6 грудня о 14.00 у приміщенні обласної Ради відбудеться засідання постійної комісії з питань учасників АТО, бойових дій, Революції гідності, волонтерського руху та зв’язків з громадськістю

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

Водне питання Роздрукувати

Міські та селищні голови підняли питання питної води

9 листопада відбулося друге засідання Клубу міських та селищних голів, котрий був створений в рамках Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування. Захід відбувся у виїзному форматі, а саме у Гнівані Тиврівського району, де очільники міст і селищ обговорювали питання «Забезпечення питною водою мешканців міста (селища)». Головував на засіданні голова Асоціації, голова обласної Ради Сергій Татусяк.

У своїй доповіді він зазначив, що на сьогодні централізованим водопостачанням на Вінниччині стовідсотково забезпечені тільки міста. Селища водопровідні мережі покривають на 86%, а сільські території тільки на 4,6%.
– При цьому діючі водогони через свою зношеність мають 30% втрат і 33% забруднення сторонніми елементами, – зауважив С.Татусяк.
Він додав, що в регіоні діє обласна програма «Питна вода» на 2008-2020 роки, яка була 12-ю сесією обласної Ради ухвалена у новій редакції. В її рамках протягом 2011 року за бюджетні кошти були профінансовані роботи на водонасосній станції у Жмеринці та водних мережах у Липовці. Також були облаштовані очисні споруди у Губнику (Гайсинський район) та каналізаційні мережі у Вінниці (Старе місто, П’ятничани).
– Ми також подавали 9 проектів загальним кошторисом 18,9 млн. грн. на Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. На жаль, виграли тільки два – на обладнання лабораторії Вінницького водоканалу та забезпечення водою кількох житлових будинків у Гайсині. Їхня вартість – 1,3 млн. грн., – повідомив С.Татусяк.
Він додав, що торік за рахунок субвенцій з обласного бюджету в області було відремонтовано 20 об’єктів водного господарства на суму 14 млн. грн.
Але, за словами голови облради, цього замало, щоб забезпечити повноцінне функціонування існуючої системи водопостачання та будівництво нових мереж.
– Тому ми маємо користуватися програмами, які надають гранти на це. Сьогодні до проектів ПРООН і DESPRO додався Єврорегіон «Дністер», в діяльності якого екологія водних ресурсів на головному місці. Саме цим напрямом найбільше зацікавлені фонди ЄС і дають кошти на гарні проекти, – пояснив С.Татусяк.
Міські та селищні голови підтримують ініціативу обласного керівництва щодо модернізації системи забезпечення населення питною водою. Так, наприклад, Гніванський міський голова Володимир Кулешов стоїть на позиції впровадження в господарство новітніх технологій. Зокрема, місцеве підприємство «Гніваньводопостач» відмовилося від вітчизняного обладнання і перейшло на європейське. Як зауважує директор Іван Шевчук, воно менш затратне, більш надійне і витривале в експлуатації.
– Другим нашим заходом модернізації є встановлення зонових лічильників, аби мати змогу економити електроенергію, відповідно до денного і нічного тарифу, – повідомив Іван Шевчук.
Про свої місцеві методи покращення системи централізованого водопостачання говорили й інші мери – Тульчинський міський голова Валерій Весняний, Барський міський голова Олексій Дзвісь та інші.
Усі свої пропозиції члени Клубу оформлять письмово та подадуть на розгляд профільних комісій обласної Ради та управлінь облдержадміністрації.

 

Повернутись Створено: 9 листопада 2012 року, 00:00 Переглядів: 914

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація