Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Водне питання Роздрукувати

Міські та селищні голови підняли питання питної води

9 листопада відбулося друге засідання Клубу міських та селищних голів, котрий був створений в рамках Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування. Захід відбувся у виїзному форматі, а саме у Гнівані Тиврівського району, де очільники міст і селищ обговорювали питання «Забезпечення питною водою мешканців міста (селища)». Головував на засіданні голова Асоціації, голова обласної Ради Сергій Татусяк.

У своїй доповіді він зазначив, що на сьогодні централізованим водопостачанням на Вінниччині стовідсотково забезпечені тільки міста. Селища водопровідні мережі покривають на 86%, а сільські території тільки на 4,6%.
– При цьому діючі водогони через свою зношеність мають 30% втрат і 33% забруднення сторонніми елементами, – зауважив С.Татусяк.
Він додав, що в регіоні діє обласна програма «Питна вода» на 2008-2020 роки, яка була 12-ю сесією обласної Ради ухвалена у новій редакції. В її рамках протягом 2011 року за бюджетні кошти були профінансовані роботи на водонасосній станції у Жмеринці та водних мережах у Липовці. Також були облаштовані очисні споруди у Губнику (Гайсинський район) та каналізаційні мережі у Вінниці (Старе місто, П’ятничани).
– Ми також подавали 9 проектів загальним кошторисом 18,9 млн. грн. на Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. На жаль, виграли тільки два – на обладнання лабораторії Вінницького водоканалу та забезпечення водою кількох житлових будинків у Гайсині. Їхня вартість – 1,3 млн. грн., – повідомив С.Татусяк.
Він додав, що торік за рахунок субвенцій з обласного бюджету в області було відремонтовано 20 об’єктів водного господарства на суму 14 млн. грн.
Але, за словами голови облради, цього замало, щоб забезпечити повноцінне функціонування існуючої системи водопостачання та будівництво нових мереж.
– Тому ми маємо користуватися програмами, які надають гранти на це. Сьогодні до проектів ПРООН і DESPRO додався Єврорегіон «Дністер», в діяльності якого екологія водних ресурсів на головному місці. Саме цим напрямом найбільше зацікавлені фонди ЄС і дають кошти на гарні проекти, – пояснив С.Татусяк.
Міські та селищні голови підтримують ініціативу обласного керівництва щодо модернізації системи забезпечення населення питною водою. Так, наприклад, Гніванський міський голова Володимир Кулешов стоїть на позиції впровадження в господарство новітніх технологій. Зокрема, місцеве підприємство «Гніваньводопостач» відмовилося від вітчизняного обладнання і перейшло на європейське. Як зауважує директор Іван Шевчук, воно менш затратне, більш надійне і витривале в експлуатації.
– Другим нашим заходом модернізації є встановлення зонових лічильників, аби мати змогу економити електроенергію, відповідно до денного і нічного тарифу, – повідомив Іван Шевчук.
Про свої місцеві методи покращення системи централізованого водопостачання говорили й інші мери – Тульчинський міський голова Валерій Весняний, Барський міський голова Олексій Дзвісь та інші.
Усі свої пропозиції члени Клубу оформлять письмово та подадуть на розгляд профільних комісій обласної Ради та управлінь облдержадміністрації.

 

Повернутись Створено: 9 листопада 2012 року, 00:00 Переглядів: 891

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація