9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Визначили переможців Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. М. Коцюбинського Роздрукувати

У Вінниці обрали переможців Всеукраїнської літературно-мистецької премії  ім. М. Коцюбинського. Цьогоріч конкурсне журі обирало кращих у двох номінаціях - за художні книги та за науково-популярну літературу, критику, мемуари, краєзнавчі нариси. Премія вручається авторам за високохудожні доробки, які звеличують гуманістичні ідеали.

Участь у 25-му ювілейному конкурсі взяло 22 автори, які представили більше 30 своїх робіт. У номінації за художню літературу змагалось 16 авторів, за науково-популярну літературу – шестеро. На початку зустрічі заступник голови облдержадмінстрації – начальник департаменту освіти та науки ОДА Ігор Івасюк зауважив, що всі роботи, які були представлені, надзвичайно цікаві.

- Лауреатами зазначеної премії вже стало більше 30 письменників з різних куточків України, - сказав Ігор Івасюк. – Я вважаю, що ініціатори створення цієї премії та їх послідовники роблять великий вклад у розвиток культури та мистецтва в Україні. Всеукраїнська літературно-мистецька премія Михайла Коцюбинського суттєво відрізняється від інших. По-перше, вона має багату історію, по-друге, ми маємо можливість відзначати і зовсім юних авторів.

Цьогоріч призовий фонд конкурсу збільшений до 20 тис. грн. Це рішення було підтримано на засіданні постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини і ухвалено депутатами обласної Ради.

Депутат облради Людмила Станіславенко зазначила, що із задоволенням долучилась до конкурсного відбору та зауважила, що подібні конкурси потрібно популяризувати.

- Для мене це велика честь - другий рік поспіль бути у складі комісії з визначення переможців Всеукраїнської літературно-мистецької премії Михайла Коцюбинського, - сказала Людмила Анатоліївна. – Учасники конкурсу представили на наш розгляд дуже цікаві роботи. Насправді обрати переможців було доволі важко, адже кожна з них заслуговує на нагороду. Голосування в кожній з номінацій проходило в два етапи.

У 2017 році конкурсна комісія віддала свої голоси Наталці Доляк за її книгу «Загублений між війнами». В номінації художня література переміг Сергій Татчин з роботою «Пташка».

Окрім голосування за переможців під час засідання було обговорено зміни до порядку проведення конкурсу, а також його популяризації. В ході спілкування прийняли рішення збільшити призовий фонд: з наступного року переможці отримуватимуть по 15 тис. грн., цьогоріч ця сума складає 10 тис. грн. Також порушили питання щодо залучення до проекту молоді та зйомки рекламного ролика. Зазначимо, премія вручається авторам за високохудожні доробки, які звеличують гуманістичні ідеали.

Повернутись Створено: 7 вересня 2017 року, 14:48 Переглядів: 541

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація