Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Вишитий портрет диригента Павла Муравського став 27-м у проекті «Видатні особистості України» Роздрукувати

Видатних особистостей держави вишиває на полотні вінницька майстриня Любов Шаламай. Жінка – інвалід І-ї групи з дитинства. Однак була керівником гуртка художньої вишивки Вінницького міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів "Поділля" .

Любов Шаламай вже вишила 27 робіт видатних особистостей: хрестителя Русі Святого Володимира Великого, гетьмана Богдана Хмельницького, вінницького полковника Івана Богуна, літераторів Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка. Серед них і 12 наших земляків-подолян: Микола Пирогов, Михайло Стельмах,  Микола Леонтович, Степан Руданський, Михайло Коцюбинський, Володимир Забаштанський та інші. Має багато виставок – в Українському Домі (м.Київ), у Золотому залі Українського Фонду Культури (м.Київ), у краєзнавчому музеї та усіх вищих навчальних закладах Вінниці.

Любов Павлівна вишиває картини за свої гроші, а от з проханням оформити роботи у рамки звертається до вінницьких міських та обласних депутатів.

— Хороша рамка коштує недешево, — каже Шаламай. — Готову картину несу до спеціалістів. Вони кажуть, скільки коштуватиме її оформлення. Тоді я іду до депутатів.

З портретом видатного диригента, нашого земляка Павла Муравського майстриня прийшла до голови обласної Ради Анатолій Олійника. Він посприяв  у вирішенні фінансового питання і Любов Павлівна залишила портрет до серпня у приміщенні обласної Ради.

- До Дня Незалежності буде проходити моя персональна виставка, тоді я заберу роботу на виставку, а поки нехай відвідувачі, які приходять до обласної Ради, дивляться, - каже Любов Шаламай.

На питання, чому обрала саме Павла Муравського, жінка розповіла, як була в гостях у 100-річного диригента, він подивився на її роботи і сказав, що дуже йому сподобався портрет Леонтовича. І додав, що хоче бути поряд з Леонтовичем. Півтора роки тому Павла  Івановича не стало, але жінка запам’ятала його слова і вирішила вишити портрет, аби на виставці розмістити його поряд з Леонтовичем. На питання, чому вона не продає своїх картин, Любов Павлівна відповіла, що має дуже мало часу.

 - Мені не 20 років і я боюся, що не встигну вишити усіх, кого напланувала. На один портрет йде 4 місяці. Три роботи і року немає. А де мені тих років вже набрати? – каже Любов Павлівна.

Зараз Любов Шаламай вишиває портрет кінорежисера Олександра Довженка.

Повернутись Створено: 5 липня 2016 року, 17:47 Переглядів: 1077

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація