Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • На підтримку сил оборони з обласного бюджету Вінниччини спрямують понад 75 млн грн

    На засіданні 46 сесії обласної Ради депутати заслухали інформацію про виконання протокольного доручення 43 сесії від 25 серпня 2023 року. У ньому йшлося про першочергове спрямування коштів обласного бюджету на підтримку військових частин Збройних Сил України, зокрема тих, що дислокуються на території Вінницької області та виконують завдання в зоні ....

  • Відбулася 46 чергова сесія Вінницької обласної Ради

    24 листопада Вячеслав Соколовий провів чергову 46 сесію Вінницької обласної Ради. На початку сесійного засідання депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників, захисниць та мирного населення, які загинули у війні з росією. Першим питанням депутати заслухали інформацію про хід виконання Обласної цільової програми соціального захис ....

  • Посилення співпраці та партнерства: делегація Вінниччини перебуває у Свєнтокшиському воєводстві

    19-22 листопада з робочою поїздкою у Польщі перебуває делегація Вінниччини на чолі з головою обласної Ради Вячеславом Соколовим. У Кельце відбулася зустріч із маршалеком Анджеєм Бентковскі, головою крайової ради Аркадіушем Бонком та членом воєводської ради Томашем Ямкою. У складі делегації від Вінниччини – депутат обласної Ради, радник гол ....

«Воєнний час вимагає задіювати всі ресурси для наповнення бюджетів громад Вінниччини», – Вячеслав Соколовий на Координаційній раді з питань місцевого самоврядування Роздрукувати

15 листопада Вячеслав Соколовий провів розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради в режимі відеоконференції. Участь у засіданні взяли перший заступник голови та заступники голови обласної Ради Володимир Кістіон, Ігор Івасюк, Анатолій Ткач, заступник голови обласної військової адміністрації Сергій Здітовецький, заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович, керівник виконавчої дирекції Вінницького регіонального відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціації міст України» Владислав Філатов, голови постійних комісій та керівники депутатських фракцій обласної Ради, члени постійної комісії з питань агропромислового розвитку та земельних відносин.

На засіданні Координаційної ради розглянули питання:

– про розвиток лісового господарства в лісах, які надані в постійне користування Вінницькому обласному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству «Віноблагроліс»;

– про використання полезахисних лісосмуг, які розташовані на територіях сільських, селищних, міських рад області;

– про особливості регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану.

Голова обласної ради Вячеслав Соколовий зазначив, що розвиток лісового господарства та особливості регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану – надзвичайно важливі.

–  Від правильного розв`язання цих питань значною мірою залежить успішне проходження опалювального сезону, належне поповнення дефіцитних бюджетів громад, допомога ЗСУ та повоєнне відновлення областей та держави в цілому, – сказав Вячеслав Соколовий. – Територіальні громади нині мають досить великі обсяги повноважень у сфері земельних відносин, навіть при обмеженнях, зумовлених воєнним станом. Отже треба якісно задіяти земельний ресурс у наповненні бюджетів громад. Ми – господарі на своїй землі. Це означає – маємо ефективно нею розпоряджатися!

Заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач та генеральний директор Вінницького обласного лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» Анатолій Іванець доповіли про необхідність інвентаризації усіма  територіальними громадами наявних лісосмуг, про передані Вінноблагролісу землі лісового фонду та їхнє ефективне використання.

Директор ДП «Вінницький науково-дослідний та проєктний інститут землеустрою» Ярослав Ярославський розповів про особливості регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану.

Заступник начальника обласної військової адміністрації Сергій Здітовецький звернув увагу, що враховуючи зміни в законодавстві, громади в 2024 році недоотримають кошти до місцевих бюджетів, а саме в частині надходжень коштів від грошового забезпечення військовослужбовців (військове ПДФО).

 – Вкотре наголошуємо, що потрібно шукати додаткові ресурси для наповнення бюджетів. І саме ефективне управління земельними та водними ресурсами територіальних громад дасть зростання надходження до місцевих бюджетів, – сказав Сергій Здітовецький.

За результатами обговорених питань Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради ухвалила відповідні рішення та рекомендації. Також вирішили звернутися до центральних органів влади.

До Кабінету Міністрів України:

– щодо законодавчого врегулювання питання про заборону передачі в приватну власність штучно заліснених і самозаліснених земельних ділянок;

– щодо відкриття доступу органам місцевого самоврядування до публічної кадастрової карти з метою ефективного здійснення ними своїх повноважень у сфері земельних відносин.

До Верховної Ради України:

– щодо внесення змін до статті 34 Земельного кодексу України про встановлення максимального розміру земельної ділянки до 2 гектарів, яка може бути надана громадянину в оренду для сінокосіння і випасання худоби.

Повернутись Створено: 15 листопада 2023 року, 13:10

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація