Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

«Віноблагроліс» заготовляє паливну деревину та запроваджує переробку Роздрукувати

Заготівля дров та паливної тріски невід’ємні в лісогосподарській діяльності дочірніх підприємств “Віноблагроліс”. Минулого року реалізували 100 тис. кубометрів цієї продукції. В умовах зростання ціни на газ і труднощами, які виникають з постачанням вугілля, попит на деревне паливо щороку зростає.

– Цьогорічні замовлення біопалива перевищать обсяги минулого року. Для КП“ Вінницятеплокомуненерго”2016 року відвантажили 12 тис. кубометрів дров і 1700 тонн паливної тріски. “Також налагоджуємо співпрацю з підприємством “Вінницяміськтеплоенерго”, його потреба  майже 10 тис. кубометрів деревини, вже почали завозити паливну тріску”, – розповідає генеральний директор ВОКСЛП “Віноблагроліс” Анатолій Іванець.

В ДП “Калинівський райагроліс” на території деревообробного цеху заготовляє паливну тріску спеціальна машина. Зберігають біопродукцію під накриттям, аби згодом відвантажити на котельні. Ведеться й заготівля дров, за бажанням замовників привозять їх колотими.

За словами директора підприємства Сергія Наборського, колектив виграв тендери на поставки твердого палива в Калинівську центральну районну лікарню, Іванівську школу-інтернат, будинок пристарілих в с. Нова Гребля. Минулого року забезпечували військову частину і розраховують цього сезону також співпрацювати.

В дочірніх підприємствах “Вінооблагролісу” починають активно запроваджувати переробку деревини на вироби та пиломатеріали.

– В умовах, коли Україна поступово стає сировинним придатком для європейських країн, налагодження вітчизняної переробки на часі, – каже Анатолій Іванець. – Це не лише додатковий прибуток, а й збільшення відрахувань до бюджетів, створення нових робочих місць, офіційне працевлаштування й зарплати.

За кредитні кошти Вінницького обласного фонду сприяння інвестиціям і будівництву закуповують верстати та пилорами для переробних цехів. Таким обладнанням вже забезпечили ДП “Мурованокуриловецький райагроліс”. В орендованому приміщенні зробили ремонт і будуть налагоджувати виробництво різних пиломатеріалів, піддонів та деревних заготовок. В ”Калинівському райагролісі“ вже мають систематичні замовлення на дошки, бруси, рейки.

– Ми переробляємо сухостійну деревину сосни та ялини, яка не має високої вартості. А в готових виробах зростає в ціні, – ділиться досвідом директор підприємства Сергій Наборський.

Аби налагодити глибоку переробку деревини, потрібні великі інвестиції. Поки що виробничі потужності невеликі. Колектив “Вінблагролісу” виділяє на розвиток переробки частину коштів з власних прибутків. А їх, за словами Анатолія Іванця, не так вже й багато. Бо окрім обов’язкових податків їхнє підприємство сплачує додатково лісовий збір – рентну плату за деревину на пні. Лісогосподарська діяльність та матеріально-технічна база дочірніх підприємств також потребують постійних фінансових затрат. Отримавши першу віддачу від переробки, шукатимуть інші можливості залучення коштів для цієї діяльності. Зараз виготовляють деревну продукцію в невеликих обсягах і реалізують її в межах регіону.

 

Повернутись Створено: 16 серпня 2017 року, 11:39 Переглядів: 710

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація