Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Виступ голови обласної Ради Татусяка С.П. на 13 сесії обласної Ради 18 грудня 2012 року Роздрукувати

Шановні депутати та учасники пленарного засідання!
Завершився другий рік роботи Вінницької обласної Ради шостого скликання. Згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» я складаю звіт перед вами, виборцями і всією чисельною громадою Вінниччини.

Бо кожен виборець, кожен житель громади має право знати, що відбувається в обраній ним раді, як депутати представляють їхні інтереси. Вважаю, саме громадська оцінка діяльності ради є найголовнішою. І я як голова обласної ради беру цю оцінку за визначальний критерій у нашій з вами подальшій роботі.

Колеги!
Із детальним звітом ви мали змогу ознайомитись із надісланих вам сесійних матеріалів, з офіційного сайту обласної Ради та під час його обговорення на спільному засіданні постійних комісій, а ще раніше – під час круглого столу присвяченому Дню місцевого самоврядування.

Також матеріали до звіту були оприлюднені в обласній газеті „Вінниччина”. А зараз у кожного з Вас серед роздаткових матеріалів є брошура, в якій структуровано викладено звіт, який я сьогодні представляю.

Тому я коротко зупинюся на окремих аспектах моєї роботи та роботи обласної Ради за 2012 рік.

Отже, конструктивний діалог, різноманітність ідей і пропозицій, співпраця з громадами, відкритість, доступність і контроль – це ті принципи роботи, які я визначив пріоритетними у звітному періоді.

Як голова я прагнув організувати роботу так, щоб обласна Рада якомога ефективніше виконувала свої повноваження, діяла творчо і результативно у межах Конституції, законів України, Регламенту та з врахуванням інтересів виборців.

Сьогодні я можу констатувати, що обласна Рада протягом звітного періоду працювала активно, системно, у повній мірі забезпечуючи виконання прийнятих рішень.

Звичайно, це дякуючи депутатському корпусу, який складається із висококваліфікованих фахівців, добре обізнаних у своїй галузі та з проблемами регіону в цілому. Та головне, що кожен з вас ставив за пріоритет у своїй діяльності – інтереси виборців.

Шановні присутні!
Вважаю, що в моєму звіті немає потреби детально аналізувати показники соціально-економічного розвитку області, які неодноразово обговорювалися на сесіях обласної Ради, висвітлювалися в інформаційних матеріалах.

Скажу лише, що обласна Рада спільно з обласною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування й виконавчої влади успішно реалізує прийняті рішення.

Ставлячи за мету забезпечення сталого економічного зростання регіону та підвищення добробуту жителів області, ми вперше за період незалежності України досягли для Вінниччини третього місця за індексом промислового виробництва.

Спільними зусиллями забезпечено динамічний розвиток аграрної галузі області, впровадження новітніх та інноваційних технологій. Як результат, в цьому році область зібрала 3,7 млн. тонн зерна, понад 3 млн. тонн цукрових буряків та має одні з кращих показників у державі з виробництва овочів та фруктів.

Помітних результатів ми досягли ще й завдяки реалізації заходів обласних програм. Так, прийняті галузеві програми стимулювали розвиток освіти, культури, реформування охорони здоров’я, сприяли створенню нових робочих місць та вирішенню соціальних проблем населення, забезпеченню умов для розвитку регіону як інвестиційно привабливого з великим аграрним, логістичним, курортним і туристичним потенціалом.

Стратегічним завданням у звітному періоді для нас стала оптимізація бюджетних видатків та пошук додаткових джерел наповнення дохідної частини обласного бюджету. За 11 місяців цього року перевиконання плану обласного бюджету становить 11,7 млн. грн. або 2%.

Серед інших визначальних напрямів нашої діяльності у звітному періоді хочу відзначити такі:

Перший. Створення дієвих механізмів для розвитку громадянського суспільства.

Цим питанням у звітному періоді обласна Рада займалася як важливим фактором перспективного розвитку громад. Адже від створення життєздатних, активних і відповідальних інституцій громадянського суспільства залежатиме подальший успіх реформування системи державного управління та місцевого самоврядування, наближення вітчизняних стандартів життя до європейських зразків.

З цією метою за активної участі Громадської ради при обласній Раді і облдержадміністрації ми першими в Україні підготували та ухвалили обласну програму розвитку громадянського суспільства та регіональну антикорупційну програму.

В рамках виконання програми Громадська рада виступає експертом при підготовці проектів рішень обласної Ради, обласних програм та їх реалізації. Інші області України взяли нашу Програму за основу при розробці власних регіональних програм.

Визначальною подією у звітному періоді стало проведення Міжнародного форуму громадських ініціатив. Його метою обласна Рада визначила налагодження діалогу між громадським сектором, владою і бізнесом та об’єднання їхніх зусиль щодо залучення соціальних інвестицій у розвиток територіальних громад Вінницької області.

Підсумком Форуму стало ухвалення резолюції з пропозиціями щодо розвитку громадських ініціатив, якнайширшого залучення громадськості до участі у регіональному та місцевому врядуванні.

У сфері реалізації молодіжної політики та студентського врядування активну роль відіграє Студентський парламент та створена цього року Координаційно-консультативна рада органів студентського самоврядування при голові обласної Ради. 
До цих організацій ми залучаємо найталановитішу та найактивнішу студентську молодь, яка працює у трьох напрямах: 1) формування стратегії розвитку територіальних громад; 2) правовий захист студентства; 3) участь у підготовці управлінських рішень на регіональному рівні.

Другий напрям. Формування стратегій розвитку територіальних громад та області до 2020 року.
На моє переконання, розуміння громадами своїх внутрішніх проблем, вміння виділяти з них пріоритетні та адекватна оцінка наявних ресурсів для їхнього рішення – відіграють вирішальну роль у забезпеченні комплексного та збалансованого розвитку територій.

Ми розуміємо, що фінансові можливості для реалізації стратегічних планів у наших громад дуже обмежені, але залучивши вінничан до формування Стратегії-2020, ми вчимо їх бути не спостерігачами, а учасниками процесу управління.

Ми вперше змінили підхід до планування соціально-економічного розвитку Вінниччини, розпочавши формування стратегії знизу - від села, селища, міста до області.

Це відповідає принципу нашої роботи – «почути кожного подолянина». Крім того, ми залучаємо до стратегічного планування широкі кола громадськості, експертів, науковців тат практиків.

Сьогодні на стадії завершення проекти стратегій розвитку сільських територіальних громад, продовжується робота над стратегіями районів. 2013-й рік має стати роком формування загальної Стратегії розвитку Вінницької області до 2020 року.

Третій напрям. Налагодження міжнародних зв’язків та розвиток міжрегіонального співробітництва.

Знаковою подією у міжнародній діяльності Вінницької області в 2012 році стало створення Єврорегіону «Дністер» та відкриття його представництва і Вінницької області у Брюсселі. До речі, наша область стала першим регіоном України, який офіційно представлений у Євросоюзі.

В рамках відзначення 80-річчя Вінницької області, за моєї ініціативи, ми вперше на теренах регіону провели круглий стіл на тему «Міжнародне співробітництво та сильна регіональна демократія як основа європейської інтеграції» за участю Генерального Секретаря Асамблеї європейських регіонів Паскаля Георгена.

Нагадаю, Вінниччина стала членом Асамблеї європейських регіонів у жовтні минулого року, завдяки сесійному рішенню депутатів обласної Ради. Членство у цій престижній організації дає нам змогу мати доступ до передових практик розвитку міжнародної співпраці та зміцнення міжрегіональних зв’язків як методу залучення додаткових інвестицій у розвиток територій.

Протягом квітня-жовтня цього року в області було реалізовано важливий грантовий проект – створення обласної Асоціації органів місцевого самоврядування.

Вона покликана сприяти узгодженню дій органів самоврядування краю у здійсненні своїх повноважень, захисті прав та інтересів територіальних громад, місцевому та регіональному розвитку загалом. Проект реалізовано за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках програми «Польська допомога-2012».

Також в рамках розвитку міжнародного та міжрегіонального співробітництва обласною Радою підписано низку угод про співпрацю:
– між обласною Радою та Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, Дніпропетровською обласною радою та Законодавчими зборами Свердловської області Російської Федерації щодо сприяння місцевому самоврядуванню та розвитку соціальної інфраструктури територіальних громад;

– між Вінницькою обласною Радою, Вінницькою обласною державною адміністрацією та Українським фондом соціальних інвестицій щодо впровадження в області проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури»;

- між Вінницькою областю та Мазовецьким воєводством щодо якнайширшого співробітництва між представниками бізнесу, громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування та спільної участі в грантових програмах;

- між Єврорегіоном «Дністер» та Місією Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні щодо спрощення перетину українсько-молдовського кордону;

Метою посилення напряму міжнародного та міжрегіонального співробітництва у діяльності обласної Ради є надбання кадрового і фінансового капіталу, напрацювання перспективних ідей та пошук ресурсу на їхню реалізацію.

Іншими словами, завдяки міжнародним зв’язкам та міжрегіональній співпраці, ми покращуємо інвестиційну привабливість Вінниччини. Адже, як показує європейський досвід, на хорошу ідею завжди знайдуться ресурси.

Наступне, колеги!
Завдяки нашим напрацюванням в частині розвитку третього сектора, реформуванні місцевого самоврядування, впровадженні європейських стандартів управління, я маю можливість відстоювати наші позиції у багатьох дорадчих органах центрального рівня.

Як голова обласної Ради я увійшов до утвореної Президентом України Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства та до Консультативної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України.

Також беру участь у засіданнях Ради Регіонів під головуванням Президента України та засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

Завдячуючи нашій активній позиції та ініціативам з питань місцевого самоврядування, Національний конгрес місцевого самоврядування делегував мене як віце-президента Української асоціації районних та обласних рад постійним представником Конгресу на засіданнях Кабінету Міністрів України.

Ці дорадчі посади дають можливість відстоювати позицію Вінниччини у вирішенні проблем, які належать до компетенції центральних органів влади та вносити пропозиції до законопроектів і чинного законодавства. Зокрема з питань реформування адміністративно-територіального устрою, системи місцевого самоврядування тощо.

І останнє, але чи не найголовніше, на що я хочу звернути вашу увагу. Це реалізація задекларованих обласною Радою 6 скликання положень щодо реформування місцевого самоврядування.

Переконаний, що проблема проведення «капітального ремонту» системи місцевого самоврядування це - вимога часу, це те, що потрібно зробити вже сьогодні, щоб створити умови для розвитку самодостатніх територіальних громад і держави в цілому.

Доводиться констатувати, що якби протягом всіх років незалежності для розвитку місцевого самоврядування ми зробили стільки, скільки про нього говоримо, то, ймовірно, сьогодні Україна була би визнана у світі найдемократичнішою державою з розвиненим і ефективним місцевим самоврядуванням.

Здійснення реформи місцевого самоврядування в Україні повинно вирішити його головні проблеми – це розширення прав територіальних громад сіл, селищ, міст, проведення бюджетної децентралізації та реформи системи публічних послуг, унормування адміністративно-територіального устрою.

У зв’язку з цим, у 2013 році ми продовжимо масштабну організаційну та просвітницьку роботу в рамках ухваленого нами регіонального плану дій – Концепції реформування місцевого самоврядування.

Її реалізацію вважаю своїм основним завданням, а також всіх органів самоврядування області.

Разом з тим, мушу самокритично визнати, що мені як голові обласної Ради не все задумане вдалося здійснити в повному обсязі.

На мою думку, потребує вдосконалення механізм контролю за виконанням прийнятих рішень ради та обласних програм.

Такий контроль повинен бути більш дієвим. Потрібно давати принципову оцінку кожному випадку невиконання рішень ради у встановлені терміни. На це мають бути спрямовані зусилля голів постійних комісій, керівників фракцій.

Необхідно активізувати участь депутатів у роботі сесій обласної Ради, у заходах, що проводяться у районах, та зробити звітування про свою роботу перед виборцями не формальним, а реальним.

І на завершення. Головними пріоритетами нашої діяльності у наступному звітному періоді бачу:

- підвищення ефективності регіонального та місцевого врядування;

- посилення взаємодії та зміцнення зв’язків з територіальними громадами, сприяння ефективному здійсненню органами місцевого самоврядування своїх повноважень;

- подальше поглиблення співпраці з обласною державною адміністрацією, місцевими органами виконавчої влади у виконанні головних завдань розвитку області;

- затвердження та реалізація обласних програм з питань соціально-економічного і культурного розвитку; розвитку місцевого самоврядування; обласного бюджету;

- стратегічне планування розвитку територіальних громад та області до 2020 року, створення умов для збалансованого розвитку територіальних громад;

- розвиток співробітництва на міжрегіональному і міжнародному рівнях з питань місцевого самоврядування;

- підвищення рівня відкритості і прозорості діяльності органів місцевого самоврядування, налагодження ефективної комунікації між органами влади, засобами масової інформації і громадськістю.

Хочу подякувати депутатам як обласної, так і місцевих рад усіх рівнів, головам районних і міських рад, керівництву обласної державної адміністрації, її структурних підрозділів у містах і районах за те, що ми діяли в цих непростих умовах однією командою, знаходили спільну мову у вирішенні важливих економічних і соціальних питань, реалізації як загальнодержавних, так і прийнятих нами регіональних програм.

Вдячний також працівникам засобів масової інформації, які постійно висвітлювали роботу обласної ради, органів місцевого самоврядування.

Але найбільші слова вдячності громаді області – за довіру, розуміння спільних проблем, підтримку всіх наших починань, допомогу владним структурам.

Бажаю всім щастя і благополуччя, миру і достатку, здоров’я і витримки, а головне – впевненості у тому, що завтрашній день буде кращим!

Сподіваюсь на такі ж теплі, щирі і довірливі стосунки у подальшій роботі, яка у всіх нас одна – будівництво багатої квітучої європейської Вінниччини!

Дякую за увагу!

Створено: 18 червня 2013 року, 11:03 Переглядів: 851

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація