Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

«Віноблагроліс» заготовляє паливну деревину та запроваджує переробку Роздрукувати

Заготівля дров та паливної тріски невід’ємні в лісогосподарській діяльності дочірніх підприємств “Віноблагроліс”. Минулого року реалізували 100 тис. кубометрів цієї продукції. В умовах зростання ціни на газ і труднощами, які виникають з постачанням вугілля, попит на деревне паливо щороку зростає.

– Цьогорічні замовлення біопалива перевищать обсяги минулого року. Для КП“ Вінницятеплокомуненерго”2016 року відвантажили 12 тис. кубометрів дров і 1700 тонн паливної тріски. “Також налагоджуємо співпрацю з підприємством “Вінницяміськтеплоенерго”, його потреба  майже 10 тис. кубометрів деревини, вже почали завозити паливну тріску”, – розповідає генеральний директор ВОКСЛП “Віноблагроліс” Анатолій Іванець.

В ДП “Калинівський райагроліс” на території деревообробного цеху заготовляє паливну тріску спеціальна машина. Зберігають біопродукцію під накриттям, аби згодом відвантажити на котельні. Ведеться й заготівля дров, за бажанням замовників привозять їх колотими.

За словами директора підприємства Сергія Наборського, колектив виграв тендери на поставки твердого палива в Калинівську центральну районну лікарню, Іванівську школу-інтернат, будинок пристарілих в с. Нова Гребля. Минулого року забезпечували військову частину і розраховують цього сезону також співпрацювати.

В дочірніх підприємствах “Вінооблагролісу” починають активно запроваджувати переробку деревини на вироби та пиломатеріали.

– В умовах, коли Україна поступово стає сировинним придатком для європейських країн, налагодження вітчизняної переробки на часі, – каже Анатолій Іванець. – Це не лише додатковий прибуток, а й збільшення відрахувань до бюджетів, створення нових робочих місць, офіційне працевлаштування й зарплати.

За кредитні кошти Вінницького обласного фонду сприяння інвестиціям і будівництву закуповують верстати та пилорами для переробних цехів. Таким обладнанням вже забезпечили ДП “Мурованокуриловецький райагроліс”. В орендованому приміщенні зробили ремонт і будуть налагоджувати виробництво різних пиломатеріалів, піддонів та деревних заготовок. В ”Калинівському райагролісі“ вже мають систематичні замовлення на дошки, бруси, рейки.

– Ми переробляємо сухостійну деревину сосни та ялини, яка не має високої вартості. А в готових виробах зростає в ціні, – ділиться досвідом директор підприємства Сергій Наборський.

Аби налагодити глибоку переробку деревини, потрібні великі інвестиції. Поки що виробничі потужності невеликі. Колектив “Вінблагролісу” виділяє на розвиток переробки частину коштів з власних прибутків. А їх, за словами Анатолія Іванця, не так вже й багато. Бо окрім обов’язкових податків їхнє підприємство сплачує додатково лісовий збір – рентну плату за деревину на пні. Лісогосподарська діяльність та матеріально-технічна база дочірніх підприємств також потребують постійних фінансових затрат. Отримавши першу віддачу від переробки, шукатимуть інші можливості залучення коштів для цієї діяльності. Зараз виготовляють деревну продукцію в невеликих обсягах і реалізують її в межах регіону.

 

Повернутись Створено: 16 серпня 2017 року, 11:39 Переглядів: 835

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація