Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Візит до Польщі Роздрукувати

ВІННИЦЬКІ ДЕПУТАТИ «СТУДІЮВАЛИ» ПОЛЬСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Вінницька обласна Рада та Міжнародне товариство «Україна-Польща-Німеччина» продовжують реалізацію просвітницьких проектів, які передбачають навчання вінницьких самоврядців основам місцевого самоуправління у Республіці Польща.
29 травня – 2 червня Сьвєнтокшиське воєводство відвідали 20 депутатів Вінницької обласної Ради та 11 голів районних рад. Очолили делегацію 1-й заступник голови обласної Ради Ігор Кревський та голова постійної комісії з питань євроінтеграції та міжнародного співробітництва облради, голова Вінницького осередку МГО «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов. Метою поїздки було ознайомлення з методами господарювання та управління місцевих органів самоврядування на різних рівнях – гміни, міста, повіту, воєводства. А також – зміцнення міжнародних культурних і спортивних зв’язків українців і поляків.
Урочиста сесія для вінничан
Першого дня перебування вінничан у місті Кельце з нагоди їхнього приїзду було організовано урочисту сесію сеймику Сьвєнтокшиського воєводства. Гостей з України вітали: голова сеймику Марек Гос, маршалек Сьвєнтокшиського воєводства Адам Ярубас, депутати сеймику, вуйти побратимських гмін та працівники маршалківської управи.
Зокрема Адам Ярубас зазначив, що багаторічне партнерство Вінниччини і Сьвєнтокшиська підтверджує девіз їхньої співпраці: два регіони – одне серце.
– Наші стосунки багатогранні. Ми владні і ділові партнери, культурні компаньйони, і просто добрі друзі. Я запевняю - Сьвентокшиське воєводство докладатиме всіх зусиль для ще більш ефективного розвитку відносин між нашими регіонами, – сказав Адам Ярубас.
Ігор Кревський передав вітання голови Вінницької облради Сергія Татусяка польським колегам, з яким Вінниччина товаришує вже понад півстоліття. Також І.Кревський подякував делегації із Кельц за участь у міжнародній науково-практичній конференції «Реформування місцевого самоврядування: національний та міжнародний досвід», яка відбулася у Вінниці 20 травня.
– Дякуємо за підтримку наших ініціатив та за досвід, який ви нам надаєте щодо реформування місцевого самоврядування. Ми завжди кажемо, і хочу наголосити ще раз, що польська модель регіональної влади є зразком для України, як така, що визнана найефективнішою в Європі, – звернувся І.Кревський до депутатів сеймику.


Також очільник вінницької делегації зауважив, що під час візиту вінничани хотіли б ознайомитися з організацією фінансування медичної та освітньої галузі воєводства, а також залучення інвесторів у місцевий бізнес. Наостанок сторони здійснили традиційну церемонію обміну сувенірними презентами.

Рахунок 3:4, але перемогла дружба
По завершенню сесії вінничани відвідали місто Хенчіни, де місцева влада під керівництвом бурмістра Роберта Яворського презентувала гостям свою гміну. Депутати обласної Ради та голови районних рад Вінниччини цікавилися також організацією освітньої сфери територіальної громади. Питання носили практичний характер, наприклад, як відбувається закриття шкіл, підвезення учнів і педагогів до навчальних закладів тощо.
Після того представники місцевого самоврядування Сьвентокшиського воєводства та Вінницької області зіграли товариський футбольний матч. Перший тайм був за українцями – 3:2, але наприкінці другого тайму подоляни пропустити два м’ячі і програли 3:4.
Футбольні баталії між командами регіонів-партнерів – кількарічна традиція, відтак з яким би рахунком не закінчувалася гра, спорт ще більше зміцнює побратимський дух вінничан і сьвєнтокшисьців.

Практикум із самоуправління
Другого дня поїздки вінницькі самоврядці працювали безпосередньо у територіальних громадах. Зокрема, на прикладі Сташувського повіту гості вивчали функціонування закладів освіти та охорони здоров’я. Староста повіту Анджей Крузель презентував гостям соціально-економічний стан свого краю, зупиняючись на галузях, які найбільше цікавили візитерів.
Як зазначив Ігор Кревський, депутатів особливо цікавила організація тамтешньої медичної сфери, адже на сьогодні Вінниччина знаходиться у пілотному експерименті з охорони здоров’я.
– Наша позиція така: ми самі маємо формувати концепцію реформування медичної галузі в області. Якщо нам підійде якийсь польський зразок, який є ефективним, то ми зможемо його перейняти для себе, – прокоментував І.Кревський.
Особливо цікавою та пізнавальною для вінничан стала презентація начальника відділу промоції та закордонної співпраці Повітового Староства в Сташуві Яна Мазанки про співпрацю Сташувського повіту з Вінницькою областю впродовж останніх 10-ти років.
Того ж дня група самоврядців відвідала пожежну станцію, де поляки продемонстрували своє новітнє обладнання і техніку. Такими ж новітніми підходами до організації роботи вінничан вразив повітовий шпиталь, де, наприклад, операційна оснащена не гірше українських столичних лікарень.
Ігор Кревський взяв до уваги технології з енергозбереження, якими користуються соціальні заклади Сташува. Наприклад, лікарня 60% власних потреб енергії отримує із сонячних батарей і навіть частково продає її місту.
– Це зразок, який Україна може спокійно запроваджувати на своїй території ще ефективніше, адже у нас більше сонячних днів, ніж у Польщі, – зауважив І.Кревський.
Також наша делегація відвідала Сташувський центр практичного навчання, де ознайомилася з умовами навчання та проживання польських студентів. Останнім візитом в Сташувському повіті була поїздка до паркового комплексу в Курозвенках.

Семінар: від бюджету до єврофондів
Останній день гостювання у поляків був «теоретичним». Вінницькі самоврядці взяли участь у семінарі з питань розвитку місцевого самоврядування Польщі. З доповідями виступили: депутат Сьвєнтокшиського сеймику Славомир Марчевський «Територіальне самоврядування – історичний підхід»; заступник директора департаменту промоції, освіти, культури й туризму Ева Капель-Шньовська «Адміністративний поділ Польщі», «Закон про самоврядування воєводства»; заступник директора департаменту регіональної політики Александр Вожняк «Стратегія розвитку воєводства та програми у контексті фондів ЄС»; заступник директора департаменту бюджету і фінансів Катажина Жулковська «Бюджет самоврядування воєводства».
Українська сторона взяла активну участь в обговоренні означених тем, виокремлюючи з них практичні моменти, які б можна було застосовувати в Україні.
– На жаль, багато з того, чого ми вчимося у поляків під час наших візитів до них, ми не можемо запровадити у себе, бо нас обмежує українське законодавство. Але поляки допомагають нам у встановленні контактів з європейськими інституціями та фондами, які мають бажання реалізовувати в Україні свої проекти. Вінницька обласна Рада також зацікавлена в цьому, – підкреслив голова Вінницького обласного осередку міжнародного товариства «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов.

Повернутись Створено: 8 червня 2011 року, 00:00 Переглядів: 1133

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація