Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

ВИСТУП голови Вінницької обласної Ради Татусяка С.П. у Раді Європи (м.Страсбург, Французька Республіка), у посольстві України в Швейцарії (м.Берн, Швейцарська Конфедерація) та у Комітеті регіонів (м. Роздрукувати

ВИСТУП
голови Вінницької обласної Ради Татусяка С.П.
у Раді Європи (м.Страсбург, Французька Республіка), у посольстві України в Швейцарії (м.Берн, Швейцарська Конфедерація) та у Комітеті регіонів 
(м.Брюссель, Королівство Бельгія)

12-15 вересня 2011 року

Шановні пані та панове!

Дозвольте привітати Вас від імені Вінницької області та України і поділитись з вами інвестиційними можливостями Вінницького регіону – перлини України.

Слайд 1
Вінниччина — це край зелених лісів та золотих ланів. Це перлина, яка створена Богом та доглянута людьми, котрі своїми зусиллями всіляко сприяють її процвітанню. Той, хто хоча б раз був на Вінниччині, назавжди запам’ятає стрімкі ріки та квітучі сади, безмежні поля та, найголовніше, її жителів − привітних вінничан.
Ми приділяємо особливу увагу інвестиційній політиці. Створюємо сприятливі умови для того, щоб підприємства області впроваджували в життя заплановані інвестиційні проекти.

Слайд 2
Вінницька область є регіоном, в якому для інвестора наявні:
• вільні земельні ділянки;
• значні запаси енергетичних потужностей;
• незайняті або слаборозвинені сегменти ринку, такі як: туризм та рекреація, готельний бізнес, індустрія інформаційних технологій;
• високий рівень освітніх та наукових закладів;
• значна кількість розвіданих та не використовуваних родовищ корисних копалин.

Слайд 3
Поглянувши на карти Європи та України, відразу можна зауважити, що Україна займає вигідне розташування між двома великими ринками — Європейським Союзом та Російською Федерацією разом з азійськими країнами.
Вінницька ж область є рівновіддаленою від східних та західних кордонів держави (відстань до Російської Федерації складає 450 км, а до кордону з ЄС — 420 км. 
В області пролягає частина державного кордону України з республікою Молдова, протяжність якого складає 202 км.
Незначною також є віддаленість від морських портів, які мають вихід в Середземне море: Одеса — 430 км., Миколаїв — 465 км., Херсон — 533 км.
Україна за коефіцієнтом транзитивності своєї території займає перше місце в Європі (а Вінницька область - 1 місце в Україні). Щільність доріг складає 356 км на 1 000 кв. км території.

Слайд 4
До послуг гостей області є Аеропорт «Вінниця», який розташований за 2 км від м. Вінниці та за 7,5 км від залізничної станції обласного центру.
Аеропорт має дозвіл на обслуговування міжнародних рейсів. Довжина злітної смуги — 2 500 м., що дає змогу експлуатувати літаки типу Boeing 737 та Airbus A320. Даний об'єкт має зручну транспортну розв’язку для перевезення пасажирів та вантажів як в межах України, так і за її межами.
У 2008-2011 роках проведено ремонт будівлі аеровокзального комплексу з пропускною спроможністю 400 осіб на годину. 
Здано в експлуатацію його першу чергу, з можливістю одночасного перебування у залі очікування до 150 осіб. Створено та забезпечено всім необхідним обладнанням та майном пункт пропуску через державний кордон України.
Ми вже запровадили міжнародні авіарейси: це «Вінниця - Лодзь» та «Вінниця - Тіват». Щороку маємо досвід прийому численної делегації хасидів до їх святих місць в Україні. 
На сьогодні напрацьовуємо можливість регулярного сполучення з Тель-Авівом (Ізраїль) та Краковом (Польща). Ведемо переговори з іншими авіакомпаніями щодо запуску регулярних рейсів. Але найголовніше наше завдання − пошук ефективного інвестора для Аеропорту «Вінниця», якому влада регіону гарантує вигідні умови оренди об’єкта та господарювання на його території.

Слайд 5
В області розміщено 4 великих залізничних вузли. Мережа залізничних шляхів з'єднує всі основні промислові центри регіону з містами України, СНД і Європи.
Територією Вінниччини проходять 3 магістральних газопроводи: «Уренгой-Помари-Ужгород», «Союз», «Дашава - Київ».
Вони постачають природний газ до країн ЄС. У нас експлуатується 9 300 км газорозподільчих мереж. Також областю пролягає нафтопровід «Одеса - Броди», який має технологічний розрив, що дає змогу побудувати тут завод з переробки сирої нафти.

Слайд 6
Для нас важлива спадковість поколінь професіоналів у кожній галузі господарства регіону, тому в області приділяється велика увага якості освіти. В регіоні нараховуються 42 вищих навчальних заклади І-ІV рівнів акредитації (від училища до університету). Найбільшими є: медичний, технічний, аграрний університети і торговельно-економічний інститут.
Основна частка працюючого населення зайнята в таких секторах економіки як промисловість та сільське господарство.

Слайд 7
Яскравими прикладами того, що на теренах Вінниччини можна ефективно працювати є наші компанії. Багато з них є лідерами у своїй галузі як на національному, так і на світовому рівнях. 
Це: спиртово-горілчаний завод Nemiroff; Вінницька кондитерська фабрика, смачна продукція якої відома під торговою маркою Рошен; фармацевтична компанія Сперко-Україна; головний офіс однієї з найбільших в Україні компаній з виробництва програмного забезпечення – «Арісент Україна» розміщений саме у Вінниці. В Козятинському районі працює відоме спеціалістам вузького напрямку підприємство Українська каолінова компанія.
У 2013 році запрацює холдинг «Миронівський хлібопродукт» (ТМ «Наша ряба») − виробничий комплекс з вирощування та переробки птиці. Планова потужність комплексу 400 тис. тон м’яса на рік, комбікормового заводу - 1,5 млн. тон продукції на рік, олійно-екстракційного заводу − 1,5 тис. тон соняшникової олії на добу. Буде створено 10 тисяч нових робочих місць. Вартість проекту 1,5 млрд. дол. США. 
На стадії проектування знаходиться молочний комплекс на 7 200 корів в агрокомплексі „Зелена долина” Томашпільського району. Інвестиції у будівництво товарної ферми складають майже 100 млн. грн., там буде створено 154 нових робочих місць. 
Ці підприємства та інші, не названі тут, своєю діяльністю кожен день демонструють те, що в Україні і у Вінницькій області зокрема є багато можливостей для продуктивного зростання бізнесу, а відтак і економіки. На сьогодні владою регіону підтримується реалізація близько 20 потужних інвестиційних проектів.
Формула проста: потрібно заповзято працювати. І якщо «правила гри» або якісь інші умови є недосконалими чи несправедливими – разом з владою змінювати їх. Наша спільна мета – ефективне господарювання, створення якісного місцевого продукту і, відповідно, отримання прибутку такими підприємствами. Ми відкриті та готові до діалогу.

Слайд 8
Вінницький регіон є надзвичайно багатим на корисні копалини.
Найбільше господарське значення мають поклади цегельно-черепичної сировини, будівельного каменю, сірого граніту, каменю пиляного, первинного каоліну та підземних мінеральних вод (столових, лікувально-столових та прісних для водопостачання). Але поряд з цим, мінерально-сировинний потенціал області використовується далеко не повною мірою.
Регіон багатий на неметалеві корисні копалини. В першу чергу, це родовища каолінів, які є одними з найбільших і найкращих не тільки в Україні, а й у Європі. При цьому в області на сьогодні виробляється близько 70 тис. тонн каолінового концентрату, або близько 4% від потреб Західноєвропейського ринку.
Найбільше в Україні за запасами Бахтинське родовище флюориту може стати сировинною базою цього необхідного для вітчизняної металургії компоненту.
В Калинівському районі розташоване єдине в Україні детально розвідане Слобідське родовище гранату - мінералу, який відноситься до дорогоцінного каміння та використовується як абразивна сировина.
Область займає одне з перших місць в Україні за запасами придатного для розпилювання вапнякового каменю - дешевого, екологічно чистого і ефективного будівельного матеріалу.

Слайд 9
Органами державної влади та місцевого самоврядування регіону підготовлено та пропонується потенційним інвесторам 33 земельні ділянки загальною площею 474,3 га та інвестиційні пропозиції промислового та аграрного спрямування на загальну суму 57 млн. дол. США.

Слайд 10
Окрему увагу хочу привернути потенційних інвесторів до туристичної галузі Вінниччини. Зокрема, її унікальної перлини − міста-курорту державного значення Хмільника. 
Місто Хмільник, завдяки таким унікальним рекреаційним ресурсам, як мінеральні радонові води є справжньою зіркою в короні міст області. Верховною Радою прийнято закон про надання Хмільнику статусу міста-курорту державного значення. 
З прийняттям цього закону, місто та район отримають не тільки приватні інвестиції, а й значну фінансову підтримку з боку держави.
Владою міста та району підготовлено 7 земельних ділянок розміром від 9 до 52 гектарів для реалізації інвестиційних проектів.

Слайд 11
На завершення презентації конкурентних переваг Вінницької області хочу зазначити, що у нас створенні умови не тільки для ефективної праці та вкладання інвестицій, а також найкращі умови для комфортного проживання інвесторів.
Так, наприклад, в обласному центрі збудовано сучасний мікрорайон «Поділля», в якому від початку будівництва «закладено» всю необхідну соціальну інфраструктуру.
У нас проведено конкурс «7 чудес Вінниччини» - для бажаючих відвідати цікаві та визначні місцини регіону «вони зібрані під одним дахом». На даний час, місцевими компаніями розроблено відповідні туристичні маршрути. Серед них найновіший − це до фонтану-велетня на річці Південний Буг в обласному центрі. 
Корпорація «Рошен» та Фонд Петра Порошенка збудували найбільший у Європі, унікальний витвір інженерного мистецтва – світломузичний фонтан. Його довжина – 97м, ширина – 10м, висота центрального струменя – 63м, розліт води по фронту – 140м, потужність – 780 кВт.
Щороку у нас проводяться 2 міжнародних фестивалі − класичної та джазової музики.
Має регіон і розвинуту спортивну інфраструктуру. Для прикладу, з 11 гравців національної збірної команди з хокею на траві – 8 представників області. Тож Вінниччина має всі можливості як для плідної праці, так і для чудового відпочинку.

Слайд 12 
Шановні пані та панове!
Хочу запевнити Вас, що влада Вінниччини і надалі буде всебічно підтримувати інвесторів, які будуть мати бажання розвивати свій бізнес на теренах Вінницької області.
Щиро вірю, що наша співпраця буде взаємовигідною та довготривалою.

Дякую за увагу!

Створено: 18 червня 2013 року, 11:33 Переглядів: 880

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація