Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Водне питання Роздрукувати

Міські та селищні голови підняли питання питної води

9 листопада відбулося друге засідання Клубу міських та селищних голів, котрий був створений в рамках Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування. Захід відбувся у виїзному форматі, а саме у Гнівані Тиврівського району, де очільники міст і селищ обговорювали питання «Забезпечення питною водою мешканців міста (селища)». Головував на засіданні голова Асоціації, голова обласної Ради Сергій Татусяк.

У своїй доповіді він зазначив, що на сьогодні централізованим водопостачанням на Вінниччині стовідсотково забезпечені тільки міста. Селища водопровідні мережі покривають на 86%, а сільські території тільки на 4,6%.
– При цьому діючі водогони через свою зношеність мають 30% втрат і 33% забруднення сторонніми елементами, – зауважив С.Татусяк.
Він додав, що в регіоні діє обласна програма «Питна вода» на 2008-2020 роки, яка була 12-ю сесією обласної Ради ухвалена у новій редакції. В її рамках протягом 2011 року за бюджетні кошти були профінансовані роботи на водонасосній станції у Жмеринці та водних мережах у Липовці. Також були облаштовані очисні споруди у Губнику (Гайсинський район) та каналізаційні мережі у Вінниці (Старе місто, П’ятничани).
– Ми також подавали 9 проектів загальним кошторисом 18,9 млн. грн. на Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. На жаль, виграли тільки два – на обладнання лабораторії Вінницького водоканалу та забезпечення водою кількох житлових будинків у Гайсині. Їхня вартість – 1,3 млн. грн., – повідомив С.Татусяк.
Він додав, що торік за рахунок субвенцій з обласного бюджету в області було відремонтовано 20 об’єктів водного господарства на суму 14 млн. грн.
Але, за словами голови облради, цього замало, щоб забезпечити повноцінне функціонування існуючої системи водопостачання та будівництво нових мереж.
– Тому ми маємо користуватися програмами, які надають гранти на це. Сьогодні до проектів ПРООН і DESPRO додався Єврорегіон «Дністер», в діяльності якого екологія водних ресурсів на головному місці. Саме цим напрямом найбільше зацікавлені фонди ЄС і дають кошти на гарні проекти, – пояснив С.Татусяк.
Міські та селищні голови підтримують ініціативу обласного керівництва щодо модернізації системи забезпечення населення питною водою. Так, наприклад, Гніванський міський голова Володимир Кулешов стоїть на позиції впровадження в господарство новітніх технологій. Зокрема, місцеве підприємство «Гніваньводопостач» відмовилося від вітчизняного обладнання і перейшло на європейське. Як зауважує директор Іван Шевчук, воно менш затратне, більш надійне і витривале в експлуатації.
– Другим нашим заходом модернізації є встановлення зонових лічильників, аби мати змогу економити електроенергію, відповідно до денного і нічного тарифу, – повідомив Іван Шевчук.
Про свої місцеві методи покращення системи централізованого водопостачання говорили й інші мери – Тульчинський міський голова Валерій Весняний, Барський міський голова Олексій Дзвісь та інші.
Усі свої пропозиції члени Клубу оформлять письмово та подадуть на розгляд профільних комісій обласної Ради та управлінь облдержадміністрації.

 

Повернутись Створено: 9 листопада 2012 року, 00:00 Переглядів: 867

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація