Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Виставка "За нашу і вашу свободу" продемонструвала важливість польсько-українського союзу в боротьбі за державність і суверенність двох народів Роздрукувати

25 квітня на Майдані Незалежності у Вінниці відбулося урочисте відкриття виставки "За нашу і вашу свободу", присвячену 95 річниці укладення польсько-українського військового союзу між Маршалком Польської держави Юзефом Пілсудським і очільником українського Уряду, Головним Отаманом Армії Української Народної Республіки Симоном Петлюрою.

В урочистому відкритті виставки під звучання національних гімнів України і Польщі взяли участь і виступили з вітальним словом: голова обласної Ради Сергій Свитко, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, виконувач обов’язків Вінницького міського голови Сергій Моргунов, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрік Літвін. На заході були присутніми науковці та історики з польського і українського боку, представники місцевої польської громади,  інтелігенція і громадськість Вінницької області та міста. На площі промаршували українські та польські реконструктори в одностроях національних армій двох народів зразка 1920 року.

- Ми відзначаємо сьогодні на Вінниччині 95 річницю створення військово-політичного союзу Польщі і України. Мета цього союзу полягала у захисті та збереженні незалежності і територіальної цілісності української та польської держав. На жаль, український народ тоді не зміг зберегти державність. Разом із тим, поляки зуміли зберегти свою державу. На вівтарі перемоги польського народу є і жертви українців, які зі зброєю в руках захищали незалежність Польщі. Ми втратили державність на початку 20 століття і тому, що у нас не було єдності у змаганнях за свою українську державу. Сьогодні відбувається утвердження української незалежності на сході України, коли гинуть найкращі у боротьбі за нашу і вашу свободу. Як ніколи, нам потрібна єдність українського народу у боротьбі за нашу і вашу свободу. Маємо вивчити уроки історії - важлива не тільки єдність в середині держави, а і братерська підтримка сусідніх народів в боротьбі за волю, демократію і справедливість. Хочу висловити подяку Президенту і Уряду Республіки Польща, народу польському за підтримку української нації у нашій боротьбі за незалежність і територіальну цілісність. Вірю в те, що у цій боротьбі ми неодмінно здобудемо перемогу, - сказав у своєму виступі голова обласної Ради Сергій Свитко.   

Після закінчення офіційної частини керівники області та міста разом з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Генріком Літвіном поклали квіти до меморіальних дошок Маршалку Польської держави Юзефу Пілсудському та члену Уряду УНР, засновнику вінницької “Просвіти” Дмитру Марковичу. Згодом усі присутні мали можливість оглянути виставку про українсько-польський військовий союз 1920 року, боротьбу за незалежність двох народів проти більшовицької Москви.

Організаторами виставки "За нашу і вашу свободу" виступили: громадська організація "Кресов'яци" на чолі із Юрієм Войціцьким – редактором видання “Слово Польське” та спільнота “Історія Вінниці” на чолі із краєзнавцем Олександром Федоришиним. Захід відбувся за підтримки Вінницької міської ради та Генерального консульства Республіки Польща у місті Вінниці.

Крім того, вінничанам презентували в кінотеатрі “Родина” польський фільм "Трудне братерство" про події 1920 року та їх значення в історії української і польської націй. 

Повернутись Створено: 26 квітня 2015 року, 20:50 Переглядів: 1113

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація