6 грудня о 14.00 у приміщенні обласної Ради відбудеться засідання постійної комісії з питань учасників АТО, бойових дій, Революції гідності, волонтерського руху та зв’язків з громадськістю
![]() |
Міські та селищні голови підняли питання питної води
9 листопада відбулося друге засідання Клубу міських та селищних голів, котрий був створений в рамках Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування. Захід відбувся у виїзному форматі, а саме у Гнівані Тиврівського району, де очільники міст і селищ обговорювали питання «Забезпечення питною водою мешканців міста (селища)». Головував на засіданні голова Асоціації, голова обласної Ради Сергій Татусяк.
У своїй доповіді він зазначив, що на сьогодні централізованим водопостачанням на Вінниччині стовідсотково забезпечені тільки міста. Селища водопровідні мережі покривають на 86%, а сільські території тільки на 4,6%.
– При цьому діючі водогони через свою зношеність мають 30% втрат і 33% забруднення сторонніми елементами, – зауважив С.Татусяк.
Він додав, що в регіоні діє обласна програма «Питна вода» на 2008-2020 роки, яка була 12-ю сесією обласної Ради ухвалена у новій редакції. В її рамках протягом 2011 року за бюджетні кошти були профінансовані роботи на водонасосній станції у Жмеринці та водних мережах у Липовці. Також були облаштовані очисні споруди у Губнику (Гайсинський район) та каналізаційні мережі у Вінниці (Старе місто, П’ятничани).
– Ми також подавали 9 проектів загальним кошторисом 18,9 млн. грн. на Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. На жаль, виграли тільки два – на обладнання лабораторії Вінницького водоканалу та забезпечення водою кількох житлових будинків у Гайсині. Їхня вартість – 1,3 млн. грн., – повідомив С.Татусяк.
Він додав, що торік за рахунок субвенцій з обласного бюджету в області було відремонтовано 20 об’єктів водного господарства на суму 14 млн. грн.
Але, за словами голови облради, цього замало, щоб забезпечити повноцінне функціонування існуючої системи водопостачання та будівництво нових мереж.
– Тому ми маємо користуватися програмами, які надають гранти на це. Сьогодні до проектів ПРООН і DESPRO додався Єврорегіон «Дністер», в діяльності якого екологія водних ресурсів на головному місці. Саме цим напрямом найбільше зацікавлені фонди ЄС і дають кошти на гарні проекти, – пояснив С.Татусяк.
Міські та селищні голови підтримують ініціативу обласного керівництва щодо модернізації системи забезпечення населення питною водою. Так, наприклад, Гніванський міський голова Володимир Кулешов стоїть на позиції впровадження в господарство новітніх технологій. Зокрема, місцеве підприємство «Гніваньводопостач» відмовилося від вітчизняного обладнання і перейшло на європейське. Як зауважує директор Іван Шевчук, воно менш затратне, більш надійне і витривале в експлуатації.
– Другим нашим заходом модернізації є встановлення зонових лічильників, аби мати змогу економити електроенергію, відповідно до денного і нічного тарифу, – повідомив Іван Шевчук.
Про свої місцеві методи покращення системи централізованого водопостачання говорили й інші мери – Тульчинський міський голова Валерій Весняний, Барський міський голова Олексій Дзвісь та інші.
Усі свої пропозиції члени Клубу оформлять письмово та подадуть на розгляд профільних комісій обласної Ради та управлінь облдержадміністрації.