Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Вишитий портрет диригента Павла Муравського став 27-м у проекті «Видатні особистості України» Роздрукувати

Видатних особистостей держави вишиває на полотні вінницька майстриня Любов Шаламай. Жінка – інвалід І-ї групи з дитинства. Однак була керівником гуртка художньої вишивки Вінницького міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів "Поділля" .

Любов Шаламай вже вишила 27 робіт видатних особистостей: хрестителя Русі Святого Володимира Великого, гетьмана Богдана Хмельницького, вінницького полковника Івана Богуна, літераторів Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка. Серед них і 12 наших земляків-подолян: Микола Пирогов, Михайло Стельмах,  Микола Леонтович, Степан Руданський, Михайло Коцюбинський, Володимир Забаштанський та інші. Має багато виставок – в Українському Домі (м.Київ), у Золотому залі Українського Фонду Культури (м.Київ), у краєзнавчому музеї та усіх вищих навчальних закладах Вінниці.

Любов Павлівна вишиває картини за свої гроші, а от з проханням оформити роботи у рамки звертається до вінницьких міських та обласних депутатів.

— Хороша рамка коштує недешево, — каже Шаламай. — Готову картину несу до спеціалістів. Вони кажуть, скільки коштуватиме її оформлення. Тоді я іду до депутатів.

З портретом видатного диригента, нашого земляка Павла Муравського майстриня прийшла до голови обласної Ради Анатолій Олійника. Він посприяв  у вирішенні фінансового питання і Любов Павлівна залишила портрет до серпня у приміщенні обласної Ради.

- До Дня Незалежності буде проходити моя персональна виставка, тоді я заберу роботу на виставку, а поки нехай відвідувачі, які приходять до обласної Ради, дивляться, - каже Любов Шаламай.

На питання, чому обрала саме Павла Муравського, жінка розповіла, як була в гостях у 100-річного диригента, він подивився на її роботи і сказав, що дуже йому сподобався портрет Леонтовича. І додав, що хоче бути поряд з Леонтовичем. Півтора роки тому Павла  Івановича не стало, але жінка запам’ятала його слова і вирішила вишити портрет, аби на виставці розмістити його поряд з Леонтовичем. На питання, чому вона не продає своїх картин, Любов Павлівна відповіла, що має дуже мало часу.

 - Мені не 20 років і я боюся, що не встигну вишити усіх, кого напланувала. На один портрет йде 4 місяці. Три роботи і року немає. А де мені тих років вже набрати? – каже Любов Павлівна.

Зараз Любов Шаламай вишиває портрет кінорежисера Олександра Довженка.

Повернутись Створено: 5 липня 2016 року, 17:47 Переглядів: 1051

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація