне паливо щороку зростає.

– Цьогорічні замовлення біопалива перевищать обсяги минулого року. Для КП“ Вінницятеплокомуненерго”2016 року відвантажили 12 тис. кубометрів дров і 1700 тонн паливної тріски. “Також налагоджуємо співпрацю з підприємством “Вінницяміськтеплоенерго”, його потреба  майже 10 тис. кубометрів деревини, вже почали завозити паливну тріску”, – розповідає генеральний директор ВОКСЛП “Віноблагроліс” Анатолій Іванець.

В ДП “Калинівський райагроліс” на території деревообробного цеху заготовляє паливну тріску спеціальна машина. Зберігають біопродукцію під накриттям, аби згодом відвантажити на котельні. Ведеться й заготівля дров, за бажанням замовників привозять їх колотими.

За словами директора підприємства Сергія Наборського, колектив виграв тендери на поставки твердого палива в Калинівську центральну районну лікарню, Іванівську школу-інтернат, будинок пристарілих в с. Нова Гребля. Минулого року забезпечували військову частину і розраховують цього сезону також співпрацювати.

В дочірніх підприємствах “Вінооблагролісу” починають активно запроваджувати переробку деревини на вироби та пиломатеріали.

– В умовах, коли Україна поступово стає сировинним придатком для європейських країн, налагодження вітчизняної переробки на часі, – каже Анатолій Іванець. – Це не лише додатковий прибуток, а й збільшення відрахувань до бюджетів, створення нових робочих місць, офіційне працевлаштування й зарплати.

За кредитні кошти Вінницького обласного фонду сприяння інвестиціям і будівництву закуповують верстати та пилорами для переробних цехів. Таким обладнанням вже забезпечили ДП “Мурованокуриловецький райагроліс”. В орендованому приміщенні зробили ремонт і будуть налагоджувати виробництво різних пиломатеріалів, піддонів та деревних заготовок. В ”Калинівському райагролісі“ вже мають систематичні замовлення на дошки, бруси, рейки.

– Ми переробляємо сухостійну деревину сосни та ялини, яка не має високої вартості. А в готових виробах зростає в ціні, – ділиться досвідом директор підприємства Сергій Наборський.

Аби налагодити глибоку переробку деревини, потрібні великі інвестиції. Поки що виробничі потужності невеликі. Колектив “Вінблагролісу” виділяє на розвиток переробки частину коштів з власних прибутків. А їх, за словами Анатолія Іванця, не так вже й багато. Бо окрім обов’язкових податків їхнє підприємство сплачує додатково лісовий збір – рентну плату за деревину на пні. Лісогосподарська діяльність та матеріально-технічна база дочірніх підприємств також потребують постійних фінансових затрат. Отримавши першу віддачу від переробки, шукатимуть інші можливості залучення коштів для цієї діяльності. Зараз виготовляють деревну продукцію в невеликих обсягах і реалізують її в межах регіону.

 

Повернутись Створено: 16 серпня 2017 року, 11:39 Переглядів: 738

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація