Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

Вишитий портрет диригента Павла Муравського став 27-м у проекті «Видатні особистості України» Роздрукувати

Видатних особистостей держави вишиває на полотні вінницька майстриня Любов Шаламай. Жінка – інвалід І-ї групи з дитинства. Однак була керівником гуртка художньої вишивки Вінницького міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів "Поділля" .

Любов Шаламай вже вишила 27 робіт видатних особистостей: хрестителя Русі Святого Володимира Великого, гетьмана Богдана Хмельницького, вінницького полковника Івана Богуна, літераторів Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка. Серед них і 12 наших земляків-подолян: Микола Пирогов, Михайло Стельмах,  Микола Леонтович, Степан Руданський, Михайло Коцюбинський, Володимир Забаштанський та інші. Має багато виставок – в Українському Домі (м.Київ), у Золотому залі Українського Фонду Культури (м.Київ), у краєзнавчому музеї та усіх вищих навчальних закладах Вінниці.

Любов Павлівна вишиває картини за свої гроші, а от з проханням оформити роботи у рамки звертається до вінницьких міських та обласних депутатів.

— Хороша рамка коштує недешево, — каже Шаламай. — Готову картину несу до спеціалістів. Вони кажуть, скільки коштуватиме її оформлення. Тоді я іду до депутатів.

З портретом видатного диригента, нашого земляка Павла Муравського майстриня прийшла до голови обласної Ради Анатолій Олійника. Він посприяв  у вирішенні фінансового питання і Любов Павлівна залишила портрет до серпня у приміщенні обласної Ради.

- До Дня Незалежності буде проходити моя персональна виставка, тоді я заберу роботу на виставку, а поки нехай відвідувачі, які приходять до обласної Ради, дивляться, - каже Любов Шаламай.

На питання, чому обрала саме Павла Муравського, жінка розповіла, як була в гостях у 100-річного диригента, він подивився на її роботи і сказав, що дуже йому сподобався портрет Леонтовича. І додав, що хоче бути поряд з Леонтовичем. Півтора роки тому Павла  Івановича не стало, але жінка запам’ятала його слова і вирішила вишити портрет, аби на виставці розмістити його поряд з Леонтовичем. На питання, чому вона не продає своїх картин, Любов Павлівна відповіла, що має дуже мало часу.

 - Мені не 20 років і я боюся, що не встигну вишити усіх, кого напланувала. На один портрет йде 4 місяці. Три роботи і року немає. А де мені тих років вже набрати? – каже Любов Павлівна.

Зараз Любов Шаламай вишиває портрет кінорежисера Олександра Довженка.

Повернутись Створено: 5 липня 2016 року, 17:47 Переглядів: 1104

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація