Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Володимир Рубанський: «Аграрний бізнес піде у тінь» Роздрукувати

На переконання , депутата обласної Ради, голови фермерського господарства «Рубін» села Конищев Мурованокуриловецького району Володимира Рубанського, встановлення мінімальної зарплати на рівні 3200 гривень – це удар для дрібних сільгоспвиробників.

- У великих агрохолдингах зарплата і до підвищення була вищою ніж 3200 гривень, а ось дрібні фермери наймали людей на селі і на три, і на п’ять днів, - пояснює свою позицію Володимир Іванович. -  Але коли уряд встановив планку про мінімальну зарплату на рівні 3200 гривень, то наймати людей на короткий час для дрібних фермерів стає неможливо, адже платити 3200 гривень за кілька днів роботи - нереально.

Депутат обласної Ради вважає, що дрібному сільгоспвиробнику складно отримати кредити, адже банки вимагають у вигляді застави нову техніку, нові будівлі, а всього цього дрібний фермер не має, отже і кредити отримати нереально,

- У Польщі понад два з половиною мільйони фермерів, в Україні ж близько 51 тисячі, - каже Володимир Рубанський. -  У розвинених країнах населення годує саме дрібний фермер, там його підтримує держава. Кредити дають під невеликі відсотки - від 1% до 5%. Діють і  дотації. Тобто, розвивають дрібне фермерство, а політика уряду України, на мою думку, спрямована на підтримку великих агрохолдингів, а не дрібного фермера. А це означає, що ціни на продукти зростатимуть і надалі, адже уряд відмінив пільги на ПДВ, відмінено і пільги товаровиробникам. Знецінення гривні призводить до здорожчання кормів, і сьогодні, щоб виростити кілограм м’яса фермер витрачає набагато більше коштів, ніж ще два роки тому.

Повернутись Створено: 24 січня 2017 року, 14:29 Переглядів: 893

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація