Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Вишитий портрет диригента Павла Муравського став 27-м у проекті «Видатні особистості України» Роздрукувати

Видатних особистостей держави вишиває на полотні вінницька майстриня Любов Шаламай. Жінка – інвалід І-ї групи з дитинства. Однак була керівником гуртка художньої вишивки Вінницького міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів "Поділля" .

Любов Шаламай вже вишила 27 робіт видатних особистостей: хрестителя Русі Святого Володимира Великого, гетьмана Богдана Хмельницького, вінницького полковника Івана Богуна, літераторів Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка. Серед них і 12 наших земляків-подолян: Микола Пирогов, Михайло Стельмах,  Микола Леонтович, Степан Руданський, Михайло Коцюбинський, Володимир Забаштанський та інші. Має багато виставок – в Українському Домі (м.Київ), у Золотому залі Українського Фонду Культури (м.Київ), у краєзнавчому музеї та усіх вищих навчальних закладах Вінниці.

Любов Павлівна вишиває картини за свої гроші, а от з проханням оформити роботи у рамки звертається до вінницьких міських та обласних депутатів.

— Хороша рамка коштує недешево, — каже Шаламай. — Готову картину несу до спеціалістів. Вони кажуть, скільки коштуватиме її оформлення. Тоді я іду до депутатів.

З портретом видатного диригента, нашого земляка Павла Муравського майстриня прийшла до голови обласної Ради Анатолій Олійника. Він посприяв  у вирішенні фінансового питання і Любов Павлівна залишила портрет до серпня у приміщенні обласної Ради.

- До Дня Незалежності буде проходити моя персональна виставка, тоді я заберу роботу на виставку, а поки нехай відвідувачі, які приходять до обласної Ради, дивляться, - каже Любов Шаламай.

На питання, чому обрала саме Павла Муравського, жінка розповіла, як була в гостях у 100-річного диригента, він подивився на її роботи і сказав, що дуже йому сподобався портрет Леонтовича. І додав, що хоче бути поряд з Леонтовичем. Півтора роки тому Павла  Івановича не стало, але жінка запам’ятала його слова і вирішила вишити портрет, аби на виставці розмістити його поряд з Леонтовичем. На питання, чому вона не продає своїх картин, Любов Павлівна відповіла, що має дуже мало часу.

 - Мені не 20 років і я боюся, що не встигну вишити усіх, кого напланувала. На один портрет йде 4 місяці. Три роботи і року немає. А де мені тих років вже набрати? – каже Любов Павлівна.

Зараз Любов Шаламай вишиває портрет кінорежисера Олександра Довженка.

Повернутись Створено: 5 липня 2016 року, 17:47 Переглядів: 1245

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація