9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Влада і громада обговорили різні варіанти збереження будівлі Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Крижопільського району Роздрукувати

2 жовтня в Соколівській  спеціальній  загальноосвітній  школі-інтернаті Крижопільського району відбулася зустріч керівництва області і району з представниками влади,громадськості та вчителями місцевих шкіл с. Соколівка щодо шляхів збереження та перепрофілювання школи-інтернату, зокрема будівлі закладу, що є історичною і архітектурною пам’яткою місцевого значення.

Нагадаємо, що 24 червня цього року на засіданні чергової 38-ї сесії Вінницької обласної Ради було ухвалено рішення (№908) «Про припинення шляхом ліквідації Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи–інтернату Крижопільського району Вінницької обласної Ради», яка перебуває в комунальній власності територіальних громад Вінницької області. Тому з усією гостротою постала  проблема збереження узагалі та подальшого використання цієї будівлі, яка є історично-архітектурною пам’яткою місцевого значення.

З цього приводу була створена робоча група, відбулась ціла низка нарад на рівні області і з виїздом на місце, проте спільної думки не дійшли. За ініціативи керівництва  обласної Ради пропонувалось створення туберкульозного санаторію для дітей шкільного віку на 100- 120 ліжок. В цьому закладі перебуватимуть не хворі на туберкульоз школярі, а ті,  які знаходяться в групі ризику щодо можливого захворювання на туберкульоз та діти, які вже пролікувалися і не потребують ізоляції та стаціонарного лікування, а тільки реабілітаційних заходів з метою укріплення імунітету. Поштовхом для такої пропозиції є відсутність школи в існуючих двох туберкульозних санаторіях. Це є однією з причин скорочення термінів перебування в санаторіях від необхідних 3- 4 місяців  до 30 днів. Умови перебування дітей в існуючих санаторіях не дотримуються. В одному з них 5 основних будівель потребують знесення через аварійний стан. Решта будівель не відповідають вимогам для перебування дітей та потребують капітальних ремонтів і реконструкції інфраструктури.  За висновками фахівців вартість таких робіт оцінюється в 7 - 10 мільйонів гривень. В іншому туберкульозному санаторії стан дещо кращий, але також потребує капітальних вкладень на ремонтні роботи в сумі 1,5 мільйона гривень.

 В зустрічі  під головуванням голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія, взяли участь: заступник голови обласної ради Наталія Солейко, заступник голови – директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк,  начальник департаменту охорони здоров’я і курортів Вінницької облдержадміністрації  Тетяна Бабій, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації – начальник управління загальної середньої, дошкільної освіти та виховної роботи Андрій Лисак, заступник начальника управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області Василь Волощук, завідуючий сектором охорони культурної спадщини управління культури і мистецтв облдержадміністрації Михайло Потупчик, головний архітектор Вінницької області Леонід Гужва, голова Крижопільської райдержадміністрації Валентин Панчук,  голова Крижопільської районної ради Анатолій Стратієвський, Соколівський сільський голова Олександр  Мельник, громадськість та учителі місцевих шкіл.

.

Відкриваючи зустріч, голова облдержадміністрації Валерій Коровій вніс  на розгляд громадськості різні  варіанти збереження будівлі Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату та використання її відповідно до потреб місцевої громади.  Департамент освіти та науки облдежадміністраціїї пропонував передачу обласною Радою будівлі у спільну власність територіальних громад Крижопільського району з наступним  об’єднанням двох місцевих шкіл в одну на базі будівлі інтернату.

Переважна більшість громадськості та вчителів, присутніх на зустрічі, висловилась проти ідеї  створення  на базі  зазначеної вище будівлі двох об’єднаних місцевих шкіл та підтримали пропозицію  про створення на цій базі санаторію. 

Підсумовуючи, Валерій Коровій наголосив, що для прийняття остаточного рішення громада села повинна проявити активність, для того щоб це рішення було консолідованим, та запропонував сільському голові створити ініціативну групу з залученням голови райдержадміністрації для напрацювання пропозицій щодо шляхів збереження гарної старовинної будівлі та кардинального покращення умов, створених для дітей

Голова облдержадміністрації також  гарантував вирішення питання збереження, охорони та опалення будівлі взимку  до остаточного вирішення питання перепрофілювання школи-інтернату.

 У підсумку вирішили провести професійні  консультації щодо збереження та перепрофілювання будівлі Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для потреб громади.

Повернутись Створено: 5 жовтня 2015 року, 16:10 Переглядів: 1917

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація