Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вітання вірян з днем Собору Вінницьких святих Роздрукувати

14 вересня у Вінниці вдруге відзначалося свято Собору Вінницьких святих. Урочисту Божественну літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі очолив митрополит Вінницький і Барський Симеон. Від Вінницької обласної Ради був присутній голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур.

На урочистості до Вніниці також приїхали митрополити:  Хмельницький и Старокостянтинівський Антоній, Могилів-Подільський та Шаргородський Агапіт, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим  та єпископ Єдинецький і Бричанський Никодим (Молдова) Також були присутні духовенство, гості Вінницької єпархії у священному сані, прихожани.

Під час літургії була піднесена особлива молитва за відновлення миру в Україні і припинення ворожнечі.

По завершенні відбувся  молебень перед іконою Собору Вінницьких святих, після чого митрополит Симеон звернувся з архіпастирським словом до всіх присутніх. Владика привітав усіх з днем пам’яті святих землі Вінницької та зазначив, що святі, які пов’язані своїм служінням з вінницькою землею, предстоять перед Престолом Божомим і моляться за тих, хто живе на цій землі.

У день Собору Вінницьких святих також відзначається пам'ять преподобного Симеона Стовпника - небесного покровителя митрополита Симеона. З Днем Ангела владику Симеона та зі святом від імені депутатського корпусу та обласної Ради привітав Геннадій Мазур.

- Земний Вам уклін за вірне служіння святій Церкві, - сказав Геннадій Федорович. - Нехай Господь Бог Вас оберігає, направляє  на добрі справи,  щоб прихожани і надалі у храмі чули від вас мудру пастирську настанову. Бажаю добра, миру  злагоди, сил, здоров’я та Божого благословення.

Свято на честь Собору Вінницьких святих встановлене Священним Синодом Української Православної Церкви 1 квітня 2015 року. У Собор зараховані 15 подвижників, життя і подвиг яких пов'язані з Вінниччиною: святителі Петро Могила, Амвросій (Полянський), Феодосій Чернігівський; преподобні Антоній Печерський, Феодор Острозький, Феофіл Київський; священномученики Олександр (Петровський), Інокентій (Тихонов), Порфирій (Гулевич), Іоанн Мельниченко, Олексій Воробйов і преподобномученики Іоанн (Лаба), Василь (Мазуренко), Євтихій (Качур), Геннадій (Ребеза). Впереше в історії богослужіння на честь Собору Вінницьких святих відбулось 14 вересня 2015 року.

Повернутись Створено: 15 вересня 2016 року, 09:29 Переглядів: 732

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація