Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Виставка «Кримська сюїта» представлена в обласному художньому музеї Роздрукувати

Сьогодні, 1 серпня, у Вінницькому обласному художньому музеї відбулась  презентація Всеукраїнського виставкового проєкту «Кримська сюїта», який відбувається за підтримки Міністерства культури України.

Ініціаторами та авторами проєкту стали київські митці, члени Міжнародної професійної спілки художників, релігійні та громадські діячі Костянтин і Світлана Шаповалови. Подружжя художників є активними учасниками низки як персональних, так і спільних мистецьких виставок та благодійних арт-аукціонів.

Автори присвятили цей проєкт подіям, пов'язаним з анексією Кримського півострова.

– «Кримською сюїтою» ми хочемо згадати, що Крим – це Україна. Цьогоріч вже минуло п’ять років анексії Криму, тому ми хотіли згадати про Крим та показати його таким, яким ми пам’ятаємо його українським, – розповів художник Костянтин Шаповалов. – Над створенням картин цієї тематики працювали два роки.

Також пан Костянтин розповів, що така ж виставка проходила в березні і травні у Чернігівському обласному художньому музеї, потім в Черкаській області, а зараз вона на Вінниччині. 

– У планах ще Суми, Полтава, Рівне та Хмельницький, – каже Костянтин Шаповалов.

Світлана Шаповалова – також авторка частини представлених картин – розповіла, що назву «Кримська сюїта» вибрали невипадково.

– Сюїта, це чудова музична форма, а художні твори, це як застигла музика, – зазначила пані Світлана.

У презентації виставки взяли участь заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, виконувачка обов’язків начальника управління культури та мистецтв облдержадміністрації Валентина Троян, а також поціновувачі художнього мистецтва.

Вітаючи на Вінниччині художників заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк зазначив, що художнє мистецтво для нього, це як поклик душі.

– У своєму творчому доробку також маю декілька намальованих картин, тому мистецтво мені дуже близьке, – розповів Михайло Володимирович. – Дякую за те, що несете патріотичний посил в суспільство. Кримський півострів був, є та буде українським. Сьогодні він анексований, але в серцях він наш. Ми маємо зробити все, щоб він все ж таки повернувся до України, і повернувся не силою чи військовими діями, а саме тим, що Україна стане сильною та економічно процвітаючою державою. 

У виставковій експозиції представлено понад 50 робіт, створених у техніці олійного живопису. Основну частину презентованих полотен складають морські та гірські краєвиди Ялти, Гурзуфа, Балаклави, Нового Світу, написаних подружжям митців під час творчих мандрівок. Окремої уваги заслуговують пейзажні мотиви із зображенням тихих вуличок, затишних двориків кримських міст, наповнених щедрим південним сонцем. Гармонійним доповненням виставки стали квіткові натюрморти з тонким композиційним рішенням і насиченою колористичною гамою.

Живописні полотна Костянтина і Світлани Шаповаловых – це послідовний розвиток класичних традицій пейзажного та натюрмортного жанрів живопису, прагнення до філософсько-емоційного осмислення дійсності. Художники вміють майстерно відтворити на полотні найхарактерніші риси зображуваного, вдало передати своє захоплення перед морською стихією, величчю і безмежністю простору. Природа Криму передана художниками завдяки майстерному поєднанню кольорів білого, сірувато-жовтого, підкреслених насиченістю синіх відтінків неба.

Полотна «Кримської сюїти» не мають геометричних обмежень і контурів, головна їх особливість – світлий кольоропис.

Твори Костянтина і Світлани Шаповалових зберігаються в музейних зібраннях Києва, Одеси, Чернігова, Черкас, приватних колекціях України та за кордоном.

Організатори сподіваються, що представлена виставка стане яскравою подією в мистецькому просторі Вінниччини, справить незабутнє враження на вінничан і гостей міста.

Виставка «Кримська сюїта» у Вінниці триватиме місяць у Вінницькому обласному художньому музеї.

 

Повернутись Створено: 1 серпня 2019 року, 17:55
Оновлено: 1 серпня 2019 року, 17:58
Переглядів: 279

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація