Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Влада та громадськість Вінницької області стурбована загрозою щодо забезпечення енергоносіями усіх категорій споживачів Роздрукувати

У зв'язку з припиненням Російською Федерацією постачання природного газу Україні, виникають ризики щодо забезпечення енергоносіями, зокрема природним газом, усіх категорій споживачів, що викликає стурбованість органів влади та широких кіл громадськості Вінницької області.

В таких умовах надзвичайно актуальним постає питання переведення споживачів на альтернативні види палива. Зокрема, як один із можливих варіантів, розглядається питання щодо використання електроенергії для потреб опалення житлового фонду, бюджетних закладів та комунальних організацій.

Разом з тим, чинне законодавство України передбачає досить високу плату за приєднання потужності електроустановок до електромереж,  що практично унеможливлює отримання дозволів на застосування електроенергії для потреб опалення.

В області також широко практикується переведення котелень бюджетних закладів, які працюють на природному газу, на альтернативні відновлювальні енергоносії місцевого виробництва. Однак механізм передачі в оренду енергозберігаючого обладнання, яке придбане комунальними організаціями та встановлено в закладах бюджетної сфери передбачає проплату орендної плати, а такий вид платежу не відноситься до захищених статей видатків бюджетних організацій.

Зважаючи  на існуючі ризики щодо забезпечення енергоносіями, голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник та голова обласної Ради Сергій Свитко 16 липня звернулися  до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з пропозиціями внести наступні зміни до законодавства України:

 відмінити плату за приєднання електроустановок до електромереж для населення, бюджетних закладів та комунальних організацій в разі використання електроенергії для теплозабезпечення в нічний час і спростити механізм отримання дозволів на проведення цих робіт;

- включити орендну плату за використання встановленого енергозберігаючого обладнання та плату за надання послуг з теплопостачання до захищених статей бюджету.

Повернутись Створено: 16 липня 2014 року, 18:03 Переглядів: 653

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація